|
Сабақ : |
Мектеп: Қазыбекби атындағы №36 жббом |
||||
|
Күні: 28.02.2020 |
Мұғалім: Садыкова Бибайша Нариковна |
||||
|
Сынып: 9 А |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Төлегеннің сағынышы. |
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары |
9.2.2.1. – автор бейнесінің идеялық – стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау. 9.2.4.1. – автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы Әдеби шығарманың мазмұнын түсінеді. Оқушылардың көпшілігі Әдеби шығарманың идеялық мазмұнын түсінеді, автор бейнесінің идеялық – стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды. Оқушылардың кейбірі Әдеби шығарманың идеялық мазмұнын түсінеді, автор бейнесінің идеялық – стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды, автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығы Елжандылыққа, отансүйгіштікке, патриоттық құндылыққа баулу. |
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Ортақ тақырыптарға кіріктірілген пәндер |
||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар орындай алады: - Орфоэпиялық нормаға сай сөйлейді; - Сөздің лексикалық мағынасын түсінеді; - Сөз тіркесін орнымен қолданады; - Диалогқа қатысады; - Эссе құрылымын сақтап əдеби эссе жазады; - Ауызекі сөйлеу стилін қалыптастырады. |
||||
|
Алдыңғы оқу |
Төлеген Айбергенов «Сағыныш» өлеңі |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||
|
Сабақ басы |
Психологиялық ахуал. «Сен білмейсің...» әдісі бойынша оқушылар өздерінің қуаныштарын бөліседі. «Кинолента» постер арқылы үй тапсырмасын қорғайды. «Рондробин» әдісі бойынша оқушылар бірін-бірі айтқанын қайталамай, ақынның өмірі, шығармашылығы туралы айтады. Дискриптор. 1. Үй тапсырмасын қорғайды. 2. Ақынның өмір, шығармашылығын айтады. ҚБ.Алғыс айту. Тамаша, ақпарат бергеніңе рахмет. «Аквариум» әдісі бойынша оқушылар орындарына жайғасады. Аудиотыңдалым. «Сағыныш» өлеңі тыңдалады. |
Постерлер А4 қағазы Аудио |
|||
|
Сабақ ортасы |
«Домино» ойыны арқылы өлеңдер тізбегін құрастырады. Құрыстырған өлеңді ретімен мәнерлеп оқиды. Дәптерге жазады. Топқа біріктіру. Биыл 2020 жыл – Еріктілер жылы құрметіне орай оқушылар өз еріктерімен топқа бірігеді. Топ басшысы өз тобына оқушыларды біріктіреді. Тапсырма. 1. Өлеңді түсініп оқып, кешенді талдау жасау. Мағынасын ашу. Авторы Жанры Тармақ Шумақ Бунақ Буын Ұйқас Кейбір оқушылар жеке жұмыс, яғни, өлең шумақтарын дәптерге түсіреді. 2. Шығармашылық жұмыс жазу. Конверт ішіндегі (атамекен, сағыныш, туған жер, махаббат)тірек сөздерді қатыстырып, мәтін, ойтолғау жазады. Кейбір оқушылар ақын өлеңдерінен үзінді оқиды. Дискриптор:
ҚБ. Өзара бағалау. «Керемет, тамаша, жақсы!» мадақтау. |
Домино кеспе қағаздан жасалған А3 форматта қағаз, дәптер Конверт Кеспе қағаздар |
|||
|
Сабақ соңы Саралау Бағалау Кері байланыс |
«Миллион кімге бұйырады?» ойыны арқылы сабақты қорытындылау. Ойын шартында жеңілдіктер бар: 50=50, сыныптың көмегі, досыңа қоңырау шалу. Оқушының оқу үрдісінде оқушының уәжін ояту мақсатында тапсырма орындау барысында оқу танымдық қабілетіне қарай деңгейлік тапсырмалар беремін. Оқушылардың білімін график бойына орналастыру.
Оқушы
үні |
Деңгейлік тапсырмалар с |
|||
|
Үй тапсырмасы |
«Мен сізді сағынып жүрмін...» «Сағыныш, не деген керемет ең!» деген тақырыпта эссе жазу. |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Төлегеннің сағынышы.
