Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мерзiм: № 26 сабақ
Тақырып: Туған табиғат
Құндылық: Ақиқат
Қасиеттер:шындықты айту,қарапайымдылық,ар-ұждан
Мұғалімі : Мамешова Эсмира Қасқырбаевна
|
Сабақ мақсаты: Оқушыларға адам өміріндегі туған табиғаттың маңыздылығы туралы әңгімелей отырып, ақиқат құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: -Оқушыларды әрдайым шындықты айтуға үйрету. -Оқушыларға қарым-қатынаста қарапайымдылыққа тәрбиелеу. Ар-ұждан дауысын естіп, өз іс -әрекеттерін талдау қасиеттерін дамыту. |
Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер) |
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi.. Амандасу, 5Т кестесі,оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуын тексеру. |
Сабақ барысын талдау |
Біздің нақты болмысымыз –шындық. Бауыржан Момышұлы -Шындық дегеніміз не? |
Бауыржан Момышұлы (24 желтоқсан1910-10 маусым1982) — Кеңес одағының батыры, жазушы, Екінші дүниежүзілік соғыстың даңқтыжауынгері,әскери қолбасшы |
Ар-ұждан туралы өсиет Бірде әкемен бала келе жатып, баласы әкесінен Әке, -Ар-ұждан дегеніміз не? - деп сұрады. Балам, Ар-ұждан дегеніміз –ешбір адам оны саған бере алмайды және ешкім сенен тартыпала алмайды. «Ар-ұждан адамның тумысынан берілген сыйы» - деді әкесі. -Ал, Ар-ұжданның бізде бар екенін қайдан білеміз? -Уайымдама, сен одан қашып құтыла алмайсың, саған ол тыныштық бермейді. Ол әрқашан сенің жүрегіңде болады, тек оны тыңдай біл. -Ар-ұждан адамға тумысынан берілетін қасиет пе? -Сіздің жүрегіңізде жасырып қалған оқиғаңыз бар ма? -Нағыз шындық ол не? |
|
3 топқа жүректер арқылы бөлінеді. Жағдаяттарды талдап, сахналау 1 – жағдаят Назима анасының жақсы көретін кесесін сындырып алды, кесе сынықтарын жасырып қойды. СіңлісіАйжан байқап қалды. Назима сіңлісіне анасына айтпауын өтінді. Назиманың орнында болсаңдар не істер едіңдер? Айжан не істеу керек? 2 - жағдаят Азамат пен Данат сабақтан келе
жатыр еді. Азамат саябақта концерт болып жатқанын көріп: - Кеттік,
концерт көрейік, - деді. - Ештеңе етпес, “мектепте
болдық”деп айта саламыз. 3 - жағдаят |
|
Ақиқат әні Сөзі: Мұғалім шығармашылығынан Әні: Қ.Әбілдинаның орындауындағы «Айналайын» әнінің сазымен 1.Ақиқаттың әнін күнде Айтамыз біз бұл өмірде Ар – ұждан мен намыс бізді Жетелейді әрбір күнге. Қ/сы: Көз қуаныш болған дәйім, Өзіңе адал болшы, айым. Өмір жолын жақсылықпен, Ізгілікпен таңда әрдайым. 2. Жақсылық пен жамандықты Ажырату міндет нақты. Шыншылдық пен әділдікті Жақтау жақсы әдет бопты. Қ/сы: Көз қуаныш болған дәйім, Өзіңе адал болшы, айым. Өмір жолын жақсылықпен, Ізгілікпен таңда әрдайым. 3. Әдептілік тәрбиенің Біле білсең бұл бастауы. Күндей күліп біз әлемге Сыйлайықшы жылу мықты. Қ/сы: Көз қуаныш болған дәйім, Өзіңе адал болшы, айым. Өмір жолын жақсылықпен, Ізгілікпен таңда әрдайым. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туған табиғат 1 сынып
