жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Tригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шешу;
Tригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шешу;
|
Мектеп: |
||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: Тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу
|
||||||||||||
|
Күні: 15.09.2020 |
Мұғалімнің есімі: Анартаев Маъмуржан
|
|||||||||||
|
Сынып: 10 Алгебра |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны
|
||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
10.2.3.9 - тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шешу; |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
-тригонометриялық теңдеулерді шешу әдістерін тиімді таңдайды; -тригонометриялық теңдеулердікөбейткіштерге жіктеу арқылы шешеді; -тригонометриялық теңдеулердің түбірлерінбағалайды. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері:
|
тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шешеді |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар : тригонометриялық теңдеулер Шешімдерін түсіндіреді; Бөлім бойынша лексика және терминология: тригонометриялық - теңдеулер шешімдерініңжалпы түрі; - тригонометриялық теңдеулердің шешімінің дербес түрі; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: - егер теңдеуге айнымалы бірдей түрде енгізілсе, онда … ыңғайлы; - кез келген тригонометриялық теңдеуді ... түріне келтіру керек; - бұл теңдеуді барлық х бұрылу бұрыштарының ординатасы ...тең шеңбер нүктелеріне сәйкес мәндері қанағаттандырады; - ...себепті тригонометриялық теңдеулердің шексіз түбірлері болады |
|||||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|
|||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушылардың бойына пуыатриоттық сезімді қалыптастыру, ынтымақпен топта жұмыс жасауға және өмір бойы білім алуға баулу |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
физика |
|||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||
|
Басталуы 4 МИН |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесемін, оқушыларды түгендеп,сынып, сынып оқушыларының сабаққа әзірліктеріне шолу жасап өтемін. Жағымды ахуал қалыптастыру үшін, бүгінгі күнгі жоспарларыментанысып, сәтті өткізуіне тілегімді білдіремін. Сабақта белсенді қатынасу үшін оқушыларды «санамақ» әдісімен топтарға біріктіремін. Сабақтын мақсаты ,бағалау критерийлерімен таныстырып өтемін.
|
|
||||||||||
|
Ортасы |
Сыныппен жұмыс: Тригонометриялық теңдеуді шешудің негізгі мақсаты- тригонометриялық теңдеулерді түрлендіру арқылы бірнеше теңдеуге келтіріп ол теңдеуді стандартты тәсілмен шешу екенін айтып өтемін де әр топқа «Ротация әдісі арқылы тапсырма беремін. Көбейткішге жіктеу тәсілі. 1.Теңдеудің сол жағын көбейткіштерге жіктеу(Тригонометриялық формулаларды қолдану арқылы) 2. Әр бір көбейткішті 0-ге теңестіру. 3.Шыққан теңдеулерді шешу. Әрбір топқа мынадай мысалдар тарқатамын, топ талқылап, ортақ шешімін айтады:
Жұппен жұмыс. Саралаудың «тапсырма» тәсілін басшылыққа аламын:топта алға ілгерілеуіне көмек бере алатын оқушымен бірге отырғызып, дескриптор бойынша есепті бірлесе шешуге жұмылдырамын.
2. Көбейткіштерге жіктеу әдісін қолданып тригонометриялық теңдеулерді шешіңдер: Теңдеулерді шешіңіз:
Әр жұп өз шешімдерін көрсетеді, содан кейін барлық оқушылар өз шешімдерін презентациядағы нәтижелермен тексереді. Жеке жұмыс: «Өз біліміңді тексер!» оқушыларға өзіңдік жұмыс Беремін, жауабын интерактив тақтадан тауып аламын.
Sinx=1
Нұсқаулық Тригонометрия формулаларын қолдану
Тапсырма орындап болған соң оқушылар өз шешімдерімен бөліседі. Оқушы басқа оқушының жұмысы бойынша екі сәтті бір жақсарту жақтарын талап етеді, «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін.Саралаудың «диалог және қолдау көрсету» тәсілі іске асады, оқушылар бірбірімен диалог құрып, сыни көзқараста пікірлерін айтуды үйренеді. |
http://hijos.ru/izuchenie- matematiki/algebra-11-klass/24- reshenie-trigonometricheskix- uravnenij/
Алгебра және анализ бастамалары, А.Әбілқасымова, Мекте ддыл.п |
||||||||||
|
соңы 5 МИН |
Үй тапсырмасы
Сабақты қортындылаймын, оқушыларға кері байланыс бере отырып,деркезінде түзетулер жасаймын. Саралаудың «қорытынды» тәсілі арқылы әрқилы қорытынды жасамас үшін толықтырып өтемін. Оқушылар рефлексиялық есп жасау үшінСабақ соныңда рефлексия жүргізеді ... Нені толық түсінбеді ...Немен жұмысты жалғастыру қажет
|
|
||||||||||
|
Қосымша ақпарат
|
||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
Саралаудың «тапсырма» тәсілін басшылыққа аламын:топта алға ілгерілеуіне көмек бере алатын оқушымен бірге отырғызып, дескриптор бойынша есепті бірлесе шешуге жұмылдырамын. Саралаудың «диалог және қолдау көрсету» тәсілі іске асырамын, сабақтың әр кезеңінде. Оқушылар бірбірімен диалог құрып, сыни көзқараста пікірлерін айтуды үйренеді. Саралаудың «қорытынды» тәсілі арқылы әрқилы қорытынды жасамас үшін толықтырып өтемін.
|
|||||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
Топтық жұмыс барысында қалыптастырушы бағалау оқушылардың өзара бағалау мұғалімнің бақылауы комментарийлері арқылы іске асады |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз















