Пән: Қазақ
тілі
|
Мектеп: Новый орта
мектеп-лицейі
|
Күні:02.09.2020ж
|
Мұғалімніңаты-жөні:Қасымхан
Л.М.
|
Сынып:4В
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақ
тақырыбы
|
№
1-сабақ. Тіл және
сөйлеу.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.1 Тыңдалған материалдың
мазмұнын түсіну
4.1.1.1 тыңдаған
материал бойынша негізгі тұсын түртіп алу және солардың негізінде
мәтіннің мазмұнын айту
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар жасай
алады:
Оқушылар тіл және сөйлеу,
сөйлеу мәдениеті, буын үндестігі, дыбыс үндестігін практикалық
тұрғыда меңгереді.
Оқушылардың көбі жасай
алады:
Оқушылардың сауаттылығын
арттыруға, көркем жазу, өз бетінше түсініп оқу дағдыларын
қалыптастыруға, сөйлеу мәдениетін дамытуға мән
беріледі.
Оқушылардың кейбірі жасай
алады:
Туған жері мен
елінің шежірелері мен бүгінгі тіршілігін оқытып үйрету оқушыларды
азаматтық пен ұлтжандылыққа, Отанға деген сүйіспеншілікке
тәрбиелейді, жеке тұлғаның дамуына септігін
тигізеді.
|
Жетістік
критерийлері
|
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Сабақ барысында жаттығуларды
орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған
білімдерін
пайдаланады.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
БАҚ және мультимедиялық
құралдарды пайдалану;
Дерекқордан және
интернеттен ақпаратты іздеу;
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер,
топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және постер, топтық
тапсырмалар, кері байланыс, стикер, слайд,
флипчарт.
|
Бастапқы
білім
|
3-сыныпта қазақ тілі
пәнінен алған білім дағдыларын
қолданады.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері
|
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Жаңа топ
құру
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Гүлмен
тілек»
Оқушылар арнайы
дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек
тілейді және гүлдің түстері бойынша топқа
біріктіріледі.
Жұмыс ережесін
келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру
(жеке,жұпта,топта,
ұжымда)
«Кезектескен интервью»
әдісі.
(Әр топқа өткен сабақтардан сұрақтар
беріледі. Микрафон
қолдану.
Автор орындығы
әдісі.
Үй тапсырмасын
орындаған кез-келген оқушы. Орындыққа жайғасып, барлық сыныпқа үй
тапсырмасын қалай орындағанын түсіндіріп
береді.
ҚБ «Бағдаршам» арқылы
бағалау. Оқушылар бағдаршамның
түстерін белгілеу арқылы кері байланыс
береді.
Оқу мақсатын
таныстыру
Күтілетін нәтижені
анықтау
|
Гүлдер.
Тапсырманы орындаған оқушыны
ауызша мадақтау,
т
олықтыру жасау, бағыттау.«Сұқ саусақ»
стратегиясы
|
Сабақтың
ортасы
|
Ширату тапсырмасы (Жұптық,
ұжымдық жұмыс) «Ойлан-жұптас-бөліс»
әдісі
Дескрипторы:
Берілген тақырып бойынша өз
көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай
алады.
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап,
түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу
дағдылары жетілдіріледі.
Тақырыпты және негізгі ойды
анықтап үйренеді.
Тапсырманы дұрыс
ережеге сай орындайды.
|
«Ойлан-
жұптас-
бөліс»
әдісі
Тақтаға ілінген
суреттер.
Тапсырманы орындаған оқушыны
ауызша мадақтау,
толықтыру жасау,
бағыттау.
Қосымша жұмыс
дәптері.
|
Сергіту
сәті
|
Сергіту сәті. Мен
қазақпын.
|
Оқушылар би билеп сергіп
қалады.
|
Сабақтың
соңы
|
Жаңа білім мен тәжірибені
қолдану
Оқы.
- Қазақстанның мемлекеттік
тілі қай тіл?
- Мемлекеттік тіл - қазақ
тілі.
- Сен қай тілде
сөйлейсің?
- Мен қазақ тілінде
сөйлеймін.
Рефлексия (жеке,жұпта,топта,
ұжымда)
Оқушыларға «Білім
пирамидасы» кері байланыс постері
түсіндіріледі. Стикерлер таратылады. Оқушылар өздері қалаған шың
басына жабыстырады.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны
ауызша мадақтау,
толықтыру жасау,
бағыттау.
Тапсырманы орындаған оқушыны
ауызша мадақтау,
толықтыру жасау,
бағыттау.
«Білім
пирамидасы» кері байланыс
парағы
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау. Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті
жоғары оқушыларға
қандай міндет
қоюды жоспарлайсыз?
|
Дереккөздер: Кейбір оқушылар
басқа сыныптастарына қарағанда
анағұрлым
күрделі дереккөздермен жұмыс
істей
алады.
|
Бағалау.
Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау
парақтары
|
Қорытынды
бағалау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды
(оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
Сабақ барысында сынып немесе
жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы
не
білдім? Менің келесі сабағымды
жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу
керек?
1.
2.
|