|
Бөлім |
Экология және тұрақты даму |
|||||
|
Күні: 26.04.2022 |
Мұғалімнің аты-жөні: Қуандық Б.Ә. |
|||||
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тірі ағзалардың сан алуандығы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.6.2.2 жергілікті экожүйелердегі тірі ағзалардың алуан түрлілігін зерттеу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 7 минут
|
Ұйымдастыру сәті Оқушылармен сәлемдесіп, оқушыларды түгелдеп, қал-жағдайын, көңіл-күйін біліп топқа бөлеміз. Үш топқа бөлеміз : «Тропиктік орман», «Дала», «Шөл». Үй тапсырмасын «Айналмалы баған» әдісі арқылы оқушылар топтасып, өткен сабақтар бойынша сұрақтарға жауап береді.
қанша ?
|
Балалар берілген үлестірмелі қағаздар арқылы топқа бөлінеді.
Оқушылар «Айналмалы баған» әдісі арқылы оқушылар топтасып, өткен сабақтар бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Психологиялық ахуал.
Үлестірмелі қағаздар
Интер белсенді тақта
|
||
|
Негізгі бөлім 25 минут
8 минут
Соңы 5 минут |
Жаңа сабақ бойынша видео үзінді көрсетіледі. Топтық жұмыс. Үш топқа өздерінің тобының атауы бойынша мекен ету ортасы бойынша табиғат жағдайын және онда мекендейтін тірі организмдерді , табиғат ерекшеліктерін айтып өтеді. Әр топты қалған топтар бағалап отырады.
Жұптық жұмыс: «Сәйкесін тап» Оқушылар берілген тапсырманы жұптасып орындап, ол орындалған жұмысты келесі жұп тақтаға дұрыс жауабын көру арқылы тексереді. 1. Далалық жердің ерекшелігі Далалық жердің ерекшелігі Жауын-шашын белгілі бір маусымда ғана,температурасы аса құбылмалы 2. Тропиктік орманның ерекшелігі Жауын-шашын жыл бойы көп түседі. Өсімдік жабыны өте бай 3. Шөл зонасы климаты құрғақ, жауын-шашын аз жауады 4. Биоценоз Ормандағы барлық жануарлар 5. Фитоценоз Ормандағы барлық өсімдіктер
Сабақты бекіту. Рефлексия
Кері байланыс: «Ойды аяқта»
|
Оқушылар топтық жұмыс бойынша постер қорғайды.
Оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды. Жұптасып бір-бірінің тапсырмасын тексереді.
Оқушылар «Ойды аяқтап» кері байланысы арқылы кері байланыс жасайды |
А, В, С әдісі Бағдаршам әдісі Бас бармақ әдісі
А, В, С әдісі Бағдаршам әдісі Бас бармақ әдісі |
А1 формат қағаз
Интер белсенді тақта. Үлестірмелі қағаздар
А1 формат қағаз стикер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тірі ағзалардың сан алуандығы
Тірі ағзалардың сан алуандығы
|
Бөлім |
Экология және тұрақты даму |
|||||
|
Күні: 26.04.2022 |
Мұғалімнің аты-жөні: Қуандық Б.Ә. |
|||||
|
Сынып: 6 «Ә» |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тірі ағзалардың сан алуандығы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.6.2.2 жергілікті экожүйелердегі тірі ағзалардың алуан түрлілігін зерттеу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар
|
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 7 минут
|
Ұйымдастыру сәті Оқушылармен сәлемдесіп, оқушыларды түгелдеп, қал-жағдайын, көңіл-күйін біліп топқа бөлеміз. Үш топқа бөлеміз : «Тропиктік орман», «Дала», «Шөл». Үй тапсырмасын «Айналмалы баған» әдісі арқылы оқушылар топтасып, өткен сабақтар бойынша сұрақтарға жауап береді.
қанша ?
|
Балалар берілген үлестірмелі қағаздар арқылы топқа бөлінеді.
Оқушылар «Айналмалы баған» әдісі арқылы оқушылар топтасып, өткен сабақтар бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|
Психологиялық ахуал.
Үлестірмелі қағаздар
Интер белсенді тақта
|
||
|
Негізгі бөлім 25 минут
8 минут
Соңы 5 минут |
Жаңа сабақ бойынша видео үзінді көрсетіледі. Топтық жұмыс. Үш топқа өздерінің тобының атауы бойынша мекен ету ортасы бойынша табиғат жағдайын және онда мекендейтін тірі организмдерді , табиғат ерекшеліктерін айтып өтеді. Әр топты қалған топтар бағалап отырады.
Жұптық жұмыс: «Сәйкесін тап» Оқушылар берілген тапсырманы жұптасып орындап, ол орындалған жұмысты келесі жұп тақтаға дұрыс жауабын көру арқылы тексереді. 1. Далалық жердің ерекшелігі Далалық жердің ерекшелігі Жауын-шашын белгілі бір маусымда ғана,температурасы аса құбылмалы 2. Тропиктік орманның ерекшелігі Жауын-шашын жыл бойы көп түседі. Өсімдік жабыны өте бай 3. Шөл зонасы климаты құрғақ, жауын-шашын аз жауады 4. Биоценоз Ормандағы барлық жануарлар 5. Фитоценоз Ормандағы барлық өсімдіктер
Сабақты бекіту. Рефлексия
Кері байланыс: «Ойды аяқта»
|
Оқушылар топтық жұмыс бойынша постер қорғайды.
Оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды. Жұптасып бір-бірінің тапсырмасын тексереді.
Оқушылар «Ойды аяқтап» кері байланысы арқылы кері байланыс жасайды |
А, В, С әдісі Бағдаршам әдісі Бас бармақ әдісі
А, В, С әдісі Бағдаршам әдісі Бас бармақ әдісі |
А1 формат қағаз
Интер белсенді тақта. Үлестірмелі қағаздар
А1 формат қағаз стикер |
||
шағым қалдыра аласыз

















