|
Пәні: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім: «Уақыт» Күні: 20.11.2020 жыл |
Мектеп-лицей:№153Ш.Есенов атындағы мектеп-лицей Мұғалімнің аты-жөні:Конысбекова Ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Түбір мен қосымшаның жазылуы. 36-39-жаттығу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; 3.4.1.2 түбір сөздегі -ы, -і-нің дауысты дыбыстан басталатын қосымша жалғанған кездегі өзгерісін сақтап жазу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
- сұхбаттасының айтқанын тыңдап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады; - сөзді орфоэпиялық нормаға сай айтады, түбір сөздегі -ы, -і-нің дауысты дыбыстан басталатын қосымша жалғанған кездегі өзгерісін сақтап жазу; - сызбада берілген мәліметтер негізінде бірлесе отырып, қарапайым нұсқаулық құрап жазады, -кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі үлгі негізінде жазады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- түрлі жағдаяттарда жүйелі, сөйлеу мәдениетін сақтап сөйлейді; - түбір сөздегі -ы, -і-нің дауысты дыбыстан басталатын қосымша жалғанған кездегі өзгерісін сақтап жазады, түбір мен қосымшаның жазылуын біледі; - сызбада берілген мәліметтер негізінде толықтыра отырып, қарапайым нұсқаулық құрап жазады; - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөздік қор |
Пәндік терминология мен тірек сөздер: Түбір сөз, туынды сөз, түбір, қосымша, жұрнақ, жалғау; Сабақта диалог /жазу үшін пайдаланылатын тіл: Түбір сөз дегеніміз не? Туынды сөз дегеніміз не? Қосымша дегеніміз не? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өз іс-әрекетін жоспарлауға, уақытты тиімді пайдалануға үйрету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Түбір мен қосымша |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 минут |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек: -Көңіл күйлерің қалай? Керемет! (Қолдарын көтереді) Сабаққа дайындықтарың қалай? Тамаша! (Қолдарын шапалақтайды) Ынталарың ше? Ғажап! (Қолдарын көтереді) Ендеше сабақты бастайық! О-о-о! (Бас бармақтарын көрсетеді) «Шар ішіндегі жылы лебізді сыйла»әдісі арқылы сыныпты топқа бөлу.1-топ «Түбір»,2-топ «Жұрнақ»,3-топ «Жалғау» Шартты белгілер: ∩ - түбір, ^ - жұрнақ, ∏ - жалғау. ІІ. (Т) Өткенді бекіту. «Шапалақ әдісі» арқылы Түбір сөзді естігенде 1 рет, туынды сөзді естігенде 2 рет қол соғу керек Ас, астық, жас, жастық, әнші, ән, күйші, күй, шеге, шегеле, үтікте, үтік, т.с.с. Мағынаны ажырату. Ойқозғау. Қәне балалар өткен сабақты қандай тақырып өттік. Түбір мен қосымшаның жазылуы. Түбір мен қосымша. «Дұрыс па –бұрыс па» ойыны арқылы өткенді бекіту. Мен сұрақ қоямын,сендер дұрысын бұрысын табасыңдар.
