Материалдар / Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары

Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары

Материал туралы қысқаша түсінік
Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудан табу формулаларын пайдаланып есептер шығарады, аудан табу формуласын пайдаланып функционалдық сауаттылыққа есептер шығарады.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Қараша 2022
426
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: Аудан

Мектеп:

Педагогтің аты-жөні:

Күні:

Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштар мен үшбұрыштардың аудандары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.1.3.11параллелограммның, ромбтың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

8.1.3.12үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

8.1.3.13 Трапецияның ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану;

Сабақтың мақсаты

Параллелограмм, ромб, үшбұрыш, трапецияның аудандарына берілген есептерді шығару, яғни теориялық алған білімін практикада қолдану

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың Басы

3 мин

Ұйымдастыру:

оқушылармен сәлемдесу, сыныптағы қажеттілікті түгелдеу,

сабақ тақырыбына сайкес оқушыларды топқа бөлу.

- Оқушылармен бірге сұрақтар қою арқылы сабақ мақсаттарын айқындау және сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау.


Оқушылар топқа бөлініп жұмыстар жасайды.

  1. Топ: параллелограм.

  2. Топ : үшбұрыш .

  3. Топ: ромб

Өткен сабақты қайталау негізінде параллелограм, үшбұрыш, ромбтың аудандарын табу формулаларын айтады.



«Пікір айту» арқылы бірін-бірі бағалайды.


Слайд 1






Сәйкестендіру тапсырмалары

Жеке жұмыс.



6мин+

3мин




























Жұптық жұмыс.

5мин+

3мин.


























Топтық жұмыс.

8мин+

5мин.























Жеке жұмыс.

5 мин +2мин


Мұғалім таныстырылым жасап жаңа сабақты түсіндіреді.

Оқушыларға тапсырмалар беріледі.

1 тапсырма.

Оқушыларға сәйкестендіру тапсырмалары беріледі. Есептің берілгені мен шарттары түсіндіріледі.

Мақсаты: Оқушылар өткен тақырыпты еске түсіреді, формулаларды есеп шығаруда қолданады.









Тапсырма орындап болғаннан кейін оқушылармен кері байланыс жүргізіледі. Кім қай формуладан немесе есептеуден қателесті, көмек көрсетіледі.














Жұптық жұмыс

Оқушыларға тапсырманың берілісін түсіндіріп, жұппен орындауға нұсқау беру














Кері байланыс орнатып, оқушылардың кездескен қиындықтарына көмек көрсетіледі.


















Кері байланыс орнатып, оқушылардың кездескен қиындықтарына көмек көрсетіледі.











Төртбұрыштар мен ұшбұрыштардың ауданы тақырыбына берілген математикалық сауаттылық бойынша тест тапсырмасын орындауға нұсқау беріледі
















Тапсырма орындап болғаын, нәтижесін тақтаға шығарып, оқушылармен кері байланыс беріледі.


Тапсырма № 1.

Параллелограмм, ромб, үшбұрыш, Трапецияның аудандарына берілген есептерді тиісті формула мен жауабын тауып сәйкестендіреді.

Тапсырма орындап болған кейін әр оқушы қателескен немесе қиналған сұрақтары бойынша өз сұрақтарын қояды, бір-бірлеріне түсіндіреді.



Дескриптор:

1) Параллелограмм аудан формуласын табады

2) Параллелограмм аудан мәнін табады

3) Ромб аудан формуласын табады

4) Ромб аудан мәнін табады

5) Трапецияның аудан формуласын табады

7) үшбұрыш аудан формуласын табады

8) үшбұрыш аудан мәнін табады

9) Теңқабырғалы үшбұрыш аудан формуласын табады

10) Теңқабырғалы аудан мәнін табады





Тапсырма № 2.

Жұптық жұмыс. «Көршіңмен ой бөліс» әдісі.



Дескриптор

- Фигураны анықтайды;

- Формула жазады;

- Жалпы аудан табады;

- Керек тұқымды табуға әдіс таңдайды;

- Жауабын жазады.


Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды


Топтық жұмыс №3

Оқушыларға тапсырманың берілісін түсіндіріп, топпен орындауға нұсқау беремін

Суреттегі шатрдың толық бетінің ауданын табыңыз.



Дескриптор:

- Фигура анықтайды;

- тиісті элементтерін табады;

- Формула жазады;

- Жалпы аудан табады;


Тест тапсырмалары.




Дескриптор бойынша бағалайды

































Көршілес жұптар бір-бірінің жұмысын бағалау критерийі бойынша «Стикерде-гі диалог» әдісі арқылы жүргізеді.


























Дескриптор бойынша топтар бірін-бірі бағалайды















Әр дұрыс жауапқа бір балл арқылы бағаланады.

қима қағаз


Слайд 3





































Слайд 4

қима қағаз































7-8 Слайд, қима қағаздар




















9-11 слайд


Соңы

5 мин

Кері байланыс алады

Оқушы рефлексиясы: Оқушылар өздерінің формулаларды білетін, білмейтінін және сол формулаларды қолданып есеп шығара алатын, алмайтынын айтады.



Бағалау парақшасы




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