1 күн 27.09.2016ж Тренер: Абызбек Гүлнар Төлебайқызы
-
Тақырыбы :
1-сабақ: Бірлескен және топтық жұмыс.Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі.
2-сабақ: Сыныптағы оқу үдерісі мен ондағы өзгерістерді басқару. Оқыту және оқу әдістемесіне өзгеріс енгізу қажеттілігін негіздеу. Мұғалім мен оқушының көзқарастары.
Мақсаты:
Мұғалімдер топта ұйымдастыру әдістемесіне талдау жасайды және ынтымақтыстықта оқыту туралы қорытынды шығарады.
Оқу нәтижесі:
Мұғалімдер топта және сапалы түрде жұмыс істейтіндердің арасындағы айырмашылдықты ескере отырып, шағын топтағы жұмыс моделін құрады және оқыту мен оқу әдістемесіне өзгеріс енгізу керектігі жөнінде негіздеме айтады.
Түйінді идеялар:
Мұғалімдердің бір-бірімен бірлескен жұмысының бірінші сабағын ұйымдастыру сапасы оқудың бұдан әрі қарай жүретінін түбегейлі әсер етеді. Осыған байланысты сергіту сәтінен (разминка) бастап, тренерлер сабақтарында қолданатын оқыту мен оқу тәсілдерінің негізінде тиісті модельді құру арқылы шағын топтардағы жұмысты ұйымдастыру әдістемесіне мысалдар келтірген маңызды.
Сабақ барысы
Уақыты
Тапсырмалар түрлері
Мектеп тренерініңіс-әрекеті
Мұғалімнің іс-әрекеті
Ресурстар
1 күннің (1сабағы )
15 мин
«Достық» танысу шеңбері
Шеңбер құрып, танысу жолдарын айтады.
Өздерінің жетістігі мен қуанышы туралы айтып бөліседі.
«Қуаныш гүлі» әдісі арқылы топқа бөлу
Тренердің көмегімен топқа бөліп отырғызу.
Өзіне ұнаған гүлді алып, жаңа оқу жылымен құттықтап бір-біріне береді.Алған гүлдің түсімен топқа бөлініп отырады
Гүл дестесі
Сауалнама
Сауалнама алу.
20 мин
«Бумеранг» әдісі бойынша ой қозғау:
Тапсырма: Топ ережесін құру
1.Топта қалай жұмыс істеу керек?
2.Топ жұмысы нәтижелі болу үшін не істеу қажет?
Сұрақ-жауап.
Топтық жұмыс:
Топ ережесін құрады;
СТО әдәсі
Постер,
Маркер.
Түрлі түсті қағаздар, т.б.
10 мин
Сұрақ :
Үлгі көрсету. Слайд №1
1.Топ ережесін осы күнге дейін пайдаланғандарыңыз бар ма?
2.Тағы қандай топ ережесін құруға болады?
Сұраққа жауап бере отырып топ ережесі туралы ойларын толықтырады.
СТО әдісі,
Слайд №1
(2 сабағы )
10 мин
Миға шабылу:
Слайд №2-4: тренердің көмегімен толықтыру.
1.Топ мүшелері қанша адамнан тұрады деп ойлайсыздар?
2.Топ мүшелері бір-біріне қалай қолдау көрсететін болады?
3.Жұмыстың соңғы нәтижесін қалай ресімдейсіз?
4.Топ мүшелеріндегі ілгерілеуді қалай қадағалауға болады?
Әр топтың ақылдаса шешкен жауаптарын айтады
СТО әдісі
Слайд №2.
20 мин
Оқыту және оқу әдістемесін не үшін өзгеріс енгізу керек деп ойлайсыздар?
Ал МАНда былай депті:
Өз бетінше оқып тану әдісі:
«Бағдарламаның теориялық негіздері»
«Мұғалімнің ұстамы»
«Табысты оқыту мен құзырлы мұғалім»
«Сапалы және табысты оқыту»
Қатысушылар тақырыпты топпен оқып, спикер арқылы бір-біріне түсіндіреді
МАН 4-8 бет
15 мин
қорытындылау
Слайд №5-8
Мектеп тренері арқылы бағдарламаның теори ялық негіздерін түсіндіру
Қатысушылар қосымша түсінік алады
Слайд №3, МАН
(3 сабағы )
10 мин
«Жарайсыңдар!» әуенімен қатысушыларды сергіту сәтіне шақырады.
Үлестірмелі қағаздар арқылы топқа бөлу.
Бірлескен түрде сергіту сәтіне қатысты
Музыка
10 мин
Ойын.
Ортаға қатысушылардың ішінен ерікті шақырылады.Тапсырма: Ерікті қатысушыны жан-жақты сипаттама беріп, суреттеу, кейіптеу, мінездеме беру.
Сұрақ: Бұл әдісті қалай атауға болады?
Берілген тапсырма арқылы қатысушылар топтың түйінді идеясын айтады.
10 мин
«Қасқыр мен бұзау»
Бейнесюжет көрсету
Қатысушылар бейнефильм (үзіндіні) көреді.