Сөздік бағалау «Жарайсың!», «Өте жақсы!», «Керемет!» ІІІ. Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Тақырыптық түйінді сөздер: «Келтірілген сөздердің қайсысы жатады?» әдісі Сөздер шелегі Біздің тақырып
Сөздер шелегіндегі сөздердің тиістісін алып біздің тақырып шелегіне салады да ол сөздердің қандай сөздер екенін дәлелдейді. Қ.Б. «Басбармақ» әдісі арқылы бірден жауап қайтарған оқушыларды топ мүшелері бағалап отырады. |
Суреттер, кеспе қағаздар, ноутбук, проектор
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5мин 10 минут 6мин 3мин 3мин 3мин |
ІV. Негізгі бөлім Білу және түсіну Аудио тыңдалым 1.Оқулықпен жұмыс.36-жаттығу. Өлеңді тыңдау,мәнерлеп оқу. «Түн» Авторы:Рахат Наурызбаева Өзінің саналы ғұмырын Сыр өңірінің педагогика саласын дамытуға жұмсаған педагогика ғылымдарының докторы, балалар ақыны . Мұғалім өлеңнің тақырыбы мен негізгі ойды анықтауда төмендегі сұрақтарды басшылыққа алады: «Күнұзақ» сөзінің мағынасын түсіндіру.Екі түбір сөзден тұратын «күнұзақ» сөзіне қарама-қарсы мағыналас сөздерді тапқызу. («түнімен», «түні бойы» т.б.) «Түнімен», «түні бойы» сөзі мен сөз тіркесіндегі түбір сөзді анықтату арқылы оқылатын мәтіннің тақырыбын болжату. -Өлең не туралы? -Өлең неліктен «Түн» деп аталған? -Балалардың түнде әткеншек теппеу себебі неде? -Түн мезгілін күндізгі уақытпен салыстыр. 2.Топтық жұмыс. 1-топ: «Түбір» Түсіндірмелі сөздікті пайдаланып «күнұзақ» сөзінің мағынасын ашу. Дескриптор: - жаңа сөздің мағынасын түсіндіреді; -берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. 2-топ: «Жұрнақ» -Өлеңді іштей оқып, уақытқа байланысты берілген сөздерді теріп жазу. (Түн, күнұзақ, түнде.) Дескриптор: -уақытқа байланысты берілген сөздерді табады; -берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. 3-топ: «Жалғау» Өлең мазмұны бойынша сұрақтар құрастыру. Дескриптор: - мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады; -өз жауабын негіздеп жауап береді. ҚБ: Бағдаршам арқылы топ бір-бірін бағалау. 3.«Паровоз» дидактикалық ойынын ұйымдастыру. Шарты: үш оқушы топтан шығып басына «түбір», «жұрнақ», «жалғау» деген қалпақты киеді. Оқушыларға осы сөздерге байланысты жазылған сөздер таратылады. Белгілі уақыт беріліп әр оқушы өз сөзін анықтап, вагондарына тіркеу керек. Сөздер: оқушы, түн,бас,астық,шеберхана,үйшік, күн,кітап,мектеп,аспаз,таулы, қалаға, төлдер, ұшқыш, білгіш Сөзді алған оқушы мәнін түсіндіріп, қандай сөз екенін дәлелдеу. Дескриптор: - түбір мен қосымшаның жазылуын біледі; - түбір сөздер мен қосымшалы сөздерді ажырата алады. Қ.Б. От шашу арқылы өзін-өзі бағалайды. Қолдану Түтікшелерден шартты белгілерді жасап көрсету. 5.Дәптермен жұмыс. 37-жаттығу. Мəтінді қатесіз, əрі көркем етіп көшіріп жазады. Күндіз күн шығады.Ол айналаға нұрын шашады.Жер беті жап-жарық болады. Дескриптор: - түбір мен қосымшаның жазылуын біледі; - түбір сөздер мен қосымшалы сөздерді көркем жазады. ҚБ: Смайликтер арқылы өзара бағалау 6.Сергіту сәті. Бейнежазбадағы әуен ырғағымен билеу. 7.38-жаттығу. Пішіндерді сәйкестендіріп,өлең құрап жазу
Бөкеннің лағы, Көреген қырағы. Елеңдеп құлағы, Еліріп тұрады. Дескриптор: - пішіндерді сәйкестендіре біледі; - қарамен жазылған сөздердің өзгеруін түсіндіреді; «Жарайсыңдар!», «Керемет!» «Әлі де болса, мұнан да жақсы айтып бере аласың!» 8.Жұптық жұмыс. «Ішіне – сыртына» стратегиясы бойынша берілген сөздерден түбір сөздер мен қосымшалы сөздерді ажырату (түбір сөздерді шеңбердің ішіне, қосымшалы сөздерді шеңбердің сыртына жазу). Сөздер тізбегі: Ауыл-аулы, дауыс-даусы, орын-орны т.с.с.
