Сабақ жоспары:
|
Бөлім: 6.2С Заттардың түзілуі және алынуы. |
Мектеп: Шаған ЖОББМ |
|||||||
|
Мерзімі:15.12.2020 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні:Ізмағанбетова Ә.Ш. |
|||||||
|
Сынып: 6 а,ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тұрмыстық химия өнімдері |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
- 6.3.3.2 тұрмыстық химия өнімдерін қолдану саласын және оларды қауіпсіз қолдану ережелерін түсіндіреді. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері: |
-тұрмыстық химия өнімдерін қолдану салаларын түсіндіреді; тұрмыстық химия өнімдерін қолданудың қауіпсіз ережелерін біледі. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: - табиғи және жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін ауызша түсіндіре алады Пәндік лексика және терминология: - жасанды заттар - тұрмыстық химия - жуғыш заттар Айтылымға қажетті сөз тіркестері: Менің ойымша, Х затын қолдану…мүмкіндік береді. Азық-түлік/тұрмыстық химия өнімдерін таңдауда оның ….. қарау қажет, себебі оның … … болуы мүмкін. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік ел» құндылықтары Сабақта топтық жұмыс істеу және нәтижелерді басқа оқушылармен ақылдасуды жүргізу арқылы талқылау өзге пікірді құрметтеу мен коммуникативті дағдыларды дамытуға мүмкіндік береді. Оқушылар бақылауының негізінде жатқан қағидаттарды түсіндіруде сыни тұрғыдан ойлау қасиетінің көптеген мүмкіндіктері бар. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Табиғи және жасанды заттарды анықтау барысында биология пәнімен байланыс орнатылады |
|||||||
|
Бастапқы білім
|
3.3.1.1 Заттарды шығу тектері мен агрегаттық күйлеріне сәйкес жіктеу 4.3.1.1.Заттарды қасиеттеріне байланысты оларды қолдану салаларын анықтау 5-сынып Табиғатта және жасанды жолмен алынған кейбір заттардың түзілуі туралы мысалдар келтіру 6-сынып Заттарды органикалық және бейорганикалық заттарға жіктеу |
|||||||
|
ЖОСПАР |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекеттер |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 0-4 |
1. Өткен материалдарды Суреттерге қарай отырып, келесі сұрақтарға жауап беріңдер: 1.Суретте көрсетілген заттар қайда қолданылады? 2.Қалай ойлайсың, осы заттардың құрамы қандай? 3.Осы заттардың ерітінділері қандай орта көрсетеді? 2.Мақсатты тұжырымдау. Оқушылармен бірге сабақтың тақырыбын және бағалау критерийлерін шығарады. |
Слайд №1-3 |
||||||
|
Сабақтың ортасы 7-20 |
5. Тұрмыстық химия өнімдерін қалай қауіпсіз қолдануға болады? Мұғалім оқушылардан тұрмыстық химиялық заттардың ерітінділерінің ортасы бойынша қандай қорытынды жасауға болатынын сұрап, олармен жұмыс істеу кезінде қандай қауіпсіздік ережелерін ұсынуға болатынын сұрайды. 6. Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Слайд 4 Қосымша №1
|
||||||
|
Сабақтың соңы: 38-40 |
7. Рефлексия Мұғалім оқу мақсатына қайта оралып, оқушылардың тақырыпты меңгеру деңгейін талқылау барысында анықтайды. Дескрипторларға сай кері байланыс жасайды. «Химиялық заттарды қолданғанда ережелерді сақтау керек» ережелерді оқу |
Слайд 8 |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тұрмыстық химия өнімдері.6-сынып
Тұрмыстық химия өнімдері.6-сынып
Сабақ жоспары:
|
Бөлім: 6.2С Заттардың түзілуі және алынуы. |
Мектеп: Шаған ЖОББМ |
|||||||
|
Мерзімі:15.12.2020 жыл |
Мұғалімнің аты-жөні:Ізмағанбетова Ә.Ш. |
|||||||
|
Сынып: 6 а,ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Тұрмыстық химия өнімдері |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
- 6.3.3.2 тұрмыстық химия өнімдерін қолдану саласын және оларды қауіпсіз қолдану ережелерін түсіндіреді. |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||
|
Бағалау критерийлері: |
-тұрмыстық химия өнімдерін қолдану салаларын түсіндіреді; тұрмыстық химия өнімдерін қолданудың қауіпсіз ережелерін біледі. |
|||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: - табиғи және жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін ауызша түсіндіре алады Пәндік лексика және терминология: - жасанды заттар - тұрмыстық химия - жуғыш заттар Айтылымға қажетті сөз тіркестері: Менің ойымша, Х затын қолдану…мүмкіндік береді. Азық-түлік/тұрмыстық химия өнімдерін таңдауда оның ….. қарау қажет, себебі оның … … болуы мүмкін. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
«Мәңгілік ел» құндылықтары Сабақта топтық жұмыс істеу және нәтижелерді басқа оқушылармен ақылдасуды жүргізу арқылы талқылау өзге пікірді құрметтеу мен коммуникативті дағдыларды дамытуға мүмкіндік береді. Оқушылар бақылауының негізінде жатқан қағидаттарды түсіндіруде сыни тұрғыдан ойлау қасиетінің көптеген мүмкіндіктері бар. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Табиғи және жасанды заттарды анықтау барысында биология пәнімен байланыс орнатылады |
|||||||
|
Бастапқы білім
|
3.3.1.1 Заттарды шығу тектері мен агрегаттық күйлеріне сәйкес жіктеу 4.3.1.1.Заттарды қасиеттеріне байланысты оларды қолдану салаларын анықтау 5-сынып Табиғатта және жасанды жолмен алынған кейбір заттардың түзілуі туралы мысалдар келтіру 6-сынып Заттарды органикалық және бейорганикалық заттарға жіктеу |
|||||||
|
ЖОСПАР |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс – әрекеттер |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 0-4 |
1. Өткен материалдарды Суреттерге қарай отырып, келесі сұрақтарға жауап беріңдер: 1.Суретте көрсетілген заттар қайда қолданылады? 2.Қалай ойлайсың, осы заттардың құрамы қандай? 3.Осы заттардың ерітінділері қандай орта көрсетеді? 2.Мақсатты тұжырымдау. Оқушылармен бірге сабақтың тақырыбын және бағалау критерийлерін шығарады. |
Слайд №1-3 |
||||||
|
Сабақтың ортасы 7-20 |
5. Тұрмыстық химия өнімдерін қалай қауіпсіз қолдануға болады? Мұғалім оқушылардан тұрмыстық химиялық заттардың ерітінділерінің ортасы бойынша қандай қорытынды жасауға болатынын сұрап, олармен жұмыс істеу кезінде қандай қауіпсіздік ережелерін ұсынуға болатынын сұрайды. 6. Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Слайд 4 Қосымша №1
|
||||||
|
Сабақтың соңы: 38-40 |
7. Рефлексия Мұғалім оқу мақсатына қайта оралып, оқушылардың тақырыпты меңгеру деңгейін талқылау барысында анықтайды. Дескрипторларға сай кері байланыс жасайды. «Химиялық заттарды қолданғанда ережелерді сақтау керек» ережелерді оқу |
Слайд 8 |
||||||
шағым қалдыра аласыз













