|
Қазақстан тарихы. |
«№19 М.Мақатаев атындағы ЖОМ |
||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: |
«Түркі кезеңіндегі Қазақстан тарихы (VI – XIII ғасырдың басы)» |
||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі:11.09.2018 жыл |
Мұғалімнің аты – жөні:Ешимбетова Шолпан Сайлаубаевна |
||||||||||||||||||||||
|
7аә – сынып. |
Қатысушылар саны:17 |
Қатыспағандар:жоқ |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Түркеш қағанаты (704 -756жылдар). |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
Түркеш қағанаты қоғамдық саяси жағдайын, өмір сүрген аумағын, негізгі шайқастарды картадан көрсетіп, салыстыра ала білуге дағдыландыру. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Түркеш қағанаты қоғамдық саяси жағдайын, өмір сүрген аумағын біледі. Көптеген оқушылар істей алады: Шайқастарды картадан көрсетіп маңыздылығын түсінеді, тарихи оқиғаларға баға береді. Кейбір оқушылар істей алады: Шапқыншылықтардың шығу себептерін, мақсатын, көтерілістің қамтыған аумағын, негізгі шайқастарды картадан көрсетіп, салыстыра ала біледі. |
||||||||||||||||||||||
|
Табыс критерийі /Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Сұлық – арабтарға қарсы батыл қимылдары үшін Сүзеген деген лақап ат. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту |
||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Әдебиет, география. |
||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Қосымша мәліметтер беру, деректермен жұмыс жасауға үйрету. |
||||||||||||||||||||||
|
Қосымша білім |
Батыс түрік (603 -704жылдар) және Шығыс түрік (682 – 744 жылдар) қағанаттары. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері, уақыты |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1минут |
Сурет арқылы сыныпты 2 топқа бөлінеді. I – «Түркештер» II – «Соғдылар» |
Оқушылар 2 топқа бөлінеді.
|
суреттер |
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы сұрау 5минут |
«Зымыран сұрақтар» арқылы үй тапсырмасын сұрау. Сұрақтарға ия немесе жоқ деп жауап береді. |
ия немесе жоқ жауап береді. |
тапсырма |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Қолдану,топтық жұмыс 15 минут |
ЖИКСО әдісі: Оқушылар қосымша мәліметтер беру мен деректермен жұмыс жасайды. Картамен жұмыс орындайды. |
Деректермен жұмыс жасайды. Картамен жұмыс. |
Карта тапсырма |
||||||||||||||||||||
|
Талдау, жинақтау жеке жұмыс 10минут |
Семантикалық карта: Семантикалық картамен жылдар мен оқиғаларды дұрыс сәйкестендіреді. |
Кестемен жұмыс жасайды. |
Кесте |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы 5 минут
|
Тест жұмысын орындау. Әр оқушыларға шағын тест тапсырмалары таратылады. |
Тест жұмысын орындайды. |
Тест тапсырмалары. |
||||||||||||||||||||
|
Дифференциация (Саралау) – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорау |
|||||||||||||||||||||
|
Шығармашылық тапсырма (сурет арқылы тақырыпты жинақтау, бағалау) |
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге? |
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек? |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түркеш қағанаты (704 -756жылдар). 7- сынып. Қазақстан тарихы.
Түркеш қағанаты (704 -756жылдар). 7- сынып. Қазақстан тарихы.
|
Қазақстан тарихы. |
«№19 М.Мақатаев атындағы ЖОМ |
||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: |
«Түркі кезеңіндегі Қазақстан тарихы (VI – XIII ғасырдың басы)» |
||||||||||||||||||||||
|
Мерзімі:11.09.2018 жыл |
Мұғалімнің аты – жөні:Ешимбетова Шолпан Сайлаубаевна |
||||||||||||||||||||||
|
7аә – сынып. |
Қатысушылар саны:17 |
Қатыспағандар:жоқ |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Түркеш қағанаты (704 -756жылдар). |
||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
Түркеш қағанаты қоғамдық саяси жағдайын, өмір сүрген аумағын, негізгі шайқастарды картадан көрсетіп, салыстыра ала білуге дағдыландыру. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Түркеш қағанаты қоғамдық саяси жағдайын, өмір сүрген аумағын біледі. Көптеген оқушылар істей алады: Шайқастарды картадан көрсетіп маңыздылығын түсінеді, тарихи оқиғаларға баға береді. Кейбір оқушылар істей алады: Шапқыншылықтардың шығу себептерін, мақсатын, көтерілістің қамтыған аумағын, негізгі шайқастарды картадан көрсетіп, салыстыра ала біледі. |
||||||||||||||||||||||
|
Табыс критерийі /Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Сұлық – арабтарға қарсы батыл қимылдары үшін Сүзеген деген лақап ат. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту |
||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Әдебиет, география. |
||||||||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Қосымша мәліметтер беру, деректермен жұмыс жасауға үйрету. |
||||||||||||||||||||||
|
Қосымша білім |
Батыс түрік (603 -704жылдар) және Шығыс түрік (682 – 744 жылдар) қағанаттары. |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері, уақыты |
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1минут |
Сурет арқылы сыныпты 2 топқа бөлінеді. I – «Түркештер» II – «Соғдылар» |
Оқушылар 2 топқа бөлінеді.
|
суреттер |
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы сұрау 5минут |
«Зымыран сұрақтар» арқылы үй тапсырмасын сұрау. Сұрақтарға ия немесе жоқ деп жауап береді. |
ия немесе жоқ жауап береді. |
тапсырма |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Қолдану,топтық жұмыс 15 минут |
ЖИКСО әдісі: Оқушылар қосымша мәліметтер беру мен деректермен жұмыс жасайды. Картамен жұмыс орындайды. |
Деректермен жұмыс жасайды. Картамен жұмыс. |
Карта тапсырма |
||||||||||||||||||||
|
Талдау, жинақтау жеке жұмыс 10минут |
Семантикалық карта: Семантикалық картамен жылдар мен оқиғаларды дұрыс сәйкестендіреді. |
Кестемен жұмыс жасайды. |
Кесте |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың аяғы 5 минут
|
Тест жұмысын орындау. Әр оқушыларға шағын тест тапсырмалары таратылады. |
Тест жұмысын орындайды. |
Тест тапсырмалары. |
||||||||||||||||||||
|
Дифференциация (Саралау) – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті балаларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорау |
|||||||||||||||||||||
|
Шығармашылық тапсырма (сурет арқылы тақырыпты жинақтау, бағалау) |
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге? |
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек? |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