ҚБ: «Шапалақ» әдісі арқылы бағалау. 9.Семантикалық карта. Қалыптастырушы бағалау
Дескриптор Түбір сөздегі –ы,-і, -нің дауысты дыбыстан басталатын қосымша жалғанған кездегі өзгерісін сақтап жазады. Жұрнақ жалғау арқылы туынды сөзді табады; Түбірлес сөздердің мағынасын ажыратады ҚБ: «Жапондық»бағалау |
Акт
Аудиожазба, компьютер
Оқулық
Дәптермен жұмыс
Көңілді әуен https://www.youtube.com/watch?v=lFipX2vrdks
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
12.Рефлексия.Бағалау парақшасы (Ө; Қ) Бағалаудың шартты белгілеріне сәйкес (+, -) өзін-өзі бағалау. Жұмыстарын топта жариялап, дәлелдеу. «Шуллер табақшасы» — кері байланыс Үй тапсырмасы: 39-жаттығу |
Бағалау парақшасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтық тапсырмаларды саралау бойынша беру. Қабілеті жоғары оқушыларға өз бетінше жұмыс істеуге мүмкіндік жасау. Қолдауды қажет ететін оқушыларға көмек көрсету. Шығармашылық жұмыстарды орындау барысында ресурстар арқылы саралау: сурет қиындыларын пайдалану. |
Қалыптастырушы бағалаулар дескрипторлар негізінде және «Басбармақ», «Смайликтер» әдістері арқылы жүзеге асырылады. Түрлі жағдаяттағы қатысымдық әрекеттерде өз сөздерін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеулері бағаланады. |
Топта бірі-бірі тыңдау. Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылар оқу мақсаттарына қол жеткізді ме? Оқу
мақсаттарына қол жеткізілмесе себебі неде? Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні:
Қазақ
тілі Ұзақ
мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім: «Уақыт» Күні: 20.11.2020
жыл Мектеп-лицей:№153Ш.Есенов атындағы мектеп-лицей Мұғалімнің аты-жөні:Конысбекова Ж Сынып: 3 «А» Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған
оқушылар саны: Сабақ тақырыбы Түбір
мен қосымшаның жазылуы. 36-39-жаттығу Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме) 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық
əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды
сақтап сөйлеу; 3.4.1.2 түбір сөздегі -ы, -і-нің дауысты дыбыстан
басталатын қосымша жалғанған кездегі өзгерісін сақтап
жазу. Сабақ мақсаттары - сұхбаттасының айтқанын
тыңдап, сөйлеу мәдениетін сақтап,
диалогке қатысады; - сөзді орфоэпиялық нормаға сай
айтады, түбір сөздегі -ы, -і-нің дауысты дыбыстан басталатын
қосымша жалғанған кездегі өзгерісін сақтап жазу; -
сызбада берілген мәліметтер негізінде бірлесе отырып, қарапайым
нұсқаулық құрап жазады, -кең
жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін
сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі үлгі негізінде
жазады Бағалау критерийлері -
түрлі жағдаяттарда жүйелі, сөйлеу мәдениетін сақтап
сөйлейді; -
түбір сөздегі -ы, -і-нің дауысты дыбыстан басталатын қосымша
жалғанған кездегі өзгерісін сақтап жазады, түбір мен қосымшаның
жазылуын біледі; -
сызбада берілген мәліметтер негізінде толықтыра отырып, қарапайым
нұсқаулық құрап жазады; -
бас әріп пен
кіші
әріптің биіктігі
мен мөлшерін
сақтап көлбеу, үзбей және
біркелкі
жазады. Сөздік қор Пәндік терминология мен тірек
сөздер: Түбір
сөз, туынды сөз, түбір, қосымша, жұрнақ, жалғау; Сабақта диалог /жазу үшін пайдаланылатын
тіл: Түбір
сөз дегеніміз не? Туынды сөз дегеніміз не? Қосымша дегеніміз
не? Құндылықтарды дарыту Өз
іс-әрекетін жоспарлауға, уақытты тиімді пайдалануға
үйрету Пәнаралық байланыстар Дүниетану Алдыңғы меңгерілген білім Түбір
мен қосымша Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері Сабақта жоспарланған іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың басы
0-5
минут Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек: -Көңіл
күйлерің қалай? Керемет! (Қолдарын
көтереді) Сабаққа дайындықтарың қалай? Тамаша! (Қолдарын
шапалақтайды) Ынталарың ше? Ғажап!
(Қолдарын көтереді) Ендеше сабақты бастайық! О-о-о!
(Бас
бармақтарын көрсетеді) «Шар
ішіндегі жылы лебізді
сыйла»әдісі арқылы сыныпты топқа
бөлу.1-топ «Түбір»,2-топ «Жұрнақ»,3-топ «Жалғау» Шартты белгілер: ∩
- түбір, ^ - жұрнақ, ∏ -
жалғау.