Туған табиғат 1 сынып
Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мерзiм: № 26 сабақ
Тақырып: Туған табиғат
Құндылық: Ақиқат
Қасиеттер:шындықты айту,қарапайымдылық,ар-ұждан
Мұғалімі : Мамешова Эсмира Қасқырбаевна
|
Сабақ мақсаты: Оқушыларға адам өміріндегі туған табиғаттың маңыздылығы туралы әңгімелей отырып, ақиқат құндылығының мәнін ашу. Міндеттері: -Оқушыларды әрдайым шындықты айтуға үйрету. -Оқушыларға қарым-қатынаста қарапайымдылыққа тәрбиелеу. Ар-ұждан дауысын естіп, өз іс -әрекеттерін талдау қасиеттерін дамыту. |
Ресурстар:(құралдар, мәлiметтер) |
|
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңi.. Амандасу, 5Т кестесі,оқушылардың көңіл-күйін сұрау, сабаққа қатысуын тексеру. |
Сабақ барысын талдау |
Біздің нақты болмысымыз –шындық. Бауыржан Момышұлы -Шындық дегеніміз не? |
Бауыржан Момышұлы (24 желтоқсан1910-10 маусым1982) — Кеңес одағының батыры, жазушы, Екінші дүниежүзілік соғыстың даңқтыжауынгері,әскери қолбасшы |
Ар-ұждан туралы өсиет Бірде әкемен бала келе жатып, баласы әкесінен Әке, -Ар-ұждан дегеніміз не? - деп сұрады. Балам, Ар-ұждан дегеніміз –ешбір адам оны саған бере алмайды және ешкім сенен тартыпала алмайды. «Ар-ұждан адамның тумысынан берілген сыйы» - деді әкесі. -Ал, Ар-ұжданның бізде бар екенін қайдан білеміз? -Уайымдама, сен одан қашып құтыла алмайсың, саған ол тыныштық бермейді. Ол әрқашан сенің жүрегіңде болады, тек оны тыңдай біл. -Ар-ұждан адамға тумысынан берілетін қасиет пе? -Сіздің жүрегіңізде жасырып қалған оқиғаңыз бар ма? -Нағыз шындық ол не? |
|
3 топқа жүректер арқылы бөлінеді. Жағдаяттарды талдап, сахналау 1 – жағдаят Назима анасының жақсы көретін кесесін сындырып алды, кесе сынықтарын жасырып қойды. СіңлісіАйжан байқап қалды. Назима сіңлісіне анасына айтпауын өтінді. Назиманың орнында болсаңдар не істер едіңдер? Айжан не істеу керек? 2 - жағдаят Азамат пен Данат сабақтан келе
жатыр еді. Азамат саябақта концерт болып жатқанын көріп: - Кеттік,
концерт көрейік, - деді. - Ештеңе етпес, “мектепте
болдық”деп айта саламыз. 3 - жағдаят |
|
Ақиқат әні Сөзі: Мұғалім шығармашылығынан Әні: Қ.Әбілдинаның орындауындағы «Айналайын» әнінің сазымен 1.Ақиқаттың әнін күнде Айтамыз біз бұл өмірде Ар – ұждан мен намыс бізді Жетелейді әрбір күнге. Қ/сы: Көз қуаныш болған дәйім, Өзіңе адал болшы, айым. Өмір жолын жақсылықпен, Ізгілікпен таңда әрдайым. 2. Жақсылық пен жамандықты Ажырату міндет нақты. Шыншылдық пен әділдікті Жақтау жақсы әдет бопты. Қ/сы: Көз қуаныш болған дәйім, Өзіңе адал болшы, айым. Өмір жолын жақсылықпен, Ізгілікпен таңда әрдайым. 3. Әдептілік тәрбиенің Біле білсең бұл бастауы. Күндей күліп біз әлемге Сыйлайықшы жылу мықты. Қ/сы: Көз қуаныш болған дәйім, Өзіңе адал болшы, айым. Өмір жолын жақсылықпен, Ізгілікпен таңда әрдайым. |
|
шағым қалдыра аласыз