Төлегеннің сағынышы.
|
Сабақ : |
Мектеп: Қазыбекби атындағы №36 жббом |
||||
|
Күні: 28.02.2020 |
Мұғалім: Садыкова Бибайша Нариковна |
||||
|
Сынып: 9 А |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы |
«Адам жанының құпиясы» бөлімі |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Төлегеннің сағынышы. |
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары |
9.2.2.1. – автор бейнесінің идеялық – стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасау. 9.2.4.1. – автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушылардың барлығы Әдеби шығарманың мазмұнын түсінеді. Оқушылардың көпшілігі Әдеби шығарманың идеялық мазмұнын түсінеді, автор бейнесінің идеялық – стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды. Оқушылардың кейбірі Әдеби шығарманың идеялық мазмұнын түсінеді, автор бейнесінің идеялық – стилистикалық тұтастырушы ретіндегі рөліне талдау жасайды, автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазады. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің ортақтығы Елжандылыққа, отансүйгіштікке, патриоттық құндылыққа баулу. |
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Ортақ тақырыптарға кіріктірілген пәндер |
||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар орындай алады: - Орфоэпиялық нормаға сай сөйлейді; - Сөздің лексикалық мағынасын түсінеді; - Сөз тіркесін орнымен қолданады; - Диалогқа қатысады; - Эссе құрылымын сақтап əдеби эссе жазады; - Ауызекі сөйлеу стилін қалыптастырады. |
||||
|
Алдыңғы оқу |
Төлеген Айбергенов «Сағыныш» өлеңі |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дереккөздер |
|||
|
Сабақ басы |
Психологиялық ахуал. «Сен білмейсің...» әдісі бойынша оқушылар өздерінің қуаныштарын бөліседі. «Кинолента» постер арқылы үй тапсырмасын қорғайды. «Рондробин» әдісі бойынша оқушылар бірін-бірі айтқанын қайталамай, ақынның өмірі, шығармашылығы туралы айтады. Дискриптор. 1. Үй тапсырмасын қорғайды. 2. Ақынның өмір, шығармашылығын айтады. ҚБ.Алғыс айту. Тамаша, ақпарат бергеніңе рахмет. «Аквариум» әдісі бойынша оқушылар орындарына жайғасады. Аудиотыңдалым. «Сағыныш» өлеңі тыңдалады. |
Постерлер А4 қағазы Аудио |
|||
|
Сабақ ортасы |
«Домино» ойыны арқылы өлеңдер тізбегін құрастырады. Құрыстырған өлеңді ретімен мәнерлеп оқиды. Дәптерге жазады. Топқа біріктіру. Биыл 2020 жыл – Еріктілер жылы құрметіне орай оқушылар өз еріктерімен топқа бірігеді. Топ басшысы өз тобына оқушыларды біріктіреді. Тапсырма. 1. Өлеңді түсініп оқып, кешенді талдау жасау. Мағынасын ашу. Авторы Жанры Тармақ Шумақ Бунақ Буын Ұйқас Кейбір оқушылар жеке жұмыс, яғни, өлең шумақтарын дәптерге түсіреді. 2. Шығармашылық жұмыс жазу. Конверт ішіндегі (атамекен, сағыныш, туған жер, махаббат)тірек сөздерді қатыстырып, мәтін, ойтолғау жазады. Кейбір оқушылар ақын өлеңдерінен үзінді оқиды. Дискриптор:
ҚБ. Өзара бағалау. «Керемет, тамаша, жақсы!» мадақтау. |
Домино кеспе қағаздан жасалған А3 форматта қағаз, дәптер Конверт Кеспе қағаздар |
|||
|
Сабақ соңы Саралау Бағалау Кері байланыс |
«Миллион кімге бұйырады?» ойыны арқылы сабақты қорытындылау. Ойын шартында жеңілдіктер бар: 50=50, сыныптың көмегі, досыңа қоңырау шалу. Оқушының оқу үрдісінде оқушының уәжін ояту мақсатында тапсырма орындау барысында оқу танымдық қабілетіне қарай деңгейлік тапсырмалар беремін. Оқушылардың білімін график бойына орналастыру.
Оқушы
үні |
Деңгейлік тапсырмалар с |
|||
|
Үй тапсырмасы |
«Мен сізді сағынып жүрмін...» «Сағыныш, не деген керемет ең!» деген тақырыпта эссе жазу. |
|
|||
шағым қалдыра аласыз

тикерлер












