Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Тригонометриялық теңсіздіктер
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Мұғалім |
Наурызхан Сұлтан Жарасханұлы |
|||||||||||||||||||
Пән/Сынып |
Алгебра және анализ бастамалары 10-сынып
|
|||||||||||||||||||
Күні
|
|
|||||||||||||||||||
Бөлім/Тарау |
10.2В Тригонометриялық теңсіздіктер |
|||||||||||||||||||
Сабақ Тақырыбы |
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу |
|||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
10.2.3.17 - қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерді шеше алу; |
|||||||||||||||||||
Өлшемшарт (Бағалау Критерийлері) |
Оқушылар: - Тригонометриялық теңсіздік ұғымымен танысып,түсінеді; - Тригонометриялық теңсіздіктердің шығару әдістерін біліп,қолдана алады; - Тригонометриялық теңсіздіктерді амалдар мен формулаларды қолдану арқылы шеше алады; - Тригонометриялық функцияның анықталу облысын таба алады.
|
|||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
Уақыт |
Кезеңдері |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
3 мин |
Ұйымдастыру |
Ұйымдастыру. Амандасу. Сабақта жағымды ахуал туғызу мақсатында «Жүректен-жүрекке» әдісін қолданып бір-біріне тілек білдіру арқылы зейіндерін сабаққа шоғырландырамын. Тригонометриялық функциялар бойынша 4 топқа бөлемін. Ширату жаттығу «Өзіңді тексеріңіз» әдісімен оқушылардың пән бойынша білімнің тұрақты қалыптасуына мүмкіндік беретін жағдай жасаймын және оқу мақсатын оқушылармен бірге анықтаймын. Берілген сұрақтарға «иә», «жоқ» жауапты белгілейді, жауабын түсіндіреді.
|
Тыңдау, өткен сабақты еске түсіру және жаңа сабаққа дайындалады. Сұраққа жауап береді |
|
Презентация |
|||||||||||||||
10 мин |
Жаңа сабақ |
Видео түсіндіру https://youtu.be/6Ru087QiDtY?si=XiQaIgEcPAVf7sVh https://youtu.be/JvCIJvHq4WI?si=hS9205WtPQQZ6G3f Үйге График арқылы бқрыштарын анықтауға арналған видео түсіндіруді қарау https://youtu.be/zKi8NBQPsmU?si=IQmWlJiAQlT0tasO https://youtu.be/6MCM6NRj6pw?si=6_Mcsb00jlVUc9aA Сабаққа қатысты Qr code:
|
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді.Тақырып бойынша ресурстарды қарау, түсінбеген затын мұғалімнен сұрау |
|
Cілтеме Презентация Алгебра және анализ бстамалары 10-сынып Ә.Н.ШЫНЫБЕКОВ, Д.Ә.ШЫНЫБЕКОВ, Р.Н.ЖҰМАБАЕВ Алматы «Атамұра» 2019 96-105 беттер |
|||||||||||||||
15 мин |
Бекіту (Топтық жұмыс) |
Анықтама: Тригонометриялық өрнектерден құралған теңсіздіктерді тригонометриялық теңсіздіктер деп атайды. Тригонометриялық теңсіздіктерді түрлендіру арқылы төмендегідей қарапайым тригонометриялық теңсіздіктерге келтіріп шешеді: Қарапайым тригонометриялық теңсіздіктер: Sin x >a, sin x ≥a, sin x <a, sin x ≤a сos x >a, cos x ≥a, cos x<a, cos x ≤a tg x>a, tg x ≥a, tg x <a, tg x ≤a ctg x >a, ctg x ≥a, ctg x <a, ctg x ≤a Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу үшін қолданылатын алгоритмдер:
Енді sin x>a және sin x<a теңсіздіктерінің шешімдерін қортып шығарайық. Топ бойынша №3.64, №3.66, №3.67 есептерді шығарады Sinx Тобына: 1 номерлі есептер Cosx Тобына: 2 номерлі есептер Tgx Тобына: 3 номерлі есептер Ctgx Тобына: 4 номерлі есептер |
Мысалы: sin x≤ -π-arcsin +2πn ≤x≤arcsin +2πn, -π- +2πn ≤x≤ +2πn, - +2πn ≤x≤ +2πn,n z – қос теңсіздік арқылы берілген шешімдері x [- +2πn; +2πn],n z- аралықтар арқылы берілген шешімдері. |
Дескриптор: -теңдеу шешу формуласын пайдаланады; -шешімін жазады; ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау Топтық жұмыс болғандықтан 1-інші аяқтаған топқа +4балл, 2-ші аяқтаған топқа +3балл,3-ші аяқтаған топқа +2балл,4-ші аяқтаған топқа +1балл |
Презентация,оқулық |
|||||||||||||||
15 мин |
Жеке жұмыс |
Жеке жұмыс Оқулық бойынша №3.68, №3.69, №3.72 есептер I нұсқаға 1 мен 3 II нұсқаға 2 мен 4 ҚБ: "Екі жұлдыз бір тілек" әдісі сыныптастарды бағалау үрдісінде оқушылардан екі жұлдыз бір тілек айту сұралады
«Элективті тест» әдісі арқылы Quizizz бағдарламасына кіріп оқушылар сұрақтарға жауап береді. Бұл әдіс оқушылар өзінің үйрену деңгейін анықтап, алған білімін ары қарай дамытуға бағытталады. |
Жеке жұмыс орындайды,есептерді шығарып,бірлік шеңберде аралығын салып береді Quizizz ден тест тапсырады
|
Дескриптор: -Тригонометриялық өрнектерге амал мен формулаларды қолданып түрлендіру жүргізе алады -Тригонометриялық теңсіздіктің аралығын анықтай алады -ол аралықты бірлік шеңберге кескіндей алады Quizizz де тапсырған тест бойынша бағалау
|
Презентация,Оқулық , https://quizizz.com/admin/quiz/61f7d58e7128df001ddda4ce?source=quiz_share
|
|||||||||||||||
Қортынды (Рефлесия) |
2мин |
Үйге тапсырма: 96-105 беттер №3.64, №3.66, №3.67,№3.68, №3.69, №3.72 есептердің қалғаны Рефлексия.
Бүгінгі меңгерілген материал бойынша 5 сұраққа жылдам жауап береді. |
Оқулық: Алгебра және анализ бстамалары 10-сынып Ә.Н.ШЫНЫБЕКОВ, Д.Ә.ШЫНЫБЕКОВ, Р.Н.ЖҰМАБАЕВ Алматы «Атамұра» 2019 96-105 беттер |
|
|