Білім беру
ұйымының атауы
|
|
Пәні:
|
Алгебра және анализ
бастамалары
|
Бөлім:
|
5-тарау
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сынып:
10
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Туындыны табу
ережелері
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
|
10.3.1.10
- тұрақты функцияның және дәрежелік функцияның туындыларын
табу;
10.3.1.11 - дифференциалдаудың
ережелерін білу және
қолдану;
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық
оқушылар:
аргумент өсімшесі мен функция
өсімшесінің анықтамаларын
біледі;
Оқушылардың басым
бөлігі: анықтама бойынша функцияның
туындысын табады;
Кейбір
оқушылар: тұрақты функцияның және
дәрежелік функцияның туындыларын
табады;
|
Пәнге қатысты лексика және
терминология:
Туынды, аргумент
өсімшесі, Функция,нүкте,шексіздік, анықтама, біртекті көпмүшелер,
симметриялы,бос мүше,жіктеу,формула,
коэффициенттер,
Диалогтар және жазу үшін
керекті
тіркестер:
- функцияның нүктедегі шегінің
анықтамасы?
- симметриялы және біртекті
көпмүшелер дегеніміз не?
-Көпмүше дегенді қалай
түсінесіңдер?
-
Туынды дегеніміз
не?
-
аргумент өсімшесі мен функция
өсімшесінің ...
|
Құндылықтарға
баулу
|
Оқушыларды азаматтық
жауапкершілікке, өзіне және басқаларға құрметпен қарауға,
жағдайларды сараптау, жаңа жағдайларға қалыптасу, топта жұмыс
істеу, өз жұмысының сапасына жауап беру, өмір бойы білім алуға
баулу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Геометрия,
әдебиет
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезеңі//уақыты
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақың
басы
Ұйымдастыру
кезеңі
Қызығушылықты
ояту.
Ұжымдық
жұмыс.
Өткен білімді еске
түсіру
6
мин.
|
а ) Сәлемдесу, түгелдеу, кеспе
қағазға (1,2)сан жазып , соны таңдау арқылы топқа
бөлу.
Үй тапсырмасын өзін-өзі
тексеру әдіспен бағалау. (смайликтер арқылы бағалайды) жауаптар
тақтада көрсетіледі.
|
Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе
тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ
барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын
теңестіру.
Оқушылармен бірге сабақ
мақсатын ашу;
«Тарсио» » әдісі бойынша
тақырыпқа сай формулаларды сәйкестендіреді (формуланың берілуі мен
жауабы қиып бөліп тасталынған)
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде
белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз»
әдісі арқылы бағалайды:
«Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы!
Талпын!»
|
Түрлі түсті қима
қағаздар
Смайликтер
|
Сабақтың
ортасы
|
Оқушылар деңгейлі
тапсырмалар алады, алдымен жеке сосын жұппен кейін топпен
талқылайды)
Саралау: Бұл тапсырмада
саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс
табады.
Ерекше білімді қажет
ететін оқушыларға көмек
көрсету.
|
«Стоп кадр әдісі бойынша
бірінші топтың дәлелдеген жарты есебін екінші топ
жалғастырады.
1-4 топпен, 2-3 топқа
есептерін түсіндіреді, +,- арқылы бағалайды) жауаптар тақтада
слайдта көрсетіледі
Ерте шығарып қойған оқушылар
қажеттілікті талап ететін оқушыларға
түсіндіреді.
|
Сабақ барысын-да
смайлик-термен бағалана-ды
|
Алгебра: Жалпы білім
беретін мектептің10- сыныбына арналған
оқулық.
|
|
Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау
дағдысы мен жазылым дағдысы
қалыптасады.
Саралау: ерекше білім беру
қажеттіліктері бар оқушыларға қолдау
көрсету.
|
Мақсаты: Берілген есептің туындысын
тауып, нөлге теңестіріп, айнымалының мәнін
табады.
Мақсаты: Берілген есептің туындысын
тауып, теңсіздікті шешеді
Түсінбеген
тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді.
Топтар келесі топтың
тапсырмасын алмасып
тексереді.
|
Слайдтар
|
Алгебра: Жалпы білім беретін
мектептің10- сыныбына арналған
оқулық.
ДК
экраны
|
Функционалдық сауатты-лық
тапсырма-сы
|
Берілген тапсырма
бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау
жасайды..
|
Слайдтар
|
ДК
экраны
|
Сабақтың
соңы
Бекіту
|
|
Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту,
қорытындылау.
Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап,
саралай білуге дағдыланады.
Саралау: Бұл тапсырмада
саралаудың
|
Слайдтар
|
ДК
экраны
10-сынып
оқулығы
|
Кері
байланыс
|
Бағындырдым
Бағындырамын
Оқушылар сабақтан
алған білім көрсеткіші туралы жазба
қалдырады
|
«Қорытынды» тәсілі көрініс
табады
|
|
|