Тілдік
мақсат:
|
Негізгі сөздер мен фразалары: Жинал, төсенішке, баста,
аяқта, тоқта т.б.
|
Алдынғы меңгерілген
білім:
|
1.Оқушылар жиналу,тербелу және аударылу әдістерімен төменгі
сыныптан таныс,сақтандыру және орындау пәрмендерін
біледі.
|
Сабақтың басы
10нут
|
Оқушыларды қабылдау,
бір қатарға сапқа тұрғызу, сынып екпіндісінің есебін алу, сабақтың
мақсат-міндетін таныстыру, қауіпсіздік ережесі айтып
өту.
Арнайы дайындаған
дене қызындыру жеттығулар топтамасы:
Бұрылу түрлері, әр
тапсырманы (5-6 рет) орындау;
Жүру түрлері , Жүгіру түрлері,
Арнайы қосымша дене қызыну кешені.
|
Сынып журналы
Сақтандыру жур-ы
Ысқырық
|
Сабақтың ортасы
25минут
|
Тақырыбы: «Алға
және артқа аударылу»
Үйрету
реті:
Сынып оқушыларын
екі-екіден жұптап ткіші топтар санына байланысты кешендік
тапсырмалар беру.
1-ші дене көтеру;
2-ші секіртпеде секіру, 3-ші белдемеде жүктеме орындау, 4-ші
орындықтың екі бетіне кезек секіру, 5-ші волейбол добын жоғарыда
екі қолмен ұстау(60-70 см) биіктікте , 6-шы баскетбол добын себетке
лақтыру, 7-ші нысана көздеу, 8-ші «Алға және артқа аударылу»
жүктемесін орындау.
Орындау
реті:
1-ші тапсырма :
«Алға аударылу»
-Төсеніш үстінде қол
тіреп отырып,артқа тербеліп қолды тіру (2-3
рет)
2-ші тапсырма :
«Алға аударылу»
-Қолды тіреп отырып,
салмақты қолға түсіріп,қолды тіреп,арқада аударылып қолды тіреп
отыру,
(2-3
рет)
Көмек
көрсету:
Бір жанында тұрып бір қолмен
иықтан,екіншісімен арқадан ұстап
көрсетіледі
|
Айналмалы жүктемелерді орындауға керекті
құралдар
Қателіктер
Қолды дұрыс тіремеу
Артқа аударылғанда аяқты жазу
Шала жиналу
Аударылғанда қолды тіремеу не
жазбау
Баяу аударылу
|