Сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Үшбұрыштар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Аты, Тегі, Әкесінің аты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тең бүйірлі үшбұрыш, оның қасиеттері және белгілері. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.1.23 Тең бүйірлі үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін қолдану; 7.1.1.24 Теңқабырғалы үшбұрыштың белгілері мен қасиеттерін қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Тең бүйірлі үшбұрышты, оның элементтерін ажыратады. Тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін қолдану арқылы есептер шығара алады. Деңгейі жоғары дәлелдеу есептерін шығару барысында тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Теңбүйірлі үшбұрыш, оның қасиеттері және белгілері тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Теңбүйірлі үшбұрышты, оның элементтерін ажыратады. -Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін қолдану арқылы есептер шығара алады. -Деңгейі жоғары дәлелдеу есептерін шығару барысында теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін қолданады. |
Мұғаліммен амандасу |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
35 минут |
Қайталау тапсырмалары |
Өткенді қайталау. « Сұрақ-жауап» арқылы. - Қандай фигура үшбұрыш депаталады? -Үшбұрыштартеңдігініңбелгілері - Үшбұрыштыңмедианасыдегеніміз не? -Үшбұрыштыңбиссектрисасыдегеніміз не? -Үшбұрыштыңбиіктігідегеніміз не? -Үшбұрыштыңпериметрідегеніміз не |
Үшбұрыш тарауын еске түсіріп, сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау сөздері арқылы |
https://wordwall.net/resource/60541733 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс |
|
Кестені толтырады |
-Үшбұрыштың түрлерін ажырата алады;
|
Үлестірмеқағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10мин |
|
«Ақиқат», «жалған»
|
Берілген тұжырымдардың ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды. |
Өзара бағалау |
Үшбұрыш және оның түрлері (learningapps.org)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Формулаларға қатысты ауызша түрде орындалатын тапсырмалар
|
Берілген тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: -теңбүйірлі, теңқабырғалы үшбұрыштардың қасиеттерін қолданады;
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақтамен жұмыс |
1) а = 3см, в = 4см, с = 6см Р
=? Р = 13
см |
Берілген есептерді орындайды. |
Дескриптор: -теңбүйірлі, теңқабырғалы үшбұрыштардың қасиеттерін қолданады; -өрнек/теңдеу құрады; -есептеулер орындайды/теңдеуді шешеді; --үшбұрыштың периметрі формуласын қолданады; -есептердің жауабын таба алады. |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Тест тапсырмасы |
Тест тапсырмаларын орындайды. |
Мониторинг |
https://www.educaplay.com/learning-resources/17346735-learning_resource.html |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
"Семантикалық карта"
|
Семантикалық картаны толтырады. |
Өзін-өзі бағалау |
Үлестірмепарақтар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бекіту сұрақтары
|
Сұрақтарға жауап береді. |
Өзара бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бүгінгі сабақта: -Теңбүйірлі үшбұрышты, оның элементтерін ажыратады. -Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін қолдану арқылы есептер шығара алады. -Деңгейі жоғары дәлелдеу есептерін шығару барысында теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін қолданады. Кері байланыс
Үйге тапсырма.Қайталау. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
Қима қағаз Оқулық Жұмыс дәптео Қалам Сызғыш Транспортир Өшіргіш қаламсап
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
№ |
а |
в |
с |
Р |
Үшбұрыш түрлері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 |
3см |
4см |
6см |
? |
? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 |
7см |
7см |
7см |
? |
? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Сабақ
жоспары Бөлім: Үшбұрыштар Педагогтің Аты, Тегі, Әкесінің
аты Пән/Сынып: 7
сынып Күні: Сабақтың
тақырыбы: Тең бүйірлі үшбұрыш, оның
қасиеттері және белгілері. Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты: 7.1.1.23 Тең бүйірлі үшбұрыштың
белгілері мен қасиеттерін қолдану; 7.1.1.24
Теңқабырғалы үшбұрыштың
белгілері мен қасиеттерін қолдану Сабақтың
мақсаттары: Тең бүйірлі үшбұрышты, оның
элементтерін ажыратады. Тең бүйірлі үшбұрыштың
қасиеттері мен белгілерін қолдану арқылы есептер шығара
алады. Деңгейі жоғары дәлелдеу
есептерін шығару барысында тең бүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен
белгілерін қолданады. Сабақ
барысы: Уақыты Кезең
дері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар 5
минут Ұйымдастыру Сәлеметсіздерме! Бүгін, Теңбүйірлі үшбұрыш,
оның қасиеттері және белгілері тақырыбын
қарастырамыз Бүгінгі сабақта
меңгеретініңіз: -Теңбүйірлі үшбұрышты, оның
элементтерін ажыратады. -Теңбүйірлі үшбұрыштың
қасиеттері мен белгілерін қолдану арқылы есептер шығара
алады. -Деңгейі жоғары дәлелдеу
есептерін шығару барысында теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен
белгілерін қолданады. Мұғаліммен
амандасу 35 минут Қайталау
тапсырмалары Өткенді қайталау. «
Сұрақ-жауап» арқылы. - Қандай фигура
үшбұрыш депаталады? -Үшбұрыштартеңдігініңбелгілері -
Үшбұрыштыңмедианасыдегеніміз не? -Үшбұрыштыңбиссектрисасыдегеніміз
не? -Үшбұрыштыңбиіктігідегеніміз
не? -Үшбұрыштыңпериметрідегеніміз
не Үшбұрыш тарауын еске түсіріп,
сұрақтарға жауап береді. Мадақтау сөздері
арқылы https://wordwall.net/resource/60541733 Жеке
жұмыс Түсініктер Әр түрлі қабырғалы
үшбұрыш Теңбүйірлі
үшбұрыш Тең қабырғалы
үшбұрыш 1.Екі қабырғасы өзара тең
болады 2.Үш
қабырғасыөзаратеңболады 3.Бұрыштары 600 болады 4.Қабырғаларының
ұзындықтарыәртүрліболады 5.Периметрі
P=a+b+cформуласыменесептеледі 6.Ішкі бұрыштарыныңқосындысы
1800 болады 7.Периметрі P=2a+c
формуласыменесептеледі 8.Периметрі P=3a
формуласыменесептеледі
Кестені
толтырады -Үшбұрыштың түрлерін ажырата
алады;
Үлестірмеқағаздар 10мин
«Ақиқат»,
«жалған»
Берілген тұжырымдардың ақиқат
немесе жалған екендігін анықтайды. Өзара
бағалау Үшбұрыш және оның түрлері
(learningapps.org)
Формулаларға қатысты ауызша
түрде орындалатын тапсырмалар
Берілген тапсырманы
орындайды. Дескриптор: -теңбүйірлі, теңқабырғалы
үшбұрыштардың қасиеттерін қолданады;
Тақтамен
жұмыс 1) а = 3см, в = 4см, с = 6см Р
=? Р = 13
см Берілген есептерді
орындайды. Дескриптор: -теңбүйірлі, теңқабырғалы
үшбұрыштардың қасиеттерін қолданады; -өрнек/теңдеу
құрады; -есептеулер орындайды/теңдеуді
шешеді; --үшбұрыштың периметрі
формуласын қолданады; -есептердің жауабын таба
алады. Презентация
Тест
тапсырмасы Тест тапсырмаларын
орындайды. Мониторинг
https://www.educaplay.com/learning-resources/17346735-learning_resource.html
"Семантикалық
карта"
№ а в с Р Үшбұрыш
түрлері 1 3см 4см 6см ? ? 2 7см 7см 7см ? ? 3 7см 7см 4см ? ? 4 ? ? ? 12см Тең
қабырғалы 5 4см ? ? 15см Тең
бүйірлі 6 3см ? ? 11см Тең
бүйірлі
Семантикалық картаны
толтырады. Өзін-өзі
бағалау Үлестірмепарақтар
Бекіту
сұрақтары
Сұрақтарға жауап
береді. Өзара
бағалау
Бүгінгі сабақта:
-Теңбүйірлі үшбұрышты, оның
элементтерін ажыратады. -Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен
белгілерін қолдану арқылы есептер шығара
алады. -Деңгейі жоғары дәлелдеу
есептерін шығару барысында теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен
белгілерін қолданады. Кері
байланыс Білемін Білдім Білгім
келеді
Үйге
тапсырма.Қайталау.
Тақырыпты меңгергенін
анықтау
Кері
байланыс
Қима
қағаз Оқулық Жұмыс
дәптео Қалам Сызғыш Транспортир Өшіргіш қаламсап
№ а в с Р Үшбұрыш
түрлері 1 3см 4см 6см ? ? 2 7см 7см 7см ? ? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













