Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы
Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Таулар сыры. М.Мақатаев «Мен таулықпын» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Қысатай А. Т. |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 6 «В», «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Толағай тауының тарихын айтшы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.4.1.1. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік, мінездеме, түсініктеме, өмірбаян жазу 6.5.1.3. Реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: 1. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін ажырата алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 2. реттік сан есімдер жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдана алады; Кейбірі орындай алады: 3. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік, мінездеме, түсініктеме, өмірбаян жаза алады, жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдана алады; |
|
|
Бағалау критерийлері |
1. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін ажыратады. 2. реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолданады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі А) оқушылармен амандасу; Психологиялық ахуал қалыптастыру Қайырлы күн, досым, Қайырлы күн болсын. Сейсенбінің сәті Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз Кілең бестік болсын! Б) сыныптың даярлығын тексеру; С) үй тапсырмасын сұрау (оқушылардан өткен сабақ бойынша сұрақтар қойылады, лексикалық минимумды қайталайды) Өткен сабақты қайталау «Жеті қарақшы» әдісі
1.Өткен сабақ не туралы болды? 2.Қазақ тілінде қанша стиль бар? 3. Жинақтық сан есім туралы айт 4.Сын есім дегеніміз не? 5.Сан есім дегеніміз не? 6.Реттік сан есім туралы не білесің? 7.Эпитет, теңеу туралы айтып бер. |
Орындарынан тұрып, өлең жолдарын айтып, сәлемдеседі 7 Жұлдыздың бірін таңдап сұраққа жауап береді Қадамдары: - лексикалық минимумды естеріне түсіреді. |
1 жауап =1 ұпай Мұғалім мадақтаулары 1 жауап =1 ұпай Қол шапалақтау |
Өлең шумағы Қима қағаз, ұпайлы қиындылар «Ыстық орындық» |
|
Ортасы 25мин |
Жаңа сабақ. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру. Алдымен түсініктеме, өмірбаян туралы түсінік беріледі. 1-тапсырма. ЖЖ. Толағайдың атынан күнделік немесе Толағайдың өмірбаянын жаз. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақта. 2-тапсырма. Реттік және жинақтық сан есімдерді бөліп жаз. Сөйлем құра. Төртінші, алтау, қырық төртінші, тоғызау, онау, мыңыншы, екеу, жетеу, отызыншы. 3-тапсырма. Жағдаяттық тапсырма. Сен Толағаймен бірге тау көтерісіп әкелуге ата-анаңнан сұранбай кеттің делік. Сен шарқ ұрып іздеп, полицияға хабар берген. Енді аман-есен оралғаныңда полиция қызметкерлері сенен түсініктеме жазуды талап етті. |
Дескриптор: -Түсініктеме, өмірбаян жазу ережесімен танысады; - Маңызды тұстарын дәптеріне жазып алады. Дескриптор: -Жұпта Толағайдың атынан күнделік немесе Толағайдың өмірбаянын жазады; - Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтайды. Дескриптор: - Есептік сан есімдерді реттік және жинақтық сан есімдерді бөліп жазады. - бір реттік сан есміге, бір жинақтық сан есімге ауызша сөйлем құрайды; Дескриптор: - Түсініктеме жазады. - Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтайды; |
Екі жұлдыз, бір тілек. Оқушылар бір-бірін өзара бағалайды. Ынталандыру: Жарайсың! Керемет! Тамаша! «Бас бармақ» әдісі |
Оқулық Сынып тақтасы Жұмыс дәптері Оқулық |
|
Соңы 5 мин |
Сабақты бекіту сұрақтары 1.Сабақ не туралы болды? 2.Толағай тауды не үшін арқалап алып келді? 3.Толағай қандай адам? Үй жұмысы: Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы # -тапсырма беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалуын қажет екені түсіндіріледі. Рефлексия: БББ кестесі |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Барлығы 10+ ұпай |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Толағай тауының тарихын айтшы
Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы
Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Таулар сыры. М.Мақатаев «Мен таулықпын» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Қысатай А. Т. |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 6 «В», «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Толағай тауының тарихын айтшы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.4.1.1. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік, мінездеме, түсініктеме, өмірбаян жазу 6.5.1.3. Реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: 1. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін ажырата алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 2. реттік сан есімдер жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдана алады; Кейбірі орындай алады: 3. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік, мінездеме, түсініктеме, өмірбаян жаза алады, жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдана алады; |
|
|
Бағалау критерийлері |
1. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін ажыратады. 2. реттік сан есімдер мен жинақтық сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолданады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі А) оқушылармен амандасу; Психологиялық ахуал қалыптастыру Қайырлы күн, досым, Қайырлы күн болсын. Сейсенбінің сәті Сәттілікке толсын! Біздің алар бағамыз Кілең бестік болсын! Б) сыныптың даярлығын тексеру; С) үй тапсырмасын сұрау (оқушылардан өткен сабақ бойынша сұрақтар қойылады, лексикалық минимумды қайталайды) Өткен сабақты қайталау «Жеті қарақшы» әдісі
1.Өткен сабақ не туралы болды? 2.Қазақ тілінде қанша стиль бар? 3. Жинақтық сан есім туралы айт 4.Сын есім дегеніміз не? 5.Сан есім дегеніміз не? 6.Реттік сан есім туралы не білесің? 7.Эпитет, теңеу туралы айтып бер. |
Орындарынан тұрып, өлең жолдарын айтып, сәлемдеседі 7 Жұлдыздың бірін таңдап сұраққа жауап береді Қадамдары: - лексикалық минимумды естеріне түсіреді. |
1 жауап =1 ұпай Мұғалім мадақтаулары 1 жауап =1 ұпай Қол шапалақтау |
Өлең шумағы Қима қағаз, ұпайлы қиындылар «Ыстық орындық» |
|
Ортасы 25мин |
Жаңа сабақ. Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру. Алдымен түсініктеме, өмірбаян туралы түсінік беріледі. 1-тапсырма. ЖЖ. Толағайдың атынан күнделік немесе Толағайдың өмірбаянын жаз. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақта. 2-тапсырма. Реттік және жинақтық сан есімдерді бөліп жаз. Сөйлем құра. Төртінші, алтау, қырық төртінші, тоғызау, онау, мыңыншы, екеу, жетеу, отызыншы. 3-тапсырма. Жағдаяттық тапсырма. Сен Толағаймен бірге тау көтерісіп әкелуге ата-анаңнан сұранбай кеттің делік. Сен шарқ ұрып іздеп, полицияға хабар берген. Енді аман-есен оралғаныңда полиция қызметкерлері сенен түсініктеме жазуды талап етті. |
Дескриптор: -Түсініктеме, өмірбаян жазу ережесімен танысады; - Маңызды тұстарын дәптеріне жазып алады. Дескриптор: -Жұпта Толағайдың атынан күнделік немесе Толағайдың өмірбаянын жазады; - Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтайды. Дескриптор: - Есептік сан есімдерді реттік және жинақтық сан есімдерді бөліп жазады. - бір реттік сан есміге, бір жинақтық сан есімге ауызша сөйлем құрайды; Дескриптор: - Түсініктеме жазады. - Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтайды; |
Екі жұлдыз, бір тілек. Оқушылар бір-бірін өзара бағалайды. Ынталандыру: Жарайсың! Керемет! Тамаша! «Бас бармақ» әдісі |
Оқулық Сынып тақтасы Жұмыс дәптері Оқулық |
|
Соңы 5 мин |
Сабақты бекіту сұрақтары 1.Сабақ не туралы болды? 2.Толағай тауды не үшін арқалап алып келді? 3.Толағай қандай адам? Үй жұмысы: Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы # -тапсырма беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалуын қажет екені түсіндіріледі. Рефлексия: БББ кестесі |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Барлығы 10+ ұпай |
|
шағым қалдыра аласыз















