|
Бөлімі: |
10.2А Тригонометриялық теңдеулер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Боранқұлова Сұлугүл Нұрғазықызы |
|
Күні: |
24.11.2023ж |
|
Сыныбы:10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық теңдеулер және олардың жүйелерін шешу әдістері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
10.2.3.16 - тригонометриялық теңдеулер жүйелерін шеше алу |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Бағалау критерийлері |
-Тригонометриялық теңдеулер жүйесін сипаттайтын шамалардың мағынасын түсінеді. -Тригонометриялық функциялары бар қарапайым теңдеулерді меңгереді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин. Өткен тарауды тексеру 5мин. Жұптық жұмыс 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Ынтымақтастықты қалыптастыру, оқушылардың сенімділігін арттыру. Шаттық шеңбер "Жақсы тілек- жан жылуы " Топқа бөлу: І топ sinx=a ІІ топ cosx=a ІІІ топ tgx=a Кім жылдам? ойыны бойынша өткен материалдарды сұрап шығу: 1.у=cоsx функциясының анықталу облысы? 2.у=sіnx функция-сының анықталу облысы? 3.у=tgx функциясының анықталу облысы? 4. соsx=0 теңдеуінің шешімі неге тең? 5. sinx=0 теңдеуінің шешімі неге тең? 6. sinx=1 теңдеуінің шешімі неге тең? 7. cosx=1 теңдеуінің шешімі неге тең? 8. sinx=0 теңдеуінің шешімі неге тең? 9. sinx= -1 теңдеуінің шешімі неге тең? 10.cosx= -1 теңдеуінің шешімі неге тең? 11. сtgx=0 теңдеуінің шешімі неге тең? 2.
сtgx=a теңдеуінің шешімі неге тең? 13. tgx=a теңдеуінің шешімі неге
тең? 14. соsx=а, 15.
sinx=а,
|
«Жақсы тілек- жан жылуы» оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтып, жақсы көңіл күймен сабақты бастайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Мысалдар келтіреді.
Оқушылар жұптасып тапсырмаларын орындайды. Әр жұп өздерінің абзацтарын оқиды, бір-бірімен, жұппен, топпен өзара талқылайды. |
Дескриптор: -Өткен тараудағы ережелерді қайталайды.
Жалпы балл-2
Дескриптор: -Тақырыпты оқиды, топта талқылайды - Флипчартқа түсіреді , топта қорғайды.
Жалпы балл-3
|
Қағаз қиындылары Үлестірме
ДК экран Сұрақтар
Әр топқа флипчарт , маркер, түрлі түсті фломастер беріледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. 15 мин.
|
Деңгейлік тапсырмалар А деңгейлі: Қарапайым тригонометриялық теңдеулерді шешіңіз:
а) cosx= В деңгейлі: Тригонометриялық теңдеулерді шешіңіз:
а) 2сos( С деңгейлі: Тригонометриялық теңдеулер жүйесін шешіңдер 2sin2 x – 3 sin x +1 = 0
sin x = u, 2u2 – 3u + 1 = 0; D = 9 – 8
=1, u1 = 1, u2
=
sin x=1,x=
Жауабы: x
=
cos 5x + cos 3x = 0 2 cos 4x ∙ cos 3x = 0, cos 4x = 0, cos x = 0
4 x =
x=
Оқулықпен жұмыс Карточка№1.
1. sin( 2.sin2х -2 cosx +2 =0. Карточка№2. 1. sin 2х -2cos2 х = 0; 2. sin3х cos2x- cos3x sin2х= sin(π-2х). Карточка№3. 1. 3sin2х + sinх cosx = 2cos2 х; 2. 4 sin2х + cosx – 3,5 = 0.
|
Оқыту мақсатына жетуді бағалауға мүмкіндік беретін тапсырмаларға оқушылар жауап жазады.
|
Дескриптор: -Тапсырмаларды орындайды. -Осы тапсырмаларға ұқсас сұрақтар жазады.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Боранқұлова Сұлугүл НұрғазықызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Тригонометриялық теңдеулер
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Тригонометриялық теңдеулерМатериал туралы қысқаша түсінік
"тригонометриялық теңдеулер" тақырыбындағы lesson study сабағым
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы:
|





















