Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Атамекен» географиялық өлкетану |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
Күні: Тобы: І-ІІ-ІІІ топтар |
Оқытушының аты- жөні: Бошкаева М. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туризм туралы жалпы сипаттама |
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары: |
Оқушыларға туризм туралы жалпы түсінік беру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың ой өрістерін дамыту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім іс - әрекеті |
Оқушы іс - әрекеті |
Ресурстар |
|
Басталуы Ι. Ұйымдастыру кезеңі
|
а) Оқушылырмен сәлемдеседі. б) Оқушыларды түгендейді в) Оқушының сабаққа дайындығын тексереді. |
Сәлемдеседі Сабаққа қажетті құрал - жабдықтарын алады. |
|
|
ІІ. Қайталау сабақтары |
Оқушыларға өткен жылғы сабақтардан сұрақтар қойылады. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға ойлан-тап, миға шабуыл әдістері арқылы жауап береді |
Қазақстан ұлттық энциклопедиясы |
|
Ортасы ΙΙΙ. Жаңа сабақты түсіндіру. |
|
Оқушылар тыңдайды, жазып алады |
|
|
ΙV Жаңа сабақты бекіту |
Туризмнен түскен табыс мұнай, өнімдері және автомобиль экспорты табысынан кейін тұрақты 3-ші орында келеді. Мұндай оң үрдіс жаңа мың жылдықтың бас кезінде де ұсақталады деп күтілуде. Әлемдік туристік рыноктың дәстүрлі аудандары өзінің рекреациялық сыйымдылығының шегіне іс жүзінде жеткендіктен, туризмнің өсуі туристер баратын жаңа аумақтар есебінде басым дамитын болады. Осыған байланысты, Қазақстанның әлемдік туристік рынокта өзінің лайықты орнын табуға бірегей мүмкіндігі бар. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
V Қорытынды |
Мұғалім сабақты қорытындылап, жаңа сабаққа байланысты бірнеше сұрақтарды қояды. Туризм дегенімізне? Қысқаша шығарма жазу. |
Оқушылар сұраққа жауап береді. Оқушылар дәптерге жазып алады. |
|
|
Аяғы VΙ Кері байланыс |
|
Оқушылар кері байланысқа шығады. |
|
|
VΙΙ Үйге тапсырма |
Мұғалім үй жұмысын түсіндіреді. |
Әр түрлі сөзжұмбақтар құрастыру. Берілген тапсырманы жазып алады |
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Атамекен» географиялық өлкетану |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
Күні: Тобы: І-ІІ-ІІІ топтар |
Оқытушының аты- жөні: Бошкаева М. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туризм және өлкетану туралы түсінік. |
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары: |
Оқушыларға туризм және өлкетанудың байланысы туралы жалпы түсінік беру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды адамгершілікке, достыққа тәрбиелеу. Оқушылардың ой өрістерін дамыту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім іс - әрекеті |
Оқушы іс - әрекеті |
Ресурстар |
|
Басталуы Ι. Ұйымдастыру кезеңі
|
а) Оқушылырмен сәлемдеседі. б) Оқушыларды түгендейді в) Оқушының сабаққа дайындығын тексереді. |
Сәлемдеседі Сабаққа қажетті құрал - жабдықтарын алады. |
|
|
ІІ Үй тапсырмасы |
Оқушыларға өткен жылғы сабақтардан сұрақтар қойылады. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға ойлан-тап, миға шабуыл әдістері арқылы жауап береді |
Қазақстан ұлттық энциклопедиясы |
|
Ортасы ΙΙΙ. Жаңа сабақты түсіндіру. |
