|
Бөлімі: |
Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Райымбекова Айгүл |
|
Күні: |
25.11.22 |
|
Сыныбы:10 В |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.6 - тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шеше алу; 10.1.3.7 - квадрат теңдеуге келтірілетін тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; 10.1.3.8 - біртекті тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тригонометриялық теңдеулердің дербес және жалпы жағдайдағы формулаларды біледі; Әр түрлі әдіс тәсілдер қолдану арқылы тригонометриялық теңдеулерді шешеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Оқушыларды түгендеп, тригонометриялық функциялардың графигі көмегімен топқа бөлемін. Сабақтың мақсатымен таныстыру: тригонометриялық теңдеулерді шешудің тәсілдерін қолдану арқылы есеп шығару. «Дыбыс» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу. Пән мұғалімдері жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңді тексер » әдісі бойынша екеу ара дәптерлерін алмасу арқылы, тақтадан жауаптарын тексереді. №8.12 В) Г) Ғ) №8.13 А) Ә) Қайталау сұрақтары:
|
Оқушыларды 3 топқа бөлінеді.
Оқушылар пән мұғалімдерінің дауысын анықтау арқылы жағымды ахуал туғызу. Оқушылар тақтадан дұрыс жауаптарын тексереді.
Оқушылар сұраққа жауап береді |
Әр дұрыс есепке 1 балл Дұрыс жауапқа 1 балл |
Синус, косинус, тангенс функцияларының графигі салынған парақша Презентация Презентация |
||||||||||
|
|
Тарсия әдісі. (Оқушылар тригонометриялық теңдеудің дербес және жалпы жағдайдың формуласын қайталау). |
Оқушы берілген қима қағаздарды құрайды
|
-тригонометриялық теңдеудің дербес түрінің формуласын біледі(11балл) -тригонометриялық теңдеудің жалпы түрінің формуласын біледі(4 балл) |
Қима қағаздар Слайд |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Wordwall»әдісі. Қарапайым теңдеулерді шешу
|
Оқушылар тапсырманы ауызша орындайды |
Дұрыс жауап – 1балл |
Презентация Wordwall қосымшасы |
||||||||||
|
|
Өз орныңды тап. (Сәйкестендіру)
|
Оқушыларға топқа тапсырма беріледі, орындап болғаннан кейін көрші топтың жұмысымен алмастырып дескриптор арқылы тексеріп өз ара бағалау жүргізеді. |
Дескриптор: -Қарапайымтригонометриялықтеңдеулергекелтіреалады; -Қарапайымтригонометриялықтеңдеулердішешеалады. Әр есеп 2 балл
|
Сәйкестендіру тесті Слайд |
||||||||||
|
|
Жұптық жұмыс – «Сен маған, Мен саған» Төмендегітеңдеудішешіңіз
|
Оқушыларға жұпта әр түрлі тапсырма беріледі, орындап болғаннан кейін көрші топтың жұмысымен алмастырып дескриптор арқылы тексеріп өз ара бағалау жүргізеді. |
-Жаңа айнымалы енгізіп, квадрат теңдеу алады; -Теңдеуді шешіп, белгісіз айнымалының түбірлерін табады; -Ізделінді теңдеудің түбірлерін табады. 3 балл |
Слайд |
||||||||||
|
|
Топтық жұмыс.
|
Оқушылар тапсырманы топта орындайды |
Жаңа айнымалы енгізе біледі; -Қарапайым тригонометриялық теңдеулерге келтіре алады; -Тригонометриялық функциялардың қосындысын көбейтінді түріне келтіре алады; -Тригонометриялық теңдеулерді шеше алады Әр есеп 3 балл |
Презентация |
||||||||||
|
|
Тест (Google формада)
1.
2. у=sinx функциясының мәндері
жиыны 3. y=sinx, y=arcsinx функциялары жұп функциялар 4. Тригонометриялық теңдеулердің бір ғана шешімі болады. 5. y=cosx жұп фунция
6.
7.
8.
9.
10. y=tgx жұп функция Дұрыс жауабы: 1 1 0 0 1 1 0 1 0 0
|
Оқушылар Google формада тест орындайды. Тұжырыммен келіссе «Ия», келіспесе «Жоқ» деп жауап береді. |
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
Google форма Слайд |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Сиқырлы дөңгелек » әдісі. Үй тапсырмасы: |
Оқушылар Wordwall қосымшасы
арқылы берілген сұрақтарға жауап
береді |
«Диаграмма» әдісі арқылы бағалау.
