жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түрік қағанатының құрылуы
Түрік қағанатының құрылуы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.1АVI-IXғасырдағы Қазақстан
Мектеп: №28 Ш.Уәлиханов атындағы орта
мектебі Сынып: 6 Қатысқандар:
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түрік қағанатының құрылуы. VI-IX ғасырларда билік құрған қай қағандардың есімдері тарихта сақтаған ? |
|||||||||||||||||
|
Осы сабақта
қол |
6.3.1.1-оқиғалардың өзара байланысын табу арқылы Түрік қағанатының құрылуының тарихи маңызын анықтау. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Түрік қағанаты туралы біледі. Басым оқушылар: Түрік қағанатының құрылуының тарихи маңызын анықтайды. Кейбір оқушылар: VI-IХ ғасырлардағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсініп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды, дәлелдейді. |
|||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Жаңа ұғымдар: көпестер, елшілік, керуен саудасы.
|
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
|
|||||||||||||||||
|
Тақырып
бойынша |
Орта ғасырлар тарихы нені оқытады? «Желпуіш» әдісі арқылы сұраймын: ақ парақ аламыз,оны бүктейміз,бір жағына оқушылар сұрақ жазады, қасындағы оқушымен ауыстырып,сұрақтарға жауап жазып, оқиды. |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу. Ширату жаттығуларын жасау арқылы зейінін сабаққа аудару.Түстер арқылы топқа бөлу. Бейне көрсетілім. Оқушыларға Көне түркі жазбалар туралы бейне көрсетілім көрсетіледі. әр топқа мәтін беру. 1-топ. Ортағасырлық түрік қағанатының аумағы, уақыты 2-топ. Түрік қағанатының нығаюы 3-топ. Әкімшілік және әлеуметтік құрылымы |
Қима қағаздар. стикер бейнежазба |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма
«Мен, Түрік қағанатының алғашқы билеушісі ...... қағанмын .................Мен мемлекетімнің күшеюі үшін ...............................». «Мен, Түрік елінің қағаны Мұқанмын, мен ..........................................................................................». «Мен, Тобо қағанмын. Менің саясатым.................................................». Дескриптор Білім алушы
|
оқулық, қосымша материалдар; |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс |
Сабақты бекітуге арналған тапсырмалар: «Айналмалы бекет» әдісі Кестеде VI-IX ғғ. Билік құрған ерекше кағандардың мемлекетті басқарудағы рөлін анықтаңыз.
«Бағдаршам» әдісі арқылы өзара бағалау.
Кері байланыс: Кері байланыс барағы таратылады. Бағалау. Мұғалім оқушыларға оқу мақсатына жеткенін немесе жетпегенін айтады. Үй тапсырмасы. Қосымша ақпарат оқып келу. |
Қима қағаздар, кесте толтыру |
||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз
қандайтəсілмен көбірек қолдаукөрсетпексіз? Сіз
басқаларға |
Бағалау –
Сіз |
Денсаулық
жəне |
||||||||||||||||
|
Барлық оқушылар: Түрік қағанаты туралы біледі. Басым оқушылар: Түрік қағанатының құрылуының тарихи маңызын анықтайды. Кейбір оқушылар: VI-IХ ғасырлардағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсініп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды, дәлелдейді. |
«Бағдаршам» әдісі
«Өзара бағалау» әдісі |
Сыныптың санитарлық-гигиеналық тазалығын, техника қауіпсіздік ережесін сақтау; АКТ-ны пайдалану ережесін қадағалау. |
||||||||||||||||
|
Сабаққа рефлексия Рефлексия Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