Бейнефильм
15 мин
Топтарға бейнефильм бойынша тапсырмалар беру.
Тақырыпқа сәйкес ресурстартаратылады.
Тапсырмаларбойыншақатысушылар сын тұрғысынанойлаудағдыларынқалыптастыраотырып, бірлескенжұмысжасайды.
Тапсырма
(4 сабағы )
25 мин
1-топ:«Баяндап берушілер»
2-топ: «Зерттеушілер»
3-топ: «Сұрақ құрастырушылар мен бейнелеушілер»
4-топ:
«Сілтеме табушылар мен дәнекершілер»
Тапсырмасы: Бейнефильмнен көрген сюжеттің мазмұнына өз көзқарастарын қосып, баяндау.
Тапсырмасы:
Бейнефильм кейіпкерлеріне мінездеме бере отырып, сюжеттегі іс-әрекеттерге антоним, синоним сөздерін табу.
Тапсырмасы: Сюжетке жоғары деңгейлі сұрақтар дайындау және сюжет бойынша сурет салу.
Тапсырмасы: Бейнефильм мазмұнына сәйкес мақал-мәтел, афоризмдер,
қанатты,нақыл сөздер тауып,сәйкестігін дәлелдеу және сюжетті бүгінгі өмірмен байланыстыру
Бейнефильм бойынша «Топтық тергеу» стратегиясы бойынша тапсырмалармен сын тұрғысынан ойлана отырып, жұмыстарын жасайды.
Маркер ,
Түрлі түсті қағаздар, А4, постер,т.б.
10 мин
«Топтық тергеу» әдісінің құрылымен таныстыру
Слайд №8-9
«Топтық тергеу» әдісін теориялық тұрғыдан таныстыру Слайд №8-9
10 мин
Рефлексия :
Жаттығу "Кездескенше" (Барлық қатысушылар шеңбер жасап түрегеп тұрады)
-Менің қолымда кішкентай ғана сиқырлы күн бар. Ол сіздерге жылу, қуаныш, табыс, бақыт, сүйіспеншілік сыйлады.Оны сіздер бір-біріңізге бере отырып, бүгінгі сабақ туралы өз әсерлеріңізді қалай болғаны жайлы айтып, пікірлеріңізді білдіресіздер, әрине, осымен бірге әріптестеріңіздің бағалап, атына өз тілектеріңізді жолдайсыздар.
Қатысушылар өз ойларын білдіреді және бірін-бірі бағалайды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Топтық жұмысқа арналған сабақ
Топтық жұмысқа арналған сабақ
1 күн 27.09.2016ж Тренер: Абызбек Гүлнар Төлебайқызы
-
Тақырыбы :
1-сабақ: Бірлескен және топтық жұмыс.Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі.
2-сабақ: Сыныптағы оқу үдерісі мен ондағы өзгерістерді басқару. Оқыту және оқу әдістемесіне өзгеріс енгізу қажеттілігін негіздеу. Мұғалім мен оқушының көзқарастары.
Мақсаты:
Мұғалімдер топта ұйымдастыру әдістемесіне талдау жасайды және ынтымақтыстықта оқыту туралы қорытынды шығарады.
Оқу нәтижесі:
Мұғалімдер топта және сапалы түрде жұмыс істейтіндердің арасындағы айырмашылдықты ескере отырып, шағын топтағы жұмыс моделін құрады және оқыту мен оқу әдістемесіне өзгеріс енгізу керектігі жөнінде негіздеме айтады.
Түйінді идеялар:
Мұғалімдердің бір-бірімен бірлескен жұмысының бірінші сабағын ұйымдастыру сапасы оқудың бұдан әрі қарай жүретінін түбегейлі әсер етеді. Осыған байланысты сергіту сәтінен (разминка) бастап, тренерлер сабақтарында қолданатын оқыту мен оқу тәсілдерінің негізінде тиісті модельді құру арқылы шағын топтардағы жұмысты ұйымдастыру әдістемесіне мысалдар келтірген маңызды.
Сабақ барысы
Уақыты
Тапсырмалар түрлері
Мектеп тренерініңіс-әрекеті
Мұғалімнің іс-әрекеті
Ресурстар
1 күннің (1сабағы )
15 мин
«Достық» танысу шеңбері
Шеңбер құрып, танысу жолдарын айтады.
Өздерінің жетістігі мен қуанышы туралы айтып бөліседі.
«Қуаныш гүлі» әдісі арқылы топқа бөлу
Тренердің көмегімен топқа бөліп отырғызу.
Өзіне ұнаған гүлді алып, жаңа оқу жылымен құттықтап бір-біріне береді.Алған гүлдің түсімен топқа бөлініп отырады
Гүл дестесі
Сауалнама
Сауалнама алу.
20 мин
«Бумеранг» әдісі бойынша ой қозғау:
Тапсырма: Топ ережесін құру
1.Топта қалай жұмыс істеу керек?
2.Топ жұмысы нәтижелі болу үшін не істеу қажет?
Сұрақ-жауап.