ІІ. (Т) Өткенді
бекіту. «Шапалақ әдісі» арқылы Түбір
сөзді естігенде 1 рет, туынды сөзді естігенде 2 рет қол соғу
керек Ас,
астық, жас, жастық, әнші, ән, күйші, күй, шеге, шегеле, үтікте,
үтік, т.с.с. Мағынаны ажырату. Ойқозғау.
Қәне
балалар өткен сабақты қандай тақырып
өттік.
Түбір мен қосымшаның жазылуы.
Түбір мен қосымша.
«Дұрыс па –бұрыс
па» ойыны арқылы өткенді
бекіту.
Мен сұрақ қоямын,сендер
дұрысын бұрысын табасыңдар. Қосымша жалғанғанда
кейбір түбір сөздердің жазылуы өзгереді.
Дұрыспа ,бұрыспа ? Мысалы:
парақ-парағы. Бір түбірден тараған сөздерді
түбірлес сөздер деп атайды. Дұрыспа ,бұрыспа ?Мыс:
өнер-өнерлі-өнерпаз Түбір сөзге жұрнақ
жалғау арқылы жасалған сөзді туынды сөз деп
атайды. Дұрыспа ,бұрыспа
?Мысалы:достық, Түбір сөздің соңғы буыны
жіңішке болса,оған жалғанатын қосымшаларда жіңішке
болады.Дұрыспа ,бұрыспа
?Мыс:Сурет-ші-лер.
Сөздік бағалау
«Жарайсың!», «Өте жақсы!»,
«Керемет!»
ІІІ. Жаңа сабақтың тақырыбы
мен мақсатын анықтау. Тақырыптық түйінді сөздер: «Келтірілген сөздердің қайсысы жатады?»
әдісі Сөздер шелегі Біздің тақырып Сөздер
шелегіндегі сөздердің тиістісін алып біздің тақырып шелегіне салады
да ол сөздердің қандай сөздер екенін дәлелдейді. Қ.Б. «Басбармақ»
әдісі арқылы бірден жауап
қайтарған оқушыларды топ мүшелері бағалап
отырады. Суреттер, кеспе қағаздар, ноутбук,
проектор
Сабақтың
ортасы
5мин
10
минут
6мин
3мин
3мин
3мин
ІV. Негізгі
бөлім Білу және түсіну Аудио
тыңдалым 1.Оқулықпен жұмыс.36-жаттығу. Өлеңді тыңдау,мәнерлеп
оқу. «Түн» Авторы:Рахат
Наурызбаева Өзінің саналы ғұмырын Сыр
өңірінің педагогика саласын дамытуға жұмсаған педагогика
ғылымдарының докторы, балалар ақыны
. Мұғалім өлеңнің тақырыбы мен
негізгі ойды анықтауда төмендегі сұрақтарды басшылыққа алады:
«Күнұзақ» сөзінің мағынасын түсіндіру.Екі түбір сөзден тұратын
«күнұзақ» сөзіне қарама-қарсы мағыналас сөздерді тапқызу.
(«түнімен», «түні бойы» т.б.) «Түнімен», «түні бойы» сөзі
мен сөз тіркесіндегі түбір сөзді анықтату арқылы оқылатын мәтіннің
тақырыбын болжату. -Өлең
не туралы? -Өлең
неліктен «Түн» деп аталған? -Балалардың түнде әткеншек теппеу себебі
неде? -Түн
мезгілін күндізгі уақытпен салыстыр. 2.Топтық жұмыс. 1-топ: «Түбір» Түсіндірмелі сөздікті пайдаланып «күнұзақ» сөзінің
мағынасын ашу. Дескриптор: - жаңа
сөздің мағынасын түсіндіреді; -берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай
алады. 2-топ: «Жұрнақ» -Өлеңді іштей оқып, уақытқа байланысты берілген сөздерді
теріп жазу. (Түн, күнұзақ, түнде.) Дескриптор: -уақытқа байланысты берілген сөздерді
табады; -берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай
алады. 3-топ: «Жалғау» Өлең
мазмұны бойынша сұрақтар құрастыру. Дескриптор: -
мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар
құрастырады; -өз
жауабын негіздеп жауап береді. ҚБ: Бағдаршам арқылы топ
бір-бірін бағалау. 3.«Паровоз» дидактикалық
ойынын ұйымдастыру. Шарты:
үш оқушы топтан шығып басына «түбір», «жұрнақ», «жалғау» деген қалпақты киеді.
