|
Бөлім |
1 Бөлім.Сәндік қолданбалы өнер |
||
|
Педагогтің аты жөні |
Муса Д |
||
|
Күні: |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Тоқу өнері. Ілмек бізбен тоқу. Тоқу тәсілдері мен техникалары |
||
|
Осы сабақта қол жеткізіле- тін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Тоқу өнерімен танысу. Көптеген оқушылар: Ілмекпен тоқудың ерекшеліктерін қарастыру. Кейбір оқушылар: Тоқыма тоқу тәсілдері мен техникасын біледі.
|
||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезең/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлері айтылады. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушылармен қазақтың ұлттық және әлемдік мәдениетіндегі сәндік қолданбалы өнерінің түрлері мен техникаларын қарастыруға болады. Сұрақтарға жауап бер:
2-ші тапсырма Екі топқа да екінші тапсырма ретінде «Тоқыма өнері» деп аталатын қалыптастырушы тапсырма беріледі.
1-топ үшін: «Қазақ ұлттық өнерінде тоқыма өнерінің алатын орыны» атты тақырыбы
2-топ үшін: «Киімдердегі тоқыма өнерінің көрініс табуы» атты тақырыбы
|
Оқушылар тоқыма техникасында (ілмек және шалма біз) орындалған бұйымдарының түрлерімен танысады. 1 тапсырма: 1.Тоқыма түрлерін зерттейді ізденеді; 2.Өз ойындағы жоспарымен бөліседі;
Оқушылар танысқан материалдарымен өзге де сыныптастарын таныстыруы керек. Осылайша оқушылар арасында білім алмасу жүреді.
Оқушылар зерттеу жұмысының нәтижесі ретінде постер дайындайды. |
Оқушыларбір-бірін бағалайды |
Интернет, кітаптар, суреттер, көрнекіліктер. |
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: Кері байланыс «Сабақтағы менің орыным» өздерінің орындарын белгілеп, қысқаша мәлімет береді. Сабақ соңында мұғалім кері байланыс береді. |
Сабақ жайлы өз пікірлерін жазады |
Бағалау Оқушылардың аяқталған жұмыстарын бір жерге жинайды. Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысынмен салыстырады бағалайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тоқу өнері.
Тоқу өнері.
|
Бөлім |
1 Бөлім.Сәндік қолданбалы өнер |
||
|
Педагогтің аты жөні |
Муса Д |
||
|
Күні: |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Тоқу өнері. Ілмек бізбен тоқу. Тоқу тәсілдері мен техникалары |
||
|
Осы сабақта қол жеткізіле- тін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.2.1Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктері туралы білімі мен түсінігін көрсету. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Тоқу өнерімен танысу. Көптеген оқушылар: Ілмекпен тоқудың ерекшеліктерін қарастыру. Кейбір оқушылар: Тоқыма тоқу тәсілдері мен техникасын біледі.
|
||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезең/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийлері айтылады. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушылармен қазақтың ұлттық және әлемдік мәдениетіндегі сәндік қолданбалы өнерінің түрлері мен техникаларын қарастыруға болады. Сұрақтарға жауап бер:
2-ші тапсырма Екі топқа да екінші тапсырма ретінде «Тоқыма өнері» деп аталатын қалыптастырушы тапсырма беріледі.
1-топ үшін: «Қазақ ұлттық өнерінде тоқыма өнерінің алатын орыны» атты тақырыбы
2-топ үшін: «Киімдердегі тоқыма өнерінің көрініс табуы» атты тақырыбы
|
Оқушылар тоқыма техникасында (ілмек және шалма біз) орындалған бұйымдарының түрлерімен танысады. 1 тапсырма: 1.Тоқыма түрлерін зерттейді ізденеді; 2.Өз ойындағы жоспарымен бөліседі;
Оқушылар танысқан материалдарымен өзге де сыныптастарын таныстыруы керек. Осылайша оқушылар арасында білім алмасу жүреді.
Оқушылар зерттеу жұмысының нәтижесі ретінде постер дайындайды. |
Оқушыларбір-бірін бағалайды |
Интернет, кітаптар, суреттер, көрнекіліктер. |
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия: Кері байланыс «Сабақтағы менің орыным» өздерінің орындарын белгілеп, қысқаша мәлімет береді. Сабақ соңында мұғалім кері байланыс береді. |
Сабақ жайлы өз пікірлерін жазады |
Бағалау Оқушылардың аяқталған жұмыстарын бір жерге жинайды. Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысынмен салыстырады бағалайды |
|
шағым қалдыра аласыз