-Мен бүгін өзімді көрсете алмадым (10-16) -Менің әлі де мүмкіндіктерім көп еді(17-22) -Мен барлық қырынан таныла білдім (17-23)
|
Wordwall қосымшасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тригонометриялық теңдеулерді шешу. 10 сынып
Тригонометриялық теңдеулерді шешу. 10 сынып
|
Бөлімі: |
Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Райымбекова Айгүл |
|
Күні: |
25.11.22 |
|
Сыныбы:10 В |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.3.6 - тригонометриялық теңдеулерді көбейткіштерге жіктеу арқылы шеше алу; 10.1.3.7 - квадрат теңдеуге келтірілетін тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; 10.1.3.8 - біртекті тригонометриялық теңдеулерді шеше алу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тригонометриялық теңдеулердің дербес және жалпы жағдайдағы формулаларды біледі; Әр түрлі әдіс тәсілдер қолдану арқылы тригонометриялық теңдеулерді шешеді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут |
Оқушыларды түгендеп, тригонометриялық функциялардың графигі көмегімен топқа бөлемін. Сабақтың мақсатымен таныстыру: тригонометриялық теңдеулерді шешудің тәсілдерін қолдану арқылы есеп шығару. «Дыбыс» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу. Пән мұғалімдері жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңді тексер » әдісі бойынша екеу ара дәптерлерін алмасу арқылы, тақтадан жауаптарын тексереді. №8.12 В) Г) Ғ) №8.13 А) Ә) Қайталау сұрақтары:
|
Оқушыларды 3 топқа бөлінеді.
Оқушылар пән мұғалімдерінің дауысын анықтау арқылы жағымды ахуал туғызу. Оқушылар тақтадан дұрыс жауаптарын тексереді.
Оқушылар сұраққа жауап береді |
Әр дұрыс есепке 1 балл Дұрыс жауапқа 1 балл |
Синус, косинус, тангенс функцияларының графигі салынған парақша Презентация Презентация |
||||||||||
|
|
Тарсия әдісі. (Оқушылар тригонометриялық теңдеудің дербес және жалпы жағдайдың формуласын қайталау). |
Оқушы берілген қима қағаздарды құрайды
|
-тригонометриялық теңдеудің дербес түрінің формуласын біледі(11балл) -тригонометриялық теңдеудің жалпы түрінің формуласын біледі(4 балл) |
Қима қағаздар Слайд |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Wordwall»әдісі. Қарапайым теңдеулерді шешу
|
Оқушылар тапсырманы ауызша орындайды |
Дұрыс жауап – 1балл |
Презентация Wordwall қосымшасы |
||||||||||
|
|
Өз орныңды тап. (Сәйкестендіру)
|
Оқушыларға топқа тапсырма беріледі, орындап болғаннан кейін көрші топтың жұмысымен алмастырып дескриптор арқылы тексеріп өз ара бағалау жүргізеді. |
Дескриптор: -Қарапайымтригонометриялықтеңдеулергекелтіреалады; -Қарапайымтригонометриялықтеңдеулердішешеалады. Әр есеп 2 балл
|
Сәйкестендіру тесті Слайд |
||||||||||
|
|
Жұптық жұмыс – «Сен маған, Мен саған» Төмендегітеңдеудішешіңіз
|
Оқушыларға жұпта әр түрлі тапсырма беріледі, орындап болғаннан кейін көрші топтың жұмысымен алмастырып дескриптор арқылы тексеріп өз ара бағалау жүргізеді. |
-Жаңа айнымалы енгізіп, квадрат теңдеу алады; -Теңдеуді шешіп, белгісіз айнымалының түбірлерін табады; -Ізделінді теңдеудің түбірлерін табады. 3 балл |
Слайд |
||||||||||
|
|
Топтық жұмыс.
|
Оқушылар тапсырманы топта орындайды |
Жаңа айнымалы енгізе біледі; -Қарапайым тригонометриялық теңдеулерге келтіре алады; -Тригонометриялық функциялардың қосындысын көбейтінді түріне келтіре алады; -Тригонометриялық теңдеулерді шеше алады Әр есеп 3 балл |
Презентация |
||||||||||
|
|
Тест (Google формада)
1.
2. у=sinx функциясының мәндері
жиыны 3. y=sinx, y=arcsinx функциялары жұп функциялар 4. Тригонометриялық теңдеулердің бір ғана шешімі болады. 5. y=cosx жұп фунция
6.
7.
8.
9.
10. y=tgx жұп функция Дұрыс жауабы: 1 1 0 0 1 1 0 1 0 0
|
Оқушылар Google формада тест орындайды. Тұжырыммен келіссе «Ия», келіспесе «Жоқ» деп жауап береді. |
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай |
Google форма Слайд |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия. «Сиқырлы дөңгелек » әдісі. Үй тапсырмасы: |
Оқушылар Wordwall қосымшасы
арқылы берілген сұрақтарға жауап
береді |
«Диаграмма» әдісі арқылы бағалау.
-Мен бүгін өзімді көрсете алмадым (10-16) -Менің әлі де мүмкіндіктерім көп еді(17-22) -Мен барлық қырынан таныла білдім (17-23)
|
Wordwall қосымшасы |
шағым қалдыра аласыз

























