Материалдар / "Тіл және сөйлеу" Қазақ тілі. ҚМЖ 5-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Тіл және сөйлеу" Қазақ тілі. ҚМЖ 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған білім мазмұны бойынша қазақ тілі пәнінен 5-сыныптың "Тіл және қарым-қатынас" бөлімі бойынша қысқа мерзімді жоспар. Тілдік дағдыларды ескере отырып жасалған қысқа мерзімді жоспар қазақ тілі пән мұғалімдеріне әдістемелік көмек болады деп ойлаймын.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Қаңтар 2018
9971
85 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары


Сабақ : № 1

Мектеп: «ЖББ №17 орта мектебі» КММ

Күні: 01.09.2017

Мұғалім: Түсіп Батима Мақсұтқызы

Сынып: 5т1

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы:

Тіл және сөйлеу

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

Тірек сөздер мен ұсынылған суреттер арқылы тақырыпты болжау. Мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру. (5. О5.);

(5О5.Т/А). Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру.

Сабақ мақсаты:

Барлық оқушылар:

Ұсынылған суретке қарап тақырыпты болжайды.

Көптеген оқушылар:

Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді. Нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтарға жауап береді.

Кейбір оқушылар:

Көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіре алады.

Құндылықтарды игерту:

«Мәңгілік ел» идеялары мен азаматтық жауапкершілік «Мәдениет» тақырыбын талқылау арқылы жүзеге асырылады. Өмір бойы оқу қағидасы ақпаратты өздігінен іздеуде, сабақ мақсатын білуде, кері байланыс беруде, рефлексия жасауда, алған білімінің практикалық мәнін түсінуде көрініс табады.

Пәнаралық байланыс:

Мәдениеттану

АКТ-ны қолдану дағдылары:

Power Point таныстырылымы қолданылады, материал ғаламтордан алынған .

Тілдік мақсаттар:

Пән лексикасы және терминология:

Тіл және сөйлеу саласына қатысты сөздер. (Лексикалық минимумнан аламыз)

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:

деген ойдамын, ойымызды жинақтайтын болсақ, біріншіден, екіншіден, сондықтан, өйткені

Осыған дейін меңгерілген білім

Лексикалық тараудың бірінші сабағы.


Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

5 мин


Қызығушылықты ояту.

Сурет бойынша лексикалық тақырыпты болжайды.

Оқушылар оқу мақсатымен танысады да, жетістік критерийлерін болжайды. Сондай кейін нақты бағалау критерийлерімен танысады.

1-3-слайд





Сабақ ортасы

10 мин






2,5 минут




2,5 минут



10 мин












15 минут













Тапсырма:

  1. Берілген суреттер бойынша тақырыпты болжайды.

*1-сурет бойынша негізгі бір сөз шығара аласыздар ма?

*2,3-суреттер бойынша пікірлеріңіз қандай?

*1 және 2-3-суреттер арасында қандай байланыс бар?

  1. Жұпта талқылап, өз пікірлерімен бөліседі.

  2. «Тіл және сөйлеу» бейнероликті тыңдап, жауаптарын тексереді.



  1. Сергіту сәті «Көңілді күн»


  1. Бейнероликтен «Тіл - ұлттың басты негізі» мәтінін тыңдайды.


Тыңдаған мәтін негізінде сұрақтарға жауап береді.


  1. Тақырып неліктен «Тіл – ұлттың басты негізі» деп аталған?

  2. Сіз мәтінге тағы қандай ой қосар едіңіз?

  3. Тіл мен сөйлеуді байланыстырып тұрған бірнеше фактіні атап көрсетіңіз.


  1. Мәтіннің тақырыбын анықтап, сол тақырып негізінде өз нұсқаларын ұсынады.


Бағалау критерийлері:

Критерий

Төмен ***

Орташа ****

Жақсы *****

1

Сұраққа жауап

Сурет тақырыбын анықтады

Сурет тақырыбын анықтап, дәлелді пікір айтады

Суреттерді бір-бірімен байланыстырып, ортақ тақырып шығарады

2

«Тіл – ұлттың басты негізі» мәтіні

Сұрақтарға жауап бере алады

Тақырыпқа қатысты бірнеше фактіні атайды

Мәтін тақырыбы негізінде өз нұсқасын әңгіме ретінде ұсына алады





https://www.youtube.com/watch?v=W6lfYCpsuBo

4-слайд


5-слайд


https://www.youtube.com/watch?v=5O4Onq6P9qQ

6-слайд



7-слайд

Сабақтың соңы

5 мин


Рефлексия. Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді.

Cабақта маған тапсырманы орындауға не көмектесті?

Cабақта маған тапсырманы орындауға не кедергі болды?

Маған қиындықтарды жеңу үшін не істеу қажет?

8-слайд

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

  1. Жетек сұрақтар қоямын;

  2. Тақырып бойынша өз ойларын жинақтап, көпшілік алдында сөйлеуді ұсыну.

Оқушылар дескрипторлар арқылы өздерін тексереді.


Ойлану




Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырылды ма?




Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды?


Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?



Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1.

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?





Shape1

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!