Сапалы туристік қызмет көрсетуді ұсынатын туристік орталық ретінде Қазақстан туралы туристер жіберілетін негізгі елдерде жағымды пікір қалыптастыру;Қазақстанды ерекшелейтін сипаттамаларға және артықшылықтарға негізделген маркетингтік іс-шараларды әзірлеу және жүзеге асыру;Қосымша мүмкіндіктер бере отырып, төлем қабілеті жоғары деңгейдегі туристерді тарту;Жеке сек тордыңмаркетингтікжұмысына қолдау көрсету;Германия, АҚШ, Ұлыбритания, Франция, Ресей, Қытай, Жапония және тағы басқа туристер ағынының дәстүрлі рыноктарына ұлттық туристік өнімнің енгізілуін күшейту;Рыноктың жаңа сегментерін айқындауға бағытталған зерттеулер жүргізу;Ел аумағында орналасқан көрнекті туристік орындар мен обьектілердің бүкіл ауқымын әлемдік рынокқа жылжыту;
|
Оқушылар тыңдайды, жазып алады |
|
|
ΙV Жаңа сабақты бекіту |
Ғылыми негізделген өткізу элеуетін ескере отырып, республика аумақтарына туристік ағынның теңдестіре бөлінуін қамтамасыз ету; Жыл ішінде туристік инфрақұрылымның бірқалыпты жүктемесін камтамасыз етуге бағытталған маркетингтік және базалық тэсілдерді қолдану арқылы туризмнің маусымдық жылжытылуын күшейту; Ұлттық, туристік өнімді жылжытудың жаңа ақпараттык технологияларын пайдалану;. Туризмді дамытудың тұрақты сипатын насихаттау қажет. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
V Қорытынды |
Мұғалім сабақты қорытындылап, жаңа сабаққа байланысты бірнеше сұрақтарды қояды. Туризм дегенімізне? Қысқаша шығарма жазу. |
Оқушылар сұраққа жауап береді. Оқушылар дәптерге жазып алады. |
|
|
Аяғы VΙ Кері байланыс |
|
Оқушылар кері байланысқа шығады. |
|
|
VΙΙ Үйге тапсырма |
Мұғалім үй жұмысын түсіндіреді. |
Эссе жазып келу Берілген тапсырманы жазып алады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Туризм туралы жалпы сипаттама
Туризм туралы жалпы сипаттама
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Атамекен» географиялық өлкетану |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
Күні: Тобы: І-ІІ-ІІІ топтар |
Оқытушының аты- жөні: Бошкаева М. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туризм туралы жалпы сипаттама |
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары: |
Оқушыларға туризм туралы жалпы түсінік беру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың ой өрістерін дамыту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім іс - әрекеті |
Оқушы іс - әрекеті |
Ресурстар |
|
Басталуы Ι. Ұйымдастыру кезеңі
|
а) Оқушылырмен сәлемдеседі. б) Оқушыларды түгендейді в) Оқушының сабаққа дайындығын тексереді. |
Сәлемдеседі Сабаққа қажетті құрал - жабдықтарын алады. |
|
|
ІІ. Қайталау сабақтары |
Оқушыларға өткен жылғы сабақтардан сұрақтар қойылады. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға ойлан-тап, миға шабуыл әдістері арқылы жауап береді |
Қазақстан ұлттық энциклопедиясы |
|
Ортасы ΙΙΙ. Жаңа сабақты түсіндіру. |
|
Оқушылар тыңдайды, жазып алады |
|
|
ΙV Жаңа сабақты бекіту |
Туризмнен түскен табыс мұнай, өнімдері және автомобиль экспорты табысынан кейін тұрақты 3-ші орында келеді. Мұндай оң үрдіс жаңа мың жылдықтың бас кезінде де ұсақталады деп күтілуде. Әлемдік туристік рыноктың дәстүрлі аудандары өзінің рекреациялық сыйымдылығының шегіне іс жүзінде жеткендіктен, туризмнің өсуі туристер баратын жаңа аумақтар есебінде басым дамитын болады. Осыған байланысты, Қазақстанның әлемдік туристік рынокта өзінің лайықты орнын табуға бірегей мүмкіндігі бар. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
