|
Пәннің аты қазақ тілі |
Уақыты:22.11.16ж |
Кабинет:129 |
Мұғалім Ажибаева Ф.Б |
||||
|
Сабақтың атауы |
Тұрлаулы мүшелер |
||||||
|
Мақсаты |
Білімділік: оқушылардың тұрлаулы
мүшелер және бастауыш туралы білімдерін еске
түсіру, бастауыштың жасалу жолдарымен таныстыру, сөйлем
мүшесіне талдай білуге
үйрету; Пәнаралық байланыс: әдебиеттік оқу, бейнелеу |
||||||
|
Психологиялық ахуал 1мин |
Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
|||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі - 10мин Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын түгендеу 2. Өткен сабақты пысықтау 1 - Сөйлем мүшелері дегеніміз не? 2 - Бастауыш дегеніміз не? 3 - Баяндауыш дегеніміз не? 4 - Бастауыштан кейінгі сызықша қай уақытта қойылады? 4. Жаңа сабақ - 5 мин Ой қозғау. - Балалар қазір күздің соңғы айы. Сондықтан да күн суытып, қар жауып, борандар да басталады. - Оқулықтағы тапсырмаларды орындау - 5 мин 60- жаттығу. Сөйлемдерді оқы. Олардың қандай ұқсастықтары мен өзгешеліктері бар? 1. Қар жауды. 2. Бүгін жапалақтап қар жауды. Қар жауды. - Сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Ол бастауыш пен баяндауыштан тұрады. Тұрлаулы мүшелер сөйлемдегі негізгі ойды білдіреді. Бірінші сөйлем тек тұрлаулы мүшелерден тұрса, екінші сөйлемде бастауыш пен баяндауыштан басқа да сөздер қолданылады.
Бастауыш Қар Баяндауыш жауды 5. Жаңа білімді меңгеру. 1.Ауызша жұмыс 61- жаттығу. Сөйлемдерді оқып, тұрлаулы мүшелерді тап. Неліктен тұрлаулы екенін түсіндір. Мектепте асхана бар. Аспазшы тамақты дәмді пісіреді . Балалар үзілісте асханаға келді. (Тұрлаулы мүшелер бастауыш пен баяндауыштан тұрады. Сөйлемдегі негізгі ойды білдіреді.) 2. Тақтамен, дәптермен жұмыс. 15-мин 62- жаттығу. Мәтінді тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазу. Мәтінге ат қою. Тұрлаулы мүшелердің астын сызу. Балалар Ақлима әжейге көмекке келді. Қыздар үй тазалады. Ұлдар отын жарды. Ақлима әжей балаларға риза болды.
|
|||||||
|
Сергіту сәті 3мин |
Әуенге би қимылын жасату |
Ой сергітеді,шаршағандары басылады |
|||||
|
63- жаттығу. Мақалды жатқа жазу.
Шешеге қарап қыз өседі.
64-жаттығу. Сөйлемдерді оқып, мағыналық байланысына қарай ретімен айтып бер. Тұрлаулы мүшелерді тап.
Қорытынды: -Біз сабақта не туралы білдік? Венн диаграммасы арқылы тұрлаулы мүшелердің ортақ қасиетін анықтау. |
|||||||
|
Үйге тапсырма 1мин |
77-бет . 65- жаттығу Сурет бойынша әңгіме құрау.Мәтінге ат қою.Тұрлаулы мүшелерді табу |
Күнделіктеріне жазып беремін |
|||||
|
Бағалау 2мин |
Белсенділік танытқан оқушыларды атап, мадақтау. |
Бағалау парақшасын толтырады. |
|||||
|
Кері байланыс 1мин |
|
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұрлаулы мүшелер
Тұрлаулы мүшелер
|
Пәннің аты қазақ тілі |
Уақыты:22.11.16ж |
Кабинет:129 |
Мұғалім Ажибаева Ф.Б |
||||
|
Сабақтың атауы |
Тұрлаулы мүшелер |
||||||
|
Мақсаты |
Білімділік: оқушылардың тұрлаулы
мүшелер және бастауыш туралы білімдерін еске
түсіру, бастауыштың жасалу жолдарымен таныстыру, сөйлем
мүшесіне талдай білуге
үйрету; Пәнаралық байланыс: әдебиеттік оқу, бейнелеу |
||||||
|
Психологиялық ахуал 1мин |
Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. |
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
|||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі - 10мин Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын түгендеу 2. Өткен сабақты пысықтау 1 - Сөйлем мүшелері дегеніміз не? 2 - Бастауыш дегеніміз не? 3 - Баяндауыш дегеніміз не? 4 - Бастауыштан кейінгі сызықша қай уақытта қойылады? 4. Жаңа сабақ - 5 мин Ой қозғау. - Балалар қазір күздің соңғы айы. Сондықтан да күн суытып, қар жауып, борандар да басталады. - Оқулықтағы тапсырмаларды орындау - 5 мин 60- жаттығу. Сөйлемдерді оқы. Олардың қандай ұқсастықтары мен өзгешеліктері бар? 1. Қар жауды. 2. Бүгін жапалақтап қар жауды. Қар жауды. - Сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Ол бастауыш пен баяндауыштан тұрады. Тұрлаулы мүшелер сөйлемдегі негізгі ойды білдіреді. Бірінші сөйлем тек тұрлаулы мүшелерден тұрса, екінші сөйлемде бастауыш пен баяндауыштан басқа да сөздер қолданылады.
Бастауыш Қар Баяндауыш жауды 5. Жаңа білімді меңгеру. 1.Ауызша жұмыс 61- жаттығу. Сөйлемдерді оқып, тұрлаулы мүшелерді тап. Неліктен тұрлаулы екенін түсіндір. Мектепте асхана бар. Аспазшы тамақты дәмді пісіреді . Балалар үзілісте асханаға келді. (Тұрлаулы мүшелер бастауыш пен баяндауыштан тұрады. Сөйлемдегі негізгі ойды білдіреді.) 2. Тақтамен, дәптермен жұмыс. 15-мин 62- жаттығу. Мәтінді тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазу. Мәтінге ат қою. Тұрлаулы мүшелердің астын сызу. Балалар Ақлима әжейге көмекке келді. Қыздар үй тазалады. Ұлдар отын жарды. Ақлима әжей балаларға риза болды.
|
|||||||
|
Сергіту сәті 3мин |
Әуенге би қимылын жасату |
Ой сергітеді,шаршағандары басылады |
|||||
|
63- жаттығу. Мақалды жатқа жазу.
Шешеге қарап қыз өседі.
64-жаттығу. Сөйлемдерді оқып, мағыналық байланысына қарай ретімен айтып бер. Тұрлаулы мүшелерді тап.
Қорытынды: -Біз сабақта не туралы білдік? Венн диаграммасы арқылы тұрлаулы мүшелердің ортақ қасиетін анықтау. |
|||||||
|
Үйге тапсырма 1мин |
77-бет . 65- жаттығу Сурет бойынша әңгіме құрау.Мәтінге ат қою.Тұрлаулы мүшелерді табу |
Күнделіктеріне жазып беремін |
|||||
|
Бағалау 2мин |
Белсенділік танытқан оқушыларды атап, мадақтау. |
Бағалау парақшасын толтырады. |
|||||
|
Кері байланыс 1мин |
|
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
|||||
шағым қалдыра аласыз
Ал енді, мына екі сөйлемге назар аударыңдаршы.
(оқыту)













