Бекітемін.
Тәрбие ісінің меңгерушісі:
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Туған өлке ақындарының шығармалары |
|
|
Құндылық |
|
|
|
Мақсаттары |
Отанына шексіз берілген, патриоттық рухы жоғары ардагер ағалар ерлігін, өнегесін үлгі ету. Оқушыларға туған өлке тарихы мен географиялық орны, халқы туралы мәлімет беру. Оқушыларды туған өлкесінің тарихын, мәдени мұраларын, тарихи құжаттарын зерттеуге баулу. Өзіндік әрекет дағдыларын жетілдіріп және шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сананы рухани жаңғыртуға бәсекеге қабілетті, білімді елдің ғана шамасы жетеді. Елбасы рухани жаңғырудағы ұлттық сананың рөліне баса назар аударып, бірнеше міндеттерді айқындап берді. «Туған жер» ұсынып отыр. Әрбір азаматты өзінің туған жерінің гүлденуі үшін нақты үлес қосуға үндейді. Туған жердей – жер
болмас, |
Оқушылар ойларын жеткізеді |
|
|
Сабақтың ортасы |
«Туған жер» тақырыбында шығармашылық жұмыс, яғни Постер қорғау Туған жер мен өзіңмен өзектестім Қиналғанда дем беріп көмектестің Табанымда туған жер табы қалып Топырағыңнан нәр алып өзіңде өстім Ежелгі ерте заманда қалмақтар қытай императорына өзгеше сый әнші құсты сыйға тартыпты.Император ғажайып құсқа аранап алтыннан тор жасатады, астына мамық төсетіп, арнайы ас әзірлетеді. Күнде таңертең император құстың әсем ән салуын күтеді, бірақ құс болса үнсіз отыра береді. “Таза ауаға үйренген құсқа сарай іші қапырық болар”-деп, ойлаған императыр торды салқын баққа апаруға әмір етеді. Әйткенмен құс бұл арада да тырс еткізіп дыбыс шығармайды. “Бұл құс енді неге ән айтпайды”-деп ойланады императыр. Ол бүкіл даналарды жинап, ақыл кеңес сұрайды, бірақ даналар да оған жарытып жақсы ақыл кеңес бермейді. Амалы таусылған императыр соғыста қолға түскен, тұтқында жатқан жат-жұрттық данагөйді алдырады. - “Егер құсқа қалай ән салғызудың жолын айтсаң, басыңа азаттық беріп, еліңе қайтарамын!”- дейді. Данагөй бір апта ойланып, жауабын айтады. - “Елден ел, жерден жер аралатып, құсты алып жүріңіздер мүмкін сайрап кетер.” - дейді. Император құсты алып, өз иелігіндегі барлық елді, барлық жерді аралатады. Ақыры бір шөлитті шөлді жерге келіп тоқталады. Олар демалып алмақ болып, ұйықтап кеткен кезде құс сайрап ән сала бастайды. Осы кезде император ұйқысынан оянады. “Еее, бұл жер біздің құсымыздын туған өлкесі екен ғой!”- деп ойға батады император. Кенет императордың есіне үш жыл бойы көрмеген өзінің туған елі, туған жері есне түседі. -Тордың қақпағын ашып құсты қоя беріңдер!- деп нөкерлеріне әмір етеді. Сонда құс туған жерін мадақтап, мың мәрте ән шырқапты.Еркіндікті, бостандықты жырлап, туған өлкесін әсем әуенге бөлепті деседі. |
Постер қорғайды
Сұрақтар Қалай ойлайсыңдар әнші құс өзге елде неге шырқап ән айтпады? Тұтқын адам құстың сайрамау себебін қалай біліп қойды? Құсты босатуға император неліктен әмір берді? Туған жердің әр бір тасына дейін, құмына дейін, топырағына дейін біз үшін қымбат екен, құс та өзінің туған елін, туған жерін аңсайды екен.
|
|
|
Сабақтың соңы |
Туған жердің болашағы біз жастармыз, Жеріңді ұлтарақтай біз сақтармыз, Қасиетті, киелі туған жерім Келешекте үмітіңді біз ақтармыз,-деп шығармашылық іздендіру жұмысы тәрбие сағатымызды аяқтаймыз. Көріп тамашалағандарыңыз және белсене қатысқандарыңыз рахмет! Сау болыңыздар! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туған өлке ақындарының шығармалары тәрбие сағаты қмжсы
Туған өлке ақындарының шығармалары тәрбие сағаты қмжсы
Бекітемін.
