|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 10.2A Тригонометриялық теңдеулер және теңсіздіктер |
Мектеп: Достық жалпы орта білім беретін мектебі |
|
|
Күні: 15.11 |
Мұғалімніңаты-жөні:Лесова Шолпан Руслановна |
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Тригонометриялық теңдеулер және олардың жүйесін шешу әдістері |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.2.3.11 тригонометриялық теңдеулерді тригонометриялық өрнектерді түрлендіру формулаларымен қолдану арқылы шеше алу; 10.2.3.12 біртекті тригонометриялық теңдеулерді шеше алу |
|
|
Сабақ мақсаттары |
1) Оқушыларды тригонометриялық теңдеулерді квадраттық теңдеулерге келтіріп шешуге үйрету; 2) Тригонометриялық теңдеулерді әртүрлі әдістермен шешу кезінде оқушылардың байқау қабілеттерін дамыту. |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі /уақыт |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Оқушыларды сабақтың мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен таныстыру |
Оқушыларды сабақтың мақсаттарымен және бағалау критерийлерімен танысады |
Ауызша |
Презентация Слайд 1 -3 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 5 минут 8 минут 13 минут |
(сабақтың бұл кезеңінің мақсаты: -өтілетін тақырып бойынша білімдерін жүйелеу; - логикалық ойлауды дамыту; -математикалық тілдерін дамыту бойынша жұмысты жалғастыру; -оқушыларда өздігінен ойлау қабілеттерін және пәнді оқуға деген қызығушылықтарын қалыптастыру).
Қарапайым тригонометриялық теңдеулер:
Өзіңізді тексеріңіз:
№1 Теңдеулерді жауаптарымен сәйкестендіріңіз:
№2 Теңдеулерді жауаптарымен сәйкестендіріңіз:
№3 Теңдеулерді жауаптарымен сәйкестендіріңіз:
№4 Теңдеулерді жауаптарымен сәйкестендіріңіз:
Тапсырмалардың жауаптары:
(Сабақтың мақсатындағы дағдыларды дамыту арқылы және білімдерін қалыптастыруға бағытталған іс-әрекеттер) Сабақтың бұл кезеңінде тригонометриялық теңдеулерді шешудің квадраттық теңдеулерге келтіріп шешу сияқты жиі кездесетін әдісін қарастырамыз. Мұндай әдіспен шешу кластарына бір функция (синус немесе косинус, тангенс немесе котангенс), немесе біреуі екіншісіне негізгі тригонометриялық теңбе-теңдіктер арқылы келтірілетін бір аргументті екі функция кіреді. Біз бүгін осы әдіспен есептер
шығару кезінде тригонометрияның 1. Үлгі - мысал (оқушылардың білімін белсенді қатыстыра отырып, мұғалім тақтада шығарып көрсетеді)
2. Проблемалық ситуация. Берілген теңдеудің шартына көңіл бөліңіздер. Қандай айырмашылық көріп отырсыздар және осы теңдеу квадраттық теңдеуге келтірілуі үшін қандай түрлендірулер жүргізіледі?
Кері байланыс:
3.Практика (жаңа тақырыпты бекіту) (Іс-әрекет барысында ақпаратты сұрыптау және талдау, зерттеу, практикалық жұмыс, проблемалық ситуацияларды шешу, есептерді шығару кезінде теориялық материалдарды қолдану арқылы оқушылардың білімдері мен дағдылары дамып, шыңдалады) Жаңа материалды бекіту мақсатындағы оқушыларға жұптық жұмыс және топтық жұмыстар беріледі (қалыптастырушы бағалау) Оқушыларға жұппен жұмыс істеу үшін бірнеше есептер беріледі. Бірінші олар бұл есептердің шығару жолын талдап алулары керек, содан кейін нәтижелерін салыстырулары керек. Келесі сабақты жоспарлағанда қалыптастырушы бағалауда анықталған оқушылардың біліміндегі кемшіліктерін ескеру. |
Оқушылар берілген кесте бойынша жауап береді
Мұғаліммен есептің шығарылуын талдайды
Проблемалық сұраққа жауап береді. Өз бетінше шығаруға талпынады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Лесова Шолпан РуслановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Тригонометриялық теңдеулер және оның жүйесін шешу
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Тригонометриялық теңдеулер және оның жүйесін шешуМатериал туралы қысқаша түсінік
10 сынып Алгебра
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||











































