Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 40-сабақ
|
Мектеп |
Шоқан Уәлиханов атындағы орта мектебі |
|||||
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
|||||
|
Күні: |
10.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№40 Теңізшілер туралы әңгіме |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1–кейіпкердің,кейіпкерлердіңіс-әрекеті,мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып,салыстырып бағалау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалайды |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. «Тәуелсіздік және Отаншылдық», бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасы «Тәтті болжам» әдісі Үй тапсырмасын сұрау. 1.Ыбырай Жақаев кім? 2."Әке, мен де күрішші боламын!"-деген Мақсұт қай мамандықтың иесі болды? 3. Не себепті халық диқан атаның тілін алмағанына өкінді? 4. Күріш өсірудің қандай ерекшелігі бар? 5. Күріштің қандай пайдасы бар? Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. «Тәуелсіздік және Отаншылдық», |
Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ.Бағалау
Сұрақтарға жауап береді 1 балл |
Акт тақта, слайд, үлестірмелі парақтар. |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Сурет бойынша әңгіме құраңдар. Теңіз флотына қатысты қандай мамандық иелері бейнеленгенін ата. Кішкентай Бекзат теңізшілік өнеріне қатты қызығатын. Ол кішкентай болса да жігерлі, алғыр, талапты бала еді. Бекзат бір күні жағажайға келіп тұрған кемені көреді де, сол жаққа бет алады. Ол кемені басқаратын капитанға келіп, өзін юнга ретінде жұмысқа алуын өтінеді. Кеме офицерлері мен капитан Бекзаттың батылдығына қайран қалады. Батыл бала теңізшілерге бірден ұнап, оның өтінішін қабыл алады.
|
Сурет бойынша әңгіме құрайды. . |
Дескриптор Сурет бойынша әңгіме құрайды.1балл |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ілесіп көр» әдісімен оқиды. Нұсқау: Мәтінді түсініп оқы Дик Сэнд
Кейіпкер теңізші болу үшін ненің қажеттігін түсінді? Кейіпкер теңізші болу үшін, алыс сапарға қатынайтын кемеден гөрі кит аулау кәсібінің маңызы зор екенін түсінді. Автор еңбек туралы қандай пікір айтқан? Тауып, оқы. Еңбек - өмір заңы екенін кімде - кім бала кезінен аңғарса, кімде-кім нанның маңдай термен табылатынын жастайынан ұқса, соның қолынан ерлік те келеді.Оқиғаның қай мемлекетте болғанын анықтаңдар.Оқиға Америка Құрама Штатында болды. Қалай ойлайсың, Дик Сэнд теңізші болуға лайық па? Оның теңізшілік өнерді үйрену тәжірибесіне қандай баға берер едің?
Мәтінді оқиды |
Сұрақтарға жауап береді Мәтінді оқиды
|
Бағалау критерийі Кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалайды Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді 2 балл Мәтінді оқиды 2 балл Оқиғаның қай мемлекетте болғанын анықтайды1 балл |
оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД:білу,түсіну,қолдану Теңізшінің қандай болуы керектігін айтып беріңдер.
Теңізшіде ең алдымен теңізге деген ықылас болу керек. Сонымен қатар батыл да жігерлі, қайратты болған жөн. Сондай-ақ, теңізде жақсы жүзе білу керек деп ойлаймын. Бір-біріңнің портретіңді сипаттап айтыңдар. Айнұрдың жасы 9-10 шамасында. Орта бойлы, толықтау келген қыз. Дөңгелек қара көзді, қырша мұрынды, қара торы қыз. Шашының түсі қою қара және ұзын. Оның жүзінен ақкөңіл, ақжарқын мінезді, мейірбандылық қасиетті көруге болады. Теңізші кәсібі туралы қандай жаңа ақпарат алдыңдар? Нағыз теңізші болу үшін кит аулау кәсібінің маңызы жайында және теңіз флотында жұмыс жасайтын юнга, матрос жайында ақпарат алдым.
Өзіңе ұнайтын кәсіп жайлы не білгің келеді? Өзіме ұнайтын кәсіптің қиындығы мен қызықтары жөнінде білгім келеді. |
Теңізшінің қандай болуы керектігін айтады Бір-біріңнің портретіңді сипаттап айтады Теңізші кәсібі туралы жаңа ақпарат алады Өзіңе ұнайтын кәсіп жайлы біледі
|
Дескриптор: Теңізшінің қандай болуы керектігін айтады1балл Бір-біріңнің портретіңді сипаттап айтады 1 балл Теңізші кәсібі туралы жаңа ақпарат алады 1 балл Өзіңе ұнайтын кәсіп жайлы біледі 1 балл
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Десерт» Рефлексия: «Арманымның шыңы» әдісі бойынша өтеді. Үйге тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Суреттегі мамандық иелерін, заттарды сипаттап жаз.
|
Жинаған фри таяқшаларын санайды. Санына қарай белгі береді.
|
ҚБ қойылады. |
|
||
Менің ақымды жемеңіз!!!!
Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!
Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!
