|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Шығармашылық және компьютер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түстер палитрасы. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.2 компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану 3.2.2.1 қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану 3.2.2.2 нысанның сыртқы түрін өзгерту (мысалы, қию, бұру, өлшемін өзгерту және т.б.) 3.2.4.2 арнайы тақырыпқа сай фотосуреттерді қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
графикалық редактордың меню командаларын қолданады (мысалы: қиып алу, көшіру, кою, бұру, түстер палитрасы, т.б.); |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
графикалық редактормен жұмыс барысында дайын фотосуреттерді қолданады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
дайын фотсуретті қолдану барысында қосымша сурет салады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. (Ұ) 1-тапсырма.Миға шабуыл. Бар ойынды жиямын, Ақ қағазды бояймын . (Бояу) Қабы сояу, Дiнi – бояу.(Қарындаш) Қылқалам, -Сонымен балалар бұдан басқа тағы қандай құралдар бар? -Палитра дегеніміз не? -Палитра дегеніміз бұл бірнеше түстерді араластыратын құрал. (Өнер) Мақсатты тұжырымдау Сіздің ойыңызша, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? (оқушылар өз жауаптарын береді). Сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсаты түсіндіріліп, оқушылар жаңа сабақтың атын дәптерге жазады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.тапсырманы орындайды |
Смайлик |
Карточка |
|
Сабақтың ортасы |
(М,К)Ал балалар сурет салуда біз қандай құралдарды пайдаланамыз? Компьютерде берілген суреттерді бояу үшін қандай құрылғы қолданамыз? Жаңа тақырып Түс тандаудағы басты талаптар
Фонның және бояу кезінде түстерді таңдауда түстердің агрессивтік сәйкестігін болдырмау: қызыл-жасыл көк-сар ақ–қара қызыл – көк Палитраға түс қосу
Панельдегі түстерде 28 түстер орналастырылған. Қажет болған жағдайда, бояғыштың түстерін басқасымен ауыстыруға болады: ауыстырылатын түске немесе Палитраға екі рет басыңыз - «Палитра өзгертіңіз», содан кейін «Бояғышты өзгерту» терезесінде қажетті түсті таңдаңыз (48 түстен).Компьютер миллиондаған түстермен жұмыс істеуге мүмкіндік береді. Сізде жоқ түсті қажетінше өзіңіз жасай аласыз - «Түсті анықтау». (Ө) 2-тапсырма. «Бояу парағы»/раскраска/ Оқушылар дайын фотосуретті көшіру командасымен графикалық редакторда қояды да оны бояйды. Боялған суртке қосымша сурет салады. Дескриптор: - сурет салуда әртүрлі құралдарды пайдаланады; -суретті түстер палитрасын пайдаланып бояйды; -боялған суретке қосымша сурет салады; -файлды мәзір командасы арқылы сақтап қояды. ҚБ: жұлдыз |
|
|
Графикалық редактор иентербелсенді тақта Фотосуреттер |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат слайд |
|
Үй тапсырмасы |
§ 18,19, жұмыс дәптері 36-39-бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Түстер палитрасы
Түстер палитрасы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Шығармашылық және компьютер |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түстер палитрасы. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.2 компьютерлік программаларда файлдарды ашу және сақтау командаларын пайдалану 3.2.2.1 қарапайым графикалық редактор құралдарын қолдану 3.2.2.2 нысанның сыртқы түрін өзгерту (мысалы, қию, бұру, өлшемін өзгерту және т.б.) 3.2.4.2 арнайы тақырыпқа сай фотосуреттерді қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
графикалық редактордың меню командаларын қолданады (мысалы: қиып алу, көшіру, кою, бұру, түстер палитрасы, т.б.); |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
графикалық редактормен жұмыс барысында дайын фотосуреттерді қолданады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
дайын фотсуретті қолдану барысында қосымша сурет салады |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. (Ұ) 1-тапсырма.Миға шабуыл. Бар ойынды жиямын, Ақ қағазды бояймын . (Бояу) Қабы сояу, Дiнi – бояу.(Қарындаш) Қылқалам, -Сонымен балалар бұдан басқа тағы қандай құралдар бар? -Палитра дегеніміз не? -Палитра дегеніміз бұл бірнеше түстерді араластыратын құрал. (Өнер) Мақсатты тұжырымдау Сіздің ойыңызша, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? (оқушылар өз жауаптарын береді). Сабақтын тақырыбы мен сабақ мақсаты түсіндіріліп, оқушылар жаңа сабақтың атын дәптерге жазады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.тапсырманы орындайды |
Смайлик |
Карточка |
|
Сабақтың ортасы |
(М,К)Ал балалар сурет салуда біз қандай құралдарды пайдаланамыз? Компьютерде берілген суреттерді бояу үшін қандай құрылғы қолданамыз? Жаңа тақырып Түс тандаудағы басты талаптар
Фонның және бояу кезінде түстерді таңдауда түстердің агрессивтік сәйкестігін болдырмау: қызыл-жасыл көк-сар ақ–қара қызыл – көк Палитраға түс қосу
Панельдегі түстерде 28 түстер орналастырылған. Қажет болған жағдайда, бояғыштың түстерін басқасымен ауыстыруға болады: ауыстырылатын түске немесе Палитраға екі рет басыңыз - «Палитра өзгертіңіз», содан кейін «Бояғышты өзгерту» терезесінде қажетті түсті таңдаңыз (48 түстен).Компьютер миллиондаған түстермен жұмыс істеуге мүмкіндік береді. Сізде жоқ түсті қажетінше өзіңіз жасай аласыз - «Түсті анықтау». (Ө) 2-тапсырма. «Бояу парағы»/раскраска/ Оқушылар дайын фотосуретті көшіру командасымен графикалық редакторда қояды да оны бояйды. Боялған суртке қосымша сурет салады. Дескриптор: - сурет салуда әртүрлі құралдарды пайдаланады; -суретті түстер палитрасын пайдаланып бояйды; -боялған суретке қосымша сурет салады; -файлды мәзір командасы арқылы сақтап қояды. ҚБ: жұлдыз |
|
|
Графикалық редактор иентербелсенді тақта Фотосуреттер |
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат слайд |
|
Үй тапсырмасы |
§ 18,19, жұмыс дәптері 36-39-бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















