Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Тригонометриялық функция және оның қасиеттері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мектеп: |
||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Тригонометриялық функциялардың графигі және оның қасиеттері |
|||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
10.2.3.1 Тригонометриялық функциялардың анықтамасын, қасиеттерін біледі және олардың графигін салады; |
|||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар: - және функцияларының графиктерін салады және олардың қасиеттерін сипаттайды; - y=tgx және y=сtgx функцияларының графиктерін салады және олардың қасиеттерін сипаттайды;
|
|||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Тригонометриялық функциялардың графигін дұрыс салады. Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін дұрыс анықтайды. |
|||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Пәнге тән лексика мен терминология:
|
|||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Сабақтың бағалау критерийлері бойынша терминологияны қазақ, орыс және ағылшын тілінде еркін меңгеру барысында тиімді тәсілдерді қолдану арқылы топпен, жұппен және жеке жұмыс істеуде өзара сыйластыққа тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Математикалық терминдерді үштілде игеру барысында орыс және ағылшын тілдері пәндерімен; |
|||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Осы сабақта оқушылар қандай интербелсенді тақта мен тыңдалым слайдтарын басқару дағдыларын дамыта алады. |
|||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
Негізгі тригонометриялық функциялардың, яғни функцияларының, анықтамаларын және мәндерін қолданады |
|||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин
|
Оқушылармен амандасады, түгендейді. Жағымды психологиялық ахуал орнатады. Үйге берілген тапсырма «сиқырлы қалам» стратегиясы арқылы өзін-өзі бағалаумен жүзеге асырылады. |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 мин
Сабақтың ортасы 15 мин
12 мин
25 мин
ФБ(10 мин) |
Тригонометриялық функциялардың графиктері. Оқушыларға сәйкес масштабты таңдай отырып, синустың бірлік шеңбердегі 00 ден 3600 бұрыштардағы мәндерін координаталық жазықтыққа ауыстыруды ұсыныңыз. Периодты ескеріп сызбаны жалғастырыңыз. Синусоида ұғымын енгізіңіз.
Осылай синус функциясының графигін көрсете отырып, функцияның төмендегі алгоритм (1-8) бойынша қасиеттерін оқушылардан сұрау арқылы тақтаға жазамыз. Жазып болғаннан кейін слайд 2 бойынша дұрыс не бұрыс екендігін тексереміз. (Егер оқушылар қате айтқан жағдайда мұғалім дұрыс жағдайын түсіндіреді)
Дәл осылай косинус, тангенс және котангенс функциясының графигін салу: Оқушыларды топтарға біріктіріңіз (3 топқа бөлеміз және әр топқа ат қоямыз). Оқушыларға функция графиктерінің қасиеттерін жазуды ұсыныңыз: 1 топ -косинус, 2 топ - тангенс, 3 топ - котангенс бойынша функцияның графиктерін салады және жоғарыдағы алгоритм (1-8) бойынша қасиеттерін жазады. Әр топ өз шешімін ұсынады. Жауаптар талқыланады және толықтырылады.( слайд 3,4,5)
Әр топтан бір оқушыдан шығып, Джигсо әдісі бойынша өзге екі топқа барып өз тақырыптарын түсіндіреді, сұрақтарға жауап береді.
Жұппен жұмыс Тапсырмалар: №1
№2
№3 (C деңгейінің есебі)
|
|
||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин |
Сабақ соңында оқушылар «Бағдаршам» стратегиясы бойынша 770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |