Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Қатынастар және пропорциялар |
|||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Омарова Жансая Талғатқызы |
|||||
|
Пән/Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тура пропорционалдық тәуелділік. Кері пропорционалдық тәуелділік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.1.3 қандай шамалар кері пропорционалды болатынын түсіну және оларға мысалдар келтіру,есептер шығару; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кері пропорционал болатын шамаларды ажыратып, оларға есептер шығара алады. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 мин |
Ұйымдастыру |
Ұйымдастыру кезеңі Бірлескен оқу ортасын құру; Ұйымдастыру сәті Топқа бөлу. Үй жұмысын тексеру. Сергіту сәті |
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Оқулық |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Сұрақтарға жауап бер:
Жаңа тақырып: Егер бірінші шама бірнеше есе артқанда (кемігенде) екінші шама сонша есе кемитін (артатын) болса, онда екі шама арасындағы тәуелділік кері пропорционал тәуелділік деп аталады.
Шамалардың кері пропорционалдық қасиеті: бір шаманы бірнеше есе арттырса (кемітсе), екінші шама сонша есе кемиді (артады).
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Әр дұрыс жауап берілген сұраққа 1 витамин |
Оқулық |
|
|
10 мин |
Бекіту тапсырмасы |
Мысал - 1: Стадион тұрғызылатын ауланы 5 бульдозер 210 минутта тазалап шықты. Дәл осы ауланы 7 бульдозер неше минутта тазалайды?
Шешуі:
Жауабы: 150 минутта тазалайды.
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Сұрақтарға жауап береді Мысалдар келтіреді. Шығарылған әр дұрыс есепке сәйкесінше 1 баллдан қойылып отырады. |
«Шапалақ» арқылы бағалайды
Әр дұрыс жауап берілген сұраққа 1 витамин |
Слайд |
|
|
15 мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықпен жұмыс. №44 А деңгейінің есептері № 125-132 В деңгейінің есептері № 133-138 С деңгейінің есептері № 139-145 |
Пропорцияның негізгі қасиетін қолданып отырып оқушылар берілген есептердің мәнін табады. |
Дескриптор: Білім алушы берілген қатынасты жазады; бөлшектерді түрлендіреді; қатынастардың мәндерін табады. Әр дұрыс есеп үшін 1 балл |
Оқулық. 6-сынып |
|
|
5 мин |
|
Рефлексия:
Үйге тапсырма. №131 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Сабақ соңында оқушылар жаңа тақырып бойынша білгендерімен бөлісіп, сабақты кері байланыс жасау арқылы қорытындылайды. |
|
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тура пропорционалдық тәуелділік. Кері пропорционалдық тәуелділік 6 сынып Қмж
Тура пропорционалдық тәуелділік. Кері пропорционалдық тәуелділік 6 сынып Қмж
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Қатынастар және пропорциялар |
|||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Омарова Жансая Талғатқызы |
|||||
|
Пән/Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тура пропорционалдық тәуелділік. Кері пропорционалдық тәуелділік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.1.3 қандай шамалар кері пропорционалды болатынын түсіну және оларға мысалдар келтіру,есептер шығару; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кері пропорционал болатын шамаларды ажыратып, оларға есептер шығара алады. |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 мин |
Ұйымдастыру |
Ұйымдастыру кезеңі Бірлескен оқу ортасын құру; Ұйымдастыру сәті Топқа бөлу. Үй жұмысын тексеру. Сергіту сәті |
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту |
Оқушылардың белсенділігіне байланысты бағаланады. |
Оқулық |
|
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Сұрақтарға жауап бер:
Жаңа тақырып: Егер бірінші шама бірнеше есе артқанда (кемігенде) екінші шама сонша есе кемитін (артатын) болса, онда екі шама арасындағы тәуелділік кері пропорционал тәуелділік деп аталады.
Шамалардың кері пропорционалдық қасиеті: бір шаманы бірнеше есе арттырса (кемітсе), екінші шама сонша есе кемиді (артады).
|
Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Әр дұрыс жауап берілген сұраққа 1 витамин |
Оқулық |
|
|
10 мин |
Бекіту тапсырмасы |
Мысал - 1: Стадион тұрғызылатын ауланы 5 бульдозер 210 минутта тазалап шықты. Дәл осы ауланы 7 бульдозер неше минутта тазалайды?
Шешуі:
Жауабы: 150 минутта тазалайды.
|
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Сұрақтарға жауап береді Мысалдар келтіреді. Шығарылған әр дұрыс есепке сәйкесінше 1 баллдан қойылып отырады. |
«Шапалақ» арқылы бағалайды
Әр дұрыс жауап берілген сұраққа 1 витамин |
Слайд |
|
|
15 мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықпен жұмыс. №44 А деңгейінің есептері № 125-132 В деңгейінің есептері № 133-138 С деңгейінің есептері № 139-145 |
Пропорцияның негізгі қасиетін қолданып отырып оқушылар берілген есептердің мәнін табады. |
Дескриптор: Білім алушы берілген қатынасты жазады; бөлшектерді түрлендіреді; қатынастардың мәндерін табады. Әр дұрыс есеп үшін 1 балл |
Оқулық. 6-сынып |
|
|
5 мин |
|
Рефлексия:
Үйге тапсырма. №131 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау. Сабақ соңында оқушылар жаңа тақырып бойынша білгендерімен бөлісіп, сабақты кері байланыс жасау арқылы қорытындылайды. |
|
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары |
|
шағым қалдыра аласыз





















