Ашық сабақ
Пәні: Дүниетану 13.12.2014.ж
Сабақтың тақырыбы: Топырақ ты қорғау
|
№ |
Мақсаты: Табыс критерийі |
Жер бетіндегі тіршілігі үшін топырақ маңызын ұғындыру |
|||
|
Топырақты қорғау мен оның құнарлығын арттыру жұмысын қолға алу керектігін түсіндіру. Табиғатты сүюге , құрметтеуге тәрбиелеу. |
|||||
|
1 |
Қолданылатын көрнекіліктер: |
Оқулық, үлестірмелі парақшалар,топырақ |
|||
|
2 |
Сабақтың түрі |
Әңгімелесу, топта талқылау, талдау- жинақтау. |
|||
|
3 |
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу,еңбек,әдебиет. |
|||
|
4 |
Әдіс-тәсілдер |
топпен жұмыс, оқулықпен және дәптермен жұмыс , әңгімелесу. |
|||
|
5 |
Кіріктірілген модульдер |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау, қалай оқу керектігін үйрету |
|||
|
Сабақтың кезеңі Кіріспе бөлімі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
5 мин 10 мин 3мин |
4 топқа бөліну Психологиялық жаттығу жасату. Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Сәлем бердік сіздерге Құрметпенен біз. « Бәйге »ойыны арқылы өткенді пысықтау. Қызығушылығын ояту. Топырақ жайлы суреттер көрсету. Слайт арқылы Топырақ дегеніміз не? |
. Кеспе қағаздарын алып топ аттарын біліп, орындарын табады. Оқушылар сабаққа көңіл аударады, Әр топқа 10 сұрақтан қойылады, әрбір дұрыс жауап берген сұраққа 1 ұпай беріледі |
Топ аттары жазылған Кеспе қағаздар |
||
|
|
Өткенді пысықтауға арналған сұрақтар Графопроэк-тор |
||||
|
Негізгі бөлім |
10 мин 15 мин |
Зерттеу жұмысын жасау Постермен жұмыс жасату Мәтіннің мазмұны бойынша берілген тапсырмаға жауап іздейді, топта талқылап ,тақта алдына шығып қорғайды.
Сергіту сәті |
Топырақтың сумен шайылып, желмен ұшып , ауаны шаңғытуын дәлелдеу . 1.Топырақты қорғау. 2.Топырақтың адам өміріндегі пайдасы. 3. Топырақ құрамы. 4Жануарлар мен өсімдік үшін топырақтың маңыздылығы. Бір оқушы қимылдарды көрсетеді ,қалғандары қимылдарына қарай не екенін айтады |
Топырақ ,су, стакан Кітап, плакат, тапсырмасы бар қобдиша. |
|
|
Қорыту |
2 мин |
. Рефлексия жасату. 1Мен....үйрендім 2. Мені таңқалдырғаны..... 3. мен әлі де.... білгім келеді. Үйге тапсырма. Мәтінді оқып , сұрақтарға жауап беру, ондағы тапсырмаларды орындау. «Топырақты қорғаңдар!» Тақырыбында сурет салып келу. Сурет көрмесін ұйымдастыру. |
Оқушылар не біліп , не түсінгенін айтады. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстарын стикерге жазып, смайликтер бейнесіне жапсырады. . Күнделіктеріне жазып алады. |
Түсті сти-керлер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Топырақты қорғау.
Топырақты қорғау.
Ашық сабақ
Пәні: Дүниетану 13.12.2014.ж
Сабақтың тақырыбы: Топырақ ты қорғау
|
№ |
Мақсаты: Табыс критерийі |
Жер бетіндегі тіршілігі үшін топырақ маңызын ұғындыру |
|||
|
Топырақты қорғау мен оның құнарлығын арттыру жұмысын қолға алу керектігін түсіндіру. Табиғатты сүюге , құрметтеуге тәрбиелеу. |
|||||
|
1 |
Қолданылатын көрнекіліктер: |
Оқулық, үлестірмелі парақшалар,топырақ |
|||
|
2 |
Сабақтың түрі |
Әңгімелесу, топта талқылау, талдау- жинақтау. |
|||
|
3 |
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу,еңбек,әдебиет. |
|||
|
4 |
Әдіс-тәсілдер |
топпен жұмыс, оқулықпен және дәптермен жұмыс , әңгімелесу. |
|||
|
5 |
Кіріктірілген модульдер |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау, қалай оқу керектігін үйрету |
|||
|
Сабақтың кезеңі Кіріспе бөлімі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
|
5 мин 10 мин 3мин |
4 топқа бөліну Психологиялық жаттығу жасату. Үлкенге де сіз Кішіге де сіз Сәлем бердік сіздерге Құрметпенен біз. « Бәйге »ойыны арқылы өткенді пысықтау. Қызығушылығын ояту. Топырақ жайлы суреттер көрсету. Слайт арқылы Топырақ дегеніміз не? |
. Кеспе қағаздарын алып топ аттарын біліп, орындарын табады. Оқушылар сабаққа көңіл аударады, Әр топқа 10 сұрақтан қойылады, әрбір дұрыс жауап берген сұраққа 1 ұпай беріледі |
Топ аттары жазылған Кеспе қағаздар |
||
|
|
Өткенді пысықтауға арналған сұрақтар Графопроэк-тор |
||||
|
Негізгі бөлім |
10 мин 15 мин |
Зерттеу жұмысын жасау Постермен жұмыс жасату Мәтіннің мазмұны бойынша берілген тапсырмаға жауап іздейді, топта талқылап ,тақта алдына шығып қорғайды.
Сергіту сәті |
Топырақтың сумен шайылып, желмен ұшып , ауаны шаңғытуын дәлелдеу . 1.Топырақты қорғау. 2.Топырақтың адам өміріндегі пайдасы. 3. Топырақ құрамы. 4Жануарлар мен өсімдік үшін топырақтың маңыздылығы. Бір оқушы қимылдарды көрсетеді ,қалғандары қимылдарына қарай не екенін айтады |
Топырақ ,су, стакан Кітап, плакат, тапсырмасы бар қобдиша. |
|
|
Қорыту |
2 мин |
. Рефлексия жасату. 1Мен....үйрендім 2. Мені таңқалдырғаны..... 3. мен әлі де.... білгім келеді. Үйге тапсырма. Мәтінді оқып , сұрақтарға жауап беру, ондағы тапсырмаларды орындау. «Топырақты қорғаңдар!» Тақырыбында сурет салып келу. Сурет көрмесін ұйымдастыру. |
Оқушылар не біліп , не түсінгенін айтады. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстарын стикерге жазып, смайликтер бейнесіне жапсырады. . Күнделіктеріне жазып алады. |
Түсті сти-керлер |
|
шағым қалдыра аласыз