Топтық жұмыс:
Топ ережесін құрады;
СТО әдәсі
Постер,
Маркер.
Түрлі түсті қағаздар, т.б.
10 мин
Сұрақ :
Үлгі көрсету. Слайд №1
1.Топ ережесін осы күнге дейін пайдаланғандарыңыз бар ма?
2.Тағы қандай топ ережесін құруға болады?
Сұраққа жауап бере отырып топ ережесі туралы ойларын толықтырады.
СТО әдісі,
Слайд №1
(2 сабағы )
10 мин
Миға шабылу:
Слайд №2-4: тренердің көмегімен толықтыру.
1.Топ мүшелері қанша адамнан тұрады деп ойлайсыздар?
2.Топ мүшелері бір-біріне қалай қолдау көрсететін болады?
3.Жұмыстың соңғы нәтижесін қалай ресімдейсіз?
4.Топ мүшелеріндегі ілгерілеуді қалай қадағалауға болады?
Әр топтың ақылдаса шешкен жауаптарын айтады
СТО әдісі
Слайд №2.
20 мин
Оқыту және оқу әдістемесін не үшін өзгеріс енгізу керек деп ойлайсыздар?
Ал МАНда былай депті:
Өз бетінше оқып тану әдісі:
«Бағдарламаның теориялық негіздері»
«Мұғалімнің ұстамы»
«Табысты оқыту мен құзырлы мұғалім»
«Сапалы және табысты оқыту»
Қатысушылар тақырыпты топпен оқып, спикер арқылы бір-біріне түсіндіреді
МАН 4-8 бет
15 мин
қорытындылау
Слайд №5-8
Мектеп тренері арқылы бағдарламаның теори ялық негіздерін түсіндіру
Қатысушылар қосымша түсінік алады
Слайд №3, МАН
(3 сабағы )
10 мин
«Жарайсыңдар!» әуенімен қатысушыларды сергіту сәтіне шақырады.
Үлестірмелі қағаздар арқылы топқа бөлу.
Бірлескен түрде сергіту сәтіне қатысты
Музыка
10 мин
Ойын.
Ортаға қатысушылардың ішінен ерікті шақырылады.Тапсырма: Ерікті қатысушыны жан-жақты сипаттама беріп, суреттеу, кейіптеу, мінездеме беру.
Сұрақ: Бұл әдісті қалай атауға болады?
Берілген тапсырма арқылы қатысушылар топтың түйінді идеясын айтады.
10 мин
«Қасқыр мен бұзау»
Бейнесюжет көрсету
Қатысушылар бейнефильм (үзіндіні) көреді.
Бейнефильм
15 мин
Топтарға бейнефильм бойынша тапсырмалар беру.
Тақырыпқа сәйкес ресурстартаратылады.
Тапсырмаларбойыншақатысушылар сын тұрғысынанойлаудағдыларынқалыптастыраотырып, бірлескенжұмысжасайды.
Тапсырма
(4 сабағы )
25 мин
1-топ:«Баяндап берушілер»
2-топ: «Зерттеушілер»
3-топ: «Сұрақ құрастырушылар мен бейнелеушілер»
4-топ:
«Сілтеме табушылар мен дәнекершілер»
Тапсырмасы: Бейнефильмнен көрген сюжеттің мазмұнына өз көзқарастарын қосып, баяндау.
Тапсырмасы:
Бейнефильм кейіпкерлеріне мінездеме бере отырып, сюжеттегі іс-әрекеттерге антоним, синоним сөздерін табу.
Тапсырмасы: Сюжетке жоғары деңгейлі сұрақтар дайындау және сюжет бойынша сурет салу.
Тапсырмасы: Бейнефильм мазмұнына сәйкес мақал-мәтел, афоризмдер,
қанатты,нақыл сөздер тауып,сәйкестігін дәлелдеу және сюжетті бүгінгі өмірмен байланыстыру
Бейнефильм бойынша «Топтық тергеу» стратегиясы бойынша тапсырмалармен сын тұрғысынан ойлана отырып, жұмыстарын жасайды.
Маркер ,
Түрлі түсті қағаздар, А4, постер,т.б.
10 мин
«Топтық тергеу» әдісінің құрылымен таныстыру
Слайд №8-9
«Топтық тергеу» әдісін теориялық тұрғыдан таныстыру Слайд №8-9
10 мин
Рефлексия :
Жаттығу "Кездескенше" (Барлық қатысушылар шеңбер жасап түрегеп тұрады)
-Менің қолымда кішкентай ғана сиқырлы күн бар. Ол сіздерге жылу, қуаныш, табыс, бақыт, сүйіспеншілік сыйлады.Оны сіздер бір-біріңізге бере отырып, бүгінгі сабақ туралы өз әсерлеріңізді қалай болғаны жайлы айтып, пікірлеріңізді білдіресіздер, әрине, осымен бірге әріптестеріңіздің бағалап, атына өз тілектеріңізді жолдайсыздар.
Қатысушылар өз ойларын білдіреді және бірін-бірі бағалайды.
шағым қалдыра аласыз