87016094001 Aldina.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Теңізшілер туралы әңгіме. әдебиеттік оқу.4 сынып
Теңізшілер туралы әңгіме. әдебиеттік оқу.4 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 40-сабақ
|
Мектеп |
Шоқан Уәлиханов атындағы орта мектебі |
|||||
|
Бөлім |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
|||||
|
Күні: |
10.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№40 Теңізшілер туралы әңгіме |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.6.1–кейіпкердің,кейіпкерлердіңіс-әрекеті,мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып,салыстырып бағалау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалайды |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. «Тәуелсіздік және Отаншылдық», бірлескен жетістіктерге ұмтылу және ұжымдық күш жігерді ынталандыру; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасы «Тәтті болжам» әдісі Үй тапсырмасын сұрау. 1.Ыбырай Жақаев кім? 2."Әке, мен де күрішші боламын!"-деген Мақсұт қай мамандықтың иесі болды? 3. Не себепті халық диқан атаның тілін алмағанына өкінді? 4. Күріш өсірудің қандай ерекшелігі бар? 5. Күріштің қандай пайдасы бар? Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. «Тәуелсіздік және Отаншылдық», |
Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ.Бағалау
Сұрақтарға жауап береді 1 балл |
Акт тақта, слайд, үлестірмелі парақтар. |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану Сурет бойынша әңгіме құраңдар. Теңіз флотына қатысты қандай мамандық иелері бейнеленгенін ата. Кішкентай Бекзат теңізшілік өнеріне қатты қызығатын. Ол кішкентай болса да жігерлі, алғыр, талапты бала еді. Бекзат бір күні жағажайға келіп тұрған кемені көреді де, сол жаққа бет алады. Ол кемені басқаратын капитанға келіп, өзін юнга ретінде жұмысқа алуын өтінеді. Кеме офицерлері мен капитан Бекзаттың батылдығына қайран қалады. Батыл бала теңізшілерге бірден ұнап, оның өтінішін қабыл алады.
|
Сурет бойынша әңгіме құрайды. . |
Дескриптор Сурет бойынша әңгіме құрайды.1балл |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ілесіп көр» әдісімен оқиды. Нұсқау: Мәтінді түсініп оқы Дик Сэнд
Кейіпкер теңізші болу үшін ненің қажеттігін түсінді? Кейіпкер теңізші болу үшін, алыс сапарға қатынайтын кемеден гөрі кит аулау кәсібінің маңызы зор екенін түсінді. Автор еңбек туралы қандай пікір айтқан? Тауып, оқы. Еңбек - өмір заңы екенін кімде - кім бала кезінен аңғарса, кімде-кім нанның маңдай термен табылатынын жастайынан ұқса, соның қолынан ерлік те келеді.Оқиғаның қай мемлекетте болғанын анықтаңдар.Оқиға Америка Құрама Штатында болды. Қалай ойлайсың, Дик Сэнд теңізші болуға лайық па? Оның теңізшілік өнерді үйрену тәжірибесіне қандай баға берер едің?
Мәтінді оқиды |
Сұрақтарға жауап береді Мәтінді оқиды
|
Бағалау критерийі Кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалайды Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді 2 балл Мәтінді оқиды 2 балл Оқиғаның қай мемлекетте болғанын анықтайды1 балл |
оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті. |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Жұптық жұмыс. ОДД:білу,түсіну,қолдану Теңізшінің қандай болуы керектігін айтып беріңдер.
Теңізшіде ең алдымен теңізге деген ықылас болу керек. Сонымен қатар батыл да жігерлі, қайратты болған жөн. Сондай-ақ, теңізде жақсы жүзе білу керек деп ойлаймын. Бір-біріңнің портретіңді сипаттап айтыңдар. Айнұрдың жасы 9-10 шамасында. Орта бойлы, толықтау келген қыз. Дөңгелек қара көзді, қырша мұрынды, қара торы қыз. Шашының түсі қою қара және ұзын. Оның жүзінен ақкөңіл, ақжарқын мінезді, мейірбандылық қасиетті көруге болады. Теңізші кәсібі туралы қандай жаңа ақпарат алдыңдар? Нағыз теңізші болу үшін кит аулау кәсібінің маңызы жайында және теңіз флотында жұмыс жасайтын юнга, матрос жайында ақпарат алдым.
Өзіңе ұнайтын кәсіп жайлы не білгің келеді? Өзіме ұнайтын кәсіптің қиындығы мен қызықтары жөнінде білгім келеді. |
Теңізшінің қандай болуы керектігін айтады Бір-біріңнің портретіңді сипаттап айтады Теңізші кәсібі туралы жаңа ақпарат алады Өзіңе ұнайтын кәсіп жайлы біледі
|
Дескриптор: Теңізшінің қандай болуы керектігін айтады1балл Бір-біріңнің портретіңді сипаттап айтады 1 балл Теңізші кәсібі туралы жаңа ақпарат алады 1 балл Өзіңе ұнайтын кәсіп жайлы біледі 1 балл
|
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Десерт» Рефлексия: «Арманымның шыңы» әдісі бойынша өтеді. Үйге тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Суреттегі мамандық иелерін, заттарды сипаттап жаз.
|
Жинаған фри таяқшаларын санайды. Санына қарай белгі береді.
|
ҚБ қойылады. |
|
||
Менің ақымды жемеңіз!!!!
Сатып алып, өз еңбек ақыңызды адалымен алыңыз!Әркімнің еңбегінің төлемін төлеп қолдану керек!!!!
Тегін таратуға болмайды !!!! Алла ұлық бүгінгі күнді ғана ойламаңыз!!!!!
87016094001 Aldina.

шағым қалдыра аласыз

