Оқушыларға осы сөздерге байланысты жазылған сөздер таратылады.
Белгілі уақыт беріліп әр оқушы өз сөзін анықтап, вагондарына тіркеу
керек. Сөздер: оқушы,
түн,бас,астық,шеберхана,үйшік, күн,кітап,мектеп,аспаз,таулы,
қалаға, төлдер, ұшқыш, білгіш Сөзді
алған оқушы мәнін түсіндіріп, қандай сөз екенін
дәлелдеу. Дескриптор: - түбір мен қосымшаның жазылуын
біледі; -
түбір сөздер мен қосымшалы сөздерді ажырата
алады. Қ.Б. От шашу арқылы
өзін-өзі бағалайды. Қолдану Түтікшелерден шартты белгілерді жасап
көрсету. 5.Дәптермен жұмыс. 37-жаттығу. Мəтінді қатесіз,
əрі көркем етіп көшіріп жазады. Күндіз күн шығады.Ол айналаға
нұрын шашады.Жер беті жап-жарық
болады. Дескриптор: - түбір мен қосымшаның жазылуын
біледі; - түбір сөздер мен қосымшалы
сөздерді көркем жазады. ҚБ:
Смайликтер арқылы өзара бағалау 6.Сергіту сәті. Бейнежазбадағы әуен ырғағымен билеу. 7.38-жаттығу. Пішіндерді сәйкестендіріп,өлең
құрап жазу Бөкеннің лағы, Көреген қырағы. Елеңдеп құлағы, Еліріп
тұрады. Дескриптор: - пішіндерді сәйкестендіре
біледі; - қарамен жазылған сөздердің
өзгеруін түсіндіреді; «Жарайсыңдар!», «Керемет!» «Әлі де болса, мұнан да жақсы
айтып бере аласың!»
8.Жұптық
жұмыс. «Ішіне –
сыртына» стратегиясы бойынша берілген
сөздерден түбір сөздер мен қосымшалы сөздерді ажырату (түбір
сөздерді шеңбердің ішіне, қосымшалы сөздерді шеңбердің сыртына
жазу).
Сөздер тізбегі: Ауыл-аулы,
дауыс-даусы, орын-орны т.с.с.
ҚБ: «Шапалақ» әдісі арқылы
бағалау. 9.Семантикалық карта.
Қалыптастырушы бағалау Сөз Түбір Жұрнақ жалғау балығы оқушылар оқулық мектебі балалар Дескриптор Түбір сөздегі –ы,-і, -нің
дауысты дыбыстан басталатын қосымша жалғанған кездегі өзгерісін
сақтап жазады. Жұрнақ жалғау арқылы туынды
сөзді табады; Түбірлес сөздердің мағынасын ажыратады ҚБ:
«Жапондық»бағалау Акт Аудиожазба, компьютер Оқулық
Дәптермен жұмыс
Көңілді
әуен
https://www.youtube.com/watch?v=lFipX2vrdks Сабақтың
соңы 5
минут 12.Рефлексия.Бағалау парақшасы (Ө; Қ)
Бағалаудың шартты белгілеріне сәйкес (+, -) өзін-өзі бағалау.
Жұмыстарын топта жариялап, дәлелдеу. «Шуллер табақшасы» — кері
байланыс Үй
тапсырмасы: 39-жаттығу Бағалау парақшасы Қосымша ақпарат Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды
жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы Топтық
тапсырмаларды саралау бойынша беру. Қабілеті жоғары оқушыларға өз бетінше жұмыс істеуге
мүмкіндік жасау. Қолдауды қажет ететін оқушыларға көмек
көрсету. Шығармашылық жұмыстарды орындау барысында ресурстар арқылы
саралау: сурет қиындыларын пайдалану. Қалыптастырушы бағалаулар дескрипторлар негізінде және
«Басбармақ», «Смайликтер» әдістері арқылы жүзеге
асырылады. Түрлі
жағдаяттағы қатысымдық әрекеттерде өз сөздерін жүйелі түрде
жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеулері
бағаланады. Топта бірі-бірі тыңдау. Сыныпта
қауіпсіздік ережелерін сақтау. Сабақ
бойынша рефлексия Сабақ
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылар оқу мақсаттарына қол жеткізді
ме? Оқу
мақсаттарына қол жеткізілмесе себебі неде? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||






















