ШЫМКЕНТ МЕДРЕСЕ КОЛЛЕДЖІ ЖЕКЕ МЕКЕМЕСІ
|
Сабақтың тақырыбы: |
82-дәріс Жаңа сөздерді жаттау. Арабша сөйлемдерді оқып аудару. |
||
|
Модуль /пән атауы |
ОН 5.1«Тілдік түйсікті дамыту және мәтіндерді аударуды жазбаша және ауызша меңгеру» |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ташпулатова Д.Р. К. |
||
|
1. Жалпы мәліметтер |
|
||
|
Курс: |
2 |
|
|
|
Топ: |
04-341 |
|
|
|
Күні: |
02.09.2025 |
|
|
|
Сабақтың түрі |
Теориялық |
||
|
2. Мақсаттары, міндеттері: |
Мақсаты: - Практикалық Араб тілін меңгерту Міндеттері: Араб тілін түсіну және сөйлеу. Сөйлем қурап жазу. Әрбір сабақты түсініп оны арабша айту. |
||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
الفعل المضارع: يَهَبُ، يَهَبَانِ، يَهَبُونَ، ... الخ المضارع الـمجهول: يُوهَبُ يُوهَبَانِ، يُوهَبُونَ، ... الخ المضارع الـمنصوب: أَنْ يَهَبَ، كَيْ يَهَبَ، لَنْ يَهَبَ ۞ المضارع الـمجزوم: لِيَهَبْ، لاَ يَهَبْ، لَـمْ يَهَبْ، لَمَّا يَهَبْ، إِنْ يَهَبْ ۞ الْأَمر: هَبْ، هَبَا، هَبُوا، هَبِي، هَبَا، هَبْنَ ۞ النَّهي: لَا تَـهَبْ، لَا تَـهَبَا، لَا تَـهَبُوا، لَا تَـهَبِي، لَا تَـهَبَا، لَا تَـهَبْنَ ۞ |
||
|
4. Қажетті ресурстар: |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер). |
||
|
5. Сабақтың барысы: |
|||
|
Кезең |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин. Ұйымдастыру Білім алушылармен сәлемдесу, көңіл-күйін анықтау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын тексеру Үй жұмысын сұрақ жауап арқылы тексеру |
1.Білім алушылармен амандасу, топ студенттерін түгелдеу. 2.Білім алушылардың өзара ынтымақтастығын және бірлесе жұмыс жасауына ықпал жасау үшін күндеріне сәттілік, бірлік, татулық тілеу. 3.Өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақ-жауап жүргізу. 81-дәріс Жаңа сөздерді жаттау. Арабша сөйлемдерді оқып аудару. |
Интерактивті тақта.
|
||||||||||||||||||
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 30 мин. Жаңа материалды түсіндіру (тәжірибелік жұмыс)
|
Мұғалімнің іс-әрекеті: وَثَبَ، يَثِبُ، ثِبْ، لَا تَثِبْ، секірді секіреді секір секірм وَاثبٌ، مَوْتُوبٌ، وَثَّابٌ، أَوْثَبُ ۞ секіруші секірген көп секіруші көбірек секіруші تَصْرِيفَات (وَسِعَ، يَسَعُ): وَسِعَ، يَسَعُ، سَعْ، لَا تَسَعْ، сыйғызды сыйғызады сыйғыз сыйғызба وَاسِعٌ، مَوْسُوعٌ، وَسَّاعٌ، أَوْسَعُ ۞ сыйғызушы сыйғызған көп сыйғызушы көбірек сыйғызушы يَضَعُ، الْوَضْعُ ۞ وَقَعَ، يَقَعُ، الْوُقُوعُ қою оқиға болу. Білім алушылардың іс-әрекеті: Өз ойларын айтады. Бір-бірінің пікірін тыңдап, толықтырады. Жаңа тақырыпты анықтауға талпынады. |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер).
|
||||||||||||||||||
|
Жаңа материалды бекіту 20 мин. |
Жаңа материалды бекіту
|
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау кезеңі 10 мин.
|
Белсенділік пен тәжірибелік жұмыстағы нәтижелерді ескере отырып ауызша және 100 баллдық баға беру. |
|
||||||||||||||||||
|
Рефлексия 5 мин.
|
Білім алушылардан: «Бүгінгі сабақтан қандай пайдалы ақпарат алдыңыз?» деген сұрақ қойылады. Қысқаша пікірлер тыңдалады. |
|
||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы 5 мин. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
82-дәріс Жаңа сөздерді жаттау.