V Қорытынды |
Мұғалім сабақты қорытындылап, жаңа сабаққа байланысты бірнеше сұрақтарды қояды. Туризм дегенімізне? Қысқаша шығарма жазу. |
Оқушылар сұраққа жауап береді. Оқушылар дәптерге жазып алады. |
|
|
Аяғы VΙ Кері байланыс |
|
Оқушылар кері байланысқа шығады. |
|
|
VΙΙ Үйге тапсырма |
Мұғалім үй жұмысын түсіндіреді. |
Әр түрлі сөзжұмбақтар құрастыру. Берілген тапсырманы жазып алады |
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
«Атамекен» географиялық өлкетану |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
Күні: Тобы: І-ІІ-ІІІ топтар |
Оқытушының аты- жөні: Бошкаева М. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Туризм және өлкетану туралы түсінік. |
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары: |
Оқушыларға туризм және өлкетанудың байланысы туралы жалпы түсінік беру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды адамгершілікке, достыққа тәрбиелеу. Оқушылардың ой өрістерін дамыту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалім іс - әрекеті |
Оқушы іс - әрекеті |
Ресурстар |
|
Басталуы Ι. Ұйымдастыру кезеңі
|
а) Оқушылырмен сәлемдеседі. б) Оқушыларды түгендейді в) Оқушының сабаққа дайындығын тексереді. |
Сәлемдеседі Сабаққа қажетті құрал - жабдықтарын алады. |
|
|
ІІ Үй тапсырмасы |
Оқушыларға өткен жылғы сабақтардан сұрақтар қойылады. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға ойлан-тап, миға шабуыл әдістері арқылы жауап береді |
Қазақстан ұлттық энциклопедиясы |
|
Ортасы ΙΙΙ. Жаңа сабақты түсіндіру. |
Сапалы туристік қызмет көрсетуді ұсынатын туристік орталық ретінде Қазақстан туралы туристер жіберілетін негізгі елдерде жағымды пікір қалыптастыру;Қазақстанды ерекшелейтін сипаттамаларға және артықшылықтарға негізделген маркетингтік іс-шараларды әзірлеу және жүзеге асыру;Қосымша мүмкіндіктер бере отырып, төлем қабілеті жоғары деңгейдегі туристерді тарту;Жеке сек тордыңмаркетингтікжұмысына қолдау көрсету;Германия, АҚШ, Ұлыбритания, Франция, Ресей, Қытай, Жапония және тағы басқа туристер ағынының дәстүрлі рыноктарына ұлттық туристік өнімнің енгізілуін күшейту;Рыноктың жаңа сегментерін айқындауға бағытталған зерттеулер жүргізу;Ел аумағында орналасқан көрнекті туристік орындар мен обьектілердің бүкіл ауқымын әлемдік рынокқа жылжыту;
|
Оқушылар тыңдайды, жазып алады |
|
|
ΙV Жаңа сабақты бекіту |
Ғылыми негізделген өткізу элеуетін ескере отырып, республика аумақтарына туристік ағынның теңдестіре бөлінуін қамтамасыз ету; Жыл ішінде туристік инфрақұрылымның бірқалыпты жүктемесін камтамасыз етуге бағытталған маркетингтік және базалық тэсілдерді қолдану арқылы туризмнің маусымдық жылжытылуын күшейту; Ұлттық, туристік өнімді жылжытудың жаңа ақпараттык технологияларын пайдалану;. Туризмді дамытудың тұрақты сипатын насихаттау қажет. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
|
|
V Қорытынды |
Мұғалім сабақты қорытындылап, жаңа сабаққа байланысты бірнеше сұрақтарды қояды. Туризм дегенімізне? Қысқаша шығарма жазу. |
Оқушылар сұраққа жауап береді. Оқушылар дәптерге жазып алады. |
|
|
Аяғы VΙ Кері байланыс |
|
Оқушылар кері байланысқа шығады. |
|
|
VΙΙ Үйге тапсырма |
Мұғалім үй жұмысын түсіндіреді. |
Эссе жазып келу Берілген тапсырманы жазып алады |
|
шағым қалдыра аласыз















