Телғара 6 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Телғара 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға көмек
Материалдың қысқаша нұсқасы

Күні:

МShape1

Сабақ жоспары

ектеп: Аққайың негізгі мектебі


Сыныбы: 6

Мұғалімнің аты-жөні: Абилова Айгерим Ракишовна

Пәні: қазақ тілі

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Бөлім: 1

Отан –Отбасынан басталады

Сабақтың тақырыбы:

Телғара

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

6.3.3.1 Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру

Ойлау дағдыларының деңгейі


Сабақ мақсаттары:

Саралау 1

Барлық оқушылар орындай алады: Ұсынылған тақырып бойынша графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастырады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Телғара деген кім? Неге олай атап кеткенін ғаламтордан зерттеп, анықтайды.

Кейбір оқушылар орындай алады: Деректі, дерексіз сөздерді теріп екі бағанға жазады. Оларды зат есіммен байланыстырып сөйлем құрайды.

Бағалау критерийі:

Саралау 2

  1. Мәтін айтып береді, графиктік мәтін құрады

  2. Ғаламторды тиімді пайдалана зерттеді, анықтады.

  3. Өз ойын толық жеткізді

  4. Сөйлем құрады.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады: Жазылым барысында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтайды.


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: қартаң, бауырына басу, бәйбіше, лезде, қоңыр қозым, қарашығым кемсеңдеу, жыламсыру


Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:


Талқылауға арналған сұрақтар:


Ишара

таңдану, мақұлдау, құптау (басын изеу)

Құндылықтарға баулу

үлкенге құрмет, кішіге ізет

Пәнаралық байланыс

қазақ тілі, қазақ әдебиет

Алдыңғы білім

берілген тақырып аясында постер құрастыру

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал «Мен саған, сен маған» әдісі

Мақсаты: Жағымды орта ұйымдастыру

Тиімділігі: Сынып ішіндегі ара-қатынасты жақсарту


«Мен саған, сен маған» әдісі



Сабақтың басы












Саралау 3













Қызығушылықты ояту кезеңі

-Абайдың бірінші қара сөзін тыңдайды

Оқушылар не естіңдер?

Қалай ойлайсыңдар бұл не?

Кімнің сөзі?


-Сабағымыздың тақырыбы қандай болады екен?

-Сабақ мақсаттары

-Бағалау критерийін келісу

АВС деңгейіне қарай бөлу

Т. Ж 1-тапсырма. «Диаграмма» құру Берілген мәтін бойынша постер құрайды.

Мақсаты: Мәтінмен танысу. Мазмұнын игеру

Тиімділігі: Мәтінді түсінеді, диаграмма құрап, қорғайды. Өз ойын жеткізеді.

А тобы «Дара диаграмма» Абайға деген сағыныш пен махаббатты көрсетеді

В тобы «Қос диаграмма» Ұлжан мен әжесі Зеренің жағымды іс әрекеті.

С тобы «Қос диаграмма» Шешесі мен әжесінің жағымсыз іс-әрекеті. Себебі.

Критерийі: Мәтіннің негізгі ойын ашты

Түйінді ойды аша білді

Өз ойын жеткізді


Кері байланыс

Қ.Б: «Ауызекі баға» әдісі

Үн таспа «Абайдың қара сөздері»

























Өте жақсы, жақсы, қанағат

Сабақтың ортасы

Мағынаны тану

Т.Ж 2-тапсырма. Телғара деген кім? Неге олай атап кеткенін ғаламтордан зерттеп, анықтайды.


Критерий: Ойын дәлелді айтты

Нақты фактілер келтірді


Кері байланыс

Қ.Б. «Ауызекі баға» әдісі









Өте жақсы, жақсы, қанағат

Сергіту сәті

Көңілді би

Көңілді би


С. 3-тапсырма. Деректі, дерексіз сөздерді теріп екі бағанға жазады. Оларды зат есіммен байланыстырып сөйлем құрайды.


Критерий: Деректі, дерексіз сөзді анықтады

Сөйлемді дұрыс құрды


Кері байланыс: «Блоб ағашы» әдісі

Оқушылар өздерін осы ағаштан анықтап, алған білімдерінің деңгейін көрсетеді


Қ.Б. «Ауызекі» әдісі












Өте жақсы, жақсы, қанағат

Сабақтың соңы

Ой толғаныс кезеңі «Бір ауыз сөз» әдісі

Мақсаты: Сабақ тақырыбын қаншалықты түсінді. +,- білу мақсатымен.

Тиімділігі: Өз ойларын қорытады, ортада қысылмай сөз сөйлейді


Сабақтан алған білімдерін стикерге бір сөз жазып жабыстырып, түсіндіреді

Үйге тапсырма

«Асыл әжем» эссе

А тобы Әжемнің ертегілері

В тобы Әжемнің тәрбиесі

С тобы Әже –отбасының ұйытқысы



Кері байланыс

«Гүлдер» әдісі. Оқушыларға қағаздан қиылған үш түсті гүл үйлестіріледі. Олар сабақ қорытындысы бойынша жасыл түсті ең көп көмектескенге, сары гүлді ең сыпайы оқушыға, ал қызыл гүлді ең жақсы тыңдай білген балаға беруі керек. Ең үлкен гүл шоғы кімде болар екен?

Мақсаты: Өзін-өзі бағалау

Тиімділігі: Оқушылар өз өздерін адал бағалайды


Рефлексия

Неге жетті?

Не сәтті өтті?

Оқушылардың жетістігін айта кету




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.00.2018
1883
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі