Сабақ жоспары
Пәні Физика
Мұғалім Сейсенова Нурила
Мектеп, сынып С. Каттебеков атындағы жалпы
орта мектеп 11 В
Сабақ тақырыбы: «Тірі ағзалардағы реактивті қозғалыс»
|
Сабақтың мақсаты |
Тірі ағзалардың ұшу қозғалысы реактивті зымыраудың жасалуына себеп болғанын жеткізу; Оқушылардың жалпы және жеке қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылық қабілеттерін ояту; Тәрбиелілік: Оқушыларды адамгершілікке, кішіпейіл, ізетті болуға тәрбиелеу; |
|
|
Сабақтың көрнекіліктері |
Слайд, суреттер, бейнеүзінді, балық макеті |
|
|
Сабақтың дерек көздері |
http://bilimland.kz/kk/content/lesson/11884- |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Кезең |
Мұғалім |
Ресурс |
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі Сыныпты екі топқа бөлу: I –Қыран II – Зымыран 2.«Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап» 1.Жай механизмдер дегеніміз не? 2. Қаңқаларда иіндік механизмдері қандай физикалық шамаларға негізделген? 3. Жай механизмдердің түрлерін атаңыз? 4. Иіндік рөлін атқаратын жан – жануарларға мысал келтірейік 5. Қандай жәндіктерде жылдамдықты ұту табысты жүреді ? 6. Адамдар мен жануарлардың дене бөліктеріндегі иіндік элементтерін атаңыз. 7. Блок дегеніміз не? Оның түрлері. 8. Өсімдіктердің ішінде иіндік қызметін атқаратын өсімдікке мысал келтіріңіз. |
|
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
3. Жаңа сабақты түсіндіру Тірі табиғаттағы ұшу Леонардо да Винчи ұшу аппараттарын жасау жолдарын қарастырғанда құстардың ұшуын зерттеген. Аэродинамиканың негізін қалаған Н.Е.Жуковскийді де құстардың ұшуы қызықтырған. Құстар қауырсыны – табиғат ғажайыбы. Қауырсын жеңіл және мықты. Ол негізгі өзектен тұрады және одан 45° бұрышпен екі жағынан да параллель қауырсындар кетеді, олар да тармақталады. 4. Есептер шығару 5. Қыранмен Зымыранға ( сұрақ - жауап) |
Тырналардың үшбұрыштап ұшуы бейнеүзінді Зымыран туралы бейнеүзінді |
|
Қорытынды |
Кері байланыс Жарайсыңдар! Әрбір сабақтан түйеріміз көп болсын! Осымен бүгінгі сабағымызды аяқтаймыз! Сау болыңыздар! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тірі ағзалардағы реактивті қозғалыс
Тірі ағзалардағы реактивті қозғалыс
Сабақ жоспары
Пәні Физика
Мұғалім Сейсенова Нурила
Мектеп, сынып С. Каттебеков атындағы жалпы
орта мектеп 11 В
Сабақ тақырыбы: «Тірі ағзалардағы реактивті қозғалыс»
|
Сабақтың мақсаты |
Тірі ағзалардың ұшу қозғалысы реактивті зымыраудың жасалуына себеп болғанын жеткізу; Оқушылардың жалпы және жеке қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылық қабілеттерін ояту; Тәрбиелілік: Оқушыларды адамгершілікке, кішіпейіл, ізетті болуға тәрбиелеу; |
|
|
Сабақтың көрнекіліктері |
Слайд, суреттер, бейнеүзінді, балық макеті |
|
|
Сабақтың дерек көздері |
http://bilimland.kz/kk/content/lesson/11884- |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Кезең |
Мұғалім |
Ресурс |
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі Сыныпты екі топқа бөлу: I –Қыран II – Зымыран 2.«Ұшқыр ойдан – ұтымды жауап» 1.Жай механизмдер дегеніміз не? 2. Қаңқаларда иіндік механизмдері қандай физикалық шамаларға негізделген? 3. Жай механизмдердің түрлерін атаңыз? 4. Иіндік рөлін атқаратын жан – жануарларға мысал келтірейік 5. Қандай жәндіктерде жылдамдықты ұту табысты жүреді ? 6. Адамдар мен жануарлардың дене бөліктеріндегі иіндік элементтерін атаңыз. 7. Блок дегеніміз не? Оның түрлері. 8. Өсімдіктердің ішінде иіндік қызметін атқаратын өсімдікке мысал келтіріңіз. |
|
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
3. Жаңа сабақты түсіндіру Тірі табиғаттағы ұшу Леонардо да Винчи ұшу аппараттарын жасау жолдарын қарастырғанда құстардың ұшуын зерттеген. Аэродинамиканың негізін қалаған Н.Е.Жуковскийді де құстардың ұшуы қызықтырған. Құстар қауырсыны – табиғат ғажайыбы. Қауырсын жеңіл және мықты. Ол негізгі өзектен тұрады және одан 45° бұрышпен екі жағынан да параллель қауырсындар кетеді, олар да тармақталады. 4. Есептер шығару 5. Қыранмен Зымыранға ( сұрақ - жауап) |
Тырналардың үшбұрыштап ұшуы бейнеүзінді Зымыран туралы бейнеүзінді |
|
Қорытынды |
Кері байланыс Жарайсыңдар! Әрбір сабақтан түйеріміз көп болсын! Осымен бүгінгі сабағымызды аяқтаймыз! Сау болыңыздар! |
|
шағым қалдыра аласыз