Тәрбие ісінің меңгерушісі:
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Туған өлке ақындарының шығармалары |
|
|
Құндылық |
|
|
|
Мақсаттары |
Отанына шексіз берілген, патриоттық рухы жоғары ардагер ағалар ерлігін, өнегесін үлгі ету. Оқушыларға туған өлке тарихы мен географиялық орны, халқы туралы мәлімет беру. Оқушыларды туған өлкесінің тарихын, мәдени мұраларын, тарихи құжаттарын зерттеуге баулу. Өзіндік әрекет дағдыларын жетілдіріп және шығармашылық қабілеттерін дамыту. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сананы рухани жаңғыртуға бәсекеге қабілетті, білімді елдің ғана шамасы жетеді. Елбасы рухани жаңғырудағы ұлттық сананың рөліне баса назар аударып, бірнеше міндеттерді айқындап берді. «Туған жер» ұсынып отыр. Әрбір азаматты өзінің туған жерінің гүлденуі үшін нақты үлес қосуға үндейді. Туған жердей – жер
болмас, |
Оқушылар ойларын жеткізеді |
|
|
Сабақтың ортасы |
«Туған жер» тақырыбында шығармашылық жұмыс, яғни Постер қорғау Туған жер мен өзіңмен өзектестім Қиналғанда дем беріп көмектестің Табанымда туған жер табы қалып Топырағыңнан нәр алып өзіңде өстім Ежелгі ерте заманда қалмақтар қытай императорына өзгеше сый әнші құсты сыйға тартыпты.Император ғажайып құсқа аранап алтыннан тор жасатады, астына мамық төсетіп, арнайы ас әзірлетеді. Күнде таңертең император құстың әсем ән салуын күтеді, бірақ құс болса үнсіз отыра береді. “Таза ауаға үйренген құсқа сарай іші қапырық болар”-деп, ойлаған императыр торды салқын баққа апаруға әмір етеді. Әйткенмен құс бұл арада да тырс еткізіп дыбыс шығармайды. “Бұл құс енді неге ән айтпайды”-деп ойланады императыр. Ол бүкіл даналарды жинап, ақыл кеңес сұрайды, бірақ даналар да оған жарытып жақсы ақыл кеңес бермейді. Амалы таусылған императыр соғыста қолға түскен, тұтқында жатқан жат-жұрттық данагөйді алдырады. - “Егер құсқа қалай ән салғызудың жолын айтсаң, басыңа азаттық беріп, еліңе қайтарамын!”- дейді. Данагөй бір апта ойланып, жауабын айтады. - “Елден ел, жерден жер аралатып, құсты алып жүріңіздер мүмкін сайрап кетер.” - дейді. Император құсты алып, өз иелігіндегі барлық елді, барлық жерді аралатады. Ақыры бір шөлитті шөлді жерге келіп тоқталады. Олар демалып алмақ болып, ұйықтап кеткен кезде құс сайрап ән сала бастайды. Осы кезде император ұйқысынан оянады. “Еее, бұл жер біздің құсымыздын туған өлкесі екен ғой!”- деп ойға батады император. Кенет императордың есіне үш жыл бойы көрмеген өзінің туған елі, туған жері есне түседі. -Тордың қақпағын ашып құсты қоя беріңдер!- деп нөкерлеріне әмір етеді. Сонда құс туған жерін мадақтап, мың мәрте ән шырқапты.Еркіндікті, бостандықты жырлап, туған өлкесін әсем әуенге бөлепті деседі. |
Постер қорғайды
Сұрақтар Қалай ойлайсыңдар әнші құс өзге елде неге шырқап ән айтпады? Тұтқын адам құстың сайрамау себебін қалай біліп қойды? Құсты босатуға император неліктен әмір берді? Туған жердің әр бір тасына дейін, құмына дейін, топырағына дейін біз үшін қымбат екен, құс та өзінің туған елін, туған жерін аңсайды екен.
|
|
|
Сабақтың соңы |
Туған жердің болашағы біз жастармыз, Жеріңді ұлтарақтай біз сақтармыз, Қасиетті, киелі туған жерім Келешекте үмітіңді біз ақтармыз,-деп шығармашылық іздендіру жұмысы тәрбие сағатымызды аяқтаймыз. Көріп тамашалағандарыңыз және белсене қатысқандарыңыз рахмет! Сау болыңыздар! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