Арабша сөйлемдерді оқып аудару. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тілдік түйсікті дамыту және мәтіндерді аударуды жазбаша және ауызша меңгеру
Тілдік түйсікті дамыту және мәтіндерді аударуды жазбаша және ауызша меңгеру
ШЫМКЕНТ МЕДРЕСЕ КОЛЛЕДЖІ ЖЕКЕ МЕКЕМЕСІ
|
Сабақтың тақырыбы: |
82-дәріс Жаңа сөздерді жаттау. Арабша сөйлемдерді оқып аудару. |
||
|
Модуль /пән атауы |
ОН 5.1«Тілдік түйсікті дамыту және мәтіндерді аударуды жазбаша және ауызша меңгеру» |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ташпулатова Д.Р. К. |
||
|
1. Жалпы мәліметтер |
|
||
|
Курс: |
2 |
|
|
|
Топ: |
04-341 |
|
|
|
Күні: |
02.09.2025 |
|
|
|
Сабақтың түрі |
Теориялық |
||
|
2. Мақсаттары, міндеттері: |
Мақсаты: - Практикалық Араб тілін меңгерту Міндеттері: Араб тілін түсіну және сөйлеу. Сөйлем қурап жазу. Әрбір сабақты түсініп оны арабша айту. |
||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
الفعل المضارع: يَهَبُ، يَهَبَانِ، يَهَبُونَ، ... الخ المضارع الـمجهول: يُوهَبُ يُوهَبَانِ، يُوهَبُونَ، ... الخ المضارع الـمنصوب: أَنْ يَهَبَ، كَيْ يَهَبَ، لَنْ يَهَبَ ۞ المضارع الـمجزوم: لِيَهَبْ، لاَ يَهَبْ، لَـمْ يَهَبْ، لَمَّا يَهَبْ، إِنْ يَهَبْ ۞ الْأَمر: هَبْ، هَبَا، هَبُوا، هَبِي، هَبَا، هَبْنَ ۞ النَّهي: لَا تَـهَبْ، لَا تَـهَبَا، لَا تَـهَبُوا، لَا تَـهَبِي، لَا تَـهَبَا، لَا تَـهَبْنَ ۞ |
||
|
4. Қажетті ресурстар: |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер). |
||
|
5. Сабақтың барысы: |
|||
|
Кезең |
Іс-әрекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин. Ұйымдастыру Білім алушылармен сәлемдесу, көңіл-күйін анықтау. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Үй тапсырмасын тексеру Үй жұмысын сұрақ жауап арқылы тексеру |
1.Білім алушылармен амандасу, топ студенттерін түгелдеу. 2.Білім алушылардың өзара ынтымақтастығын және бірлесе жұмыс жасауына ықпал жасау үшін күндеріне сәттілік, бірлік, татулық тілеу. 3.Өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақ-жауап жүргізу. 81-дәріс Жаңа сөздерді жаттау. Арабша сөйлемдерді оқып аудару. |
Интерактивті тақта.
|
||||||||||||||||||
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 30 мин. Жаңа материалды түсіндіру (тәжірибелік жұмыс)
|
Мұғалімнің іс-әрекеті: وَثَبَ، يَثِبُ، ثِبْ، لَا تَثِبْ، секірді секіреді секір секірм وَاثبٌ، مَوْتُوبٌ، وَثَّابٌ، أَوْثَبُ ۞ секіруші секірген көп секіруші көбірек секіруші تَصْرِيفَات (وَسِعَ، يَسَعُ): وَسِعَ، يَسَعُ، سَعْ، لَا تَسَعْ، сыйғызды сыйғызады сыйғыз сыйғызба وَاسِعٌ، مَوْسُوعٌ، وَسَّاعٌ، أَوْسَعُ ۞ сыйғызушы сыйғызған көп сыйғызушы көбірек сыйғызушы يَضَعُ، الْوَضْعُ ۞ وَقَعَ، يَقَعُ، الْوُقُوعُ қою оқиға болу. Білім алушылардың іс-әрекеті: Өз ойларын айтады. Бір-бірінің пікірін тыңдап, толықтырады. Жаңа тақырыпты анықтауға талпынады. |
Оқу материалы (кітап, суреттер, тақта, маркер).
|
||||||||||||||||||
|
Жаңа материалды бекіту 20 мин. |
Жаңа материалды бекіту
|
|
||||||||||||||||||
|
Бағалау кезеңі 10 мин.
|
Белсенділік пен тәжірибелік жұмыстағы нәтижелерді ескере отырып ауызша және 100 баллдық баға беру. |
|
||||||||||||||||||
|
Рефлексия 5 мин.
|
Білім алушылардан: «Бүгінгі сабақтан қандай пайдалы ақпарат алдыңыз?» деген сұрақ қойылады. Қысқаша пікірлер тыңдалады. |
|
||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы 5 мин. Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
82-дәріс Жаңа сөздерді жаттау.
Арабша сөйлемдерді оқып аудару. |
|
шағым қалдыра аласыз













