|
МАД «Б» |
Мұғалім: Муканбетова Айгерим |
Уақыты: |
||
|
Тақырыбы |
Үй жануарлары мен жабайы жануарлар |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Үй жануарлары және жабайы аңдардың ерекшеліктері туралы түсінік беру;Үй жануарларына қамқорлық жасау;Табиғатқа ондағы тіршілікке қамқор болуға тәрбиелеу;Танымдық,есте сақтау қабілеттерін, сөздік қорларын арттыру |
|||
|
|
|
|||
|
Көрнекіліктер |
Үй жануарлары мен жабайы жануарлар |
|||
|
Іс-әрекет кезендері |
Мұғалімнің әрекеті |
Балалардың іс — әрекеті |
||
|
Психологиялық ахуалды қалыптастыру |
Арайлап таң атты Алтын сәуле таратты Қайырлы күн достарым Қайырлы күн ұстазым! Топқа бөлу 1-топ аю тобы 2-топ қоян тобы 3-топ мысық тобы |
Балалар алдағы өтетін сабаққа дайындық жасайды. |
||
|
Ұйымдастыру іздестіру Жаңа сабақ
|
- Балалар қазір жылдың қай мезгілі? -Қыс мезгілінің айлары?
-Балалар мен бүгін мектепке
келе жатып бір сандық тауып алдым.
Ол
жай сандық емес, сиқырлы сандық екен. Бұл сандықтың
ішіне үй
жануарлары
мен
жабайы жануарларды сиқырлап салып қойыпты. Оларды құтқару үшін біз
сендермен жұмбақтар шешуіміз керек. Егер жұмбақтардың жауабын дұрыс
тапсаңдар, жануарларды
сандықтан босатады.
Ал, балалар, үй жануарларының
бізге көп пайдасы бар екен.. Ал балалар бүгінгі біздің тақырыбымыз қалай деп ойлайсыңдар?
- Ал, мына аңдар да қысқа
өзінше дайындалады екен. Күзде қысқы азықтарын әзірлеп, өздеріне
жылы мекен дайындайды. Мысалы, аю қыста апанына жатып, қысқы ұйқыға
кетеді. Ол қыс бойы ұйықтап жатады. Қасқыр үңгіріне, түлкі ініне,
тиін ағаш дінінің қуысынан өзіне ұя жасап, ұясын жаңғаққа
толтырады. Олар өздеріне азық іздеп, орманды, даланы кезіп жүреді.
Қоян жауынан қорғану үшін тонын өзгертіп отырады.
Қазір мен сендерге «Ала бұзау»
әңгімесін оқып беремін.Мұқият тыңдаймыз.
Ақтөске жылан айбат шекті. Қалай?С-с-с-с «Мекенін тап» дидактикалық ойынын ойнайық ол үшін үй жануарлары мен жабайы жануарларды өз мекеніне орналастырыңдар «Кубизм» стратегиясы. Кубикті лақтырып түскен аң туралы тақпақ айту |
Балалар барлық қимылдарды тәрбиешіге қарап, қайталайды. Берілген тапсырмаларды орындайды. Үй жануарлары мен жабайы жануарлар |
||
|
Сергіту сәті |
Сұр қоян |
Оқушылар ойын ойнайды |
||
|
Рефлексивті — түзетушілік |
Топтық жұмыс 1 топ: Пазл құрастыру сиыр 2 топ: суретті бояу ( үй жануарларын тауып) 3 топ : постер қорғау (жабайы жануарларды жапсыру ) Тәрбиеші: Балалар біз не туралы әңгімеледік? Қандай аңдардың өмірімен таныстық? Қысқы орман сіздерге ұнады ма? Ненің суреттерін құрастырдық? Тәрбиеші белсенді қатысқан балаларды мадақтап, қорытындылайды. |
Тапсырмаларды әр бала өз алдына ерекше орындады. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
||||
|
Білу |
Тапсырма мазмұнын толық есте сақтады. |
|||
|
Өзіне үйренгені |
Жаңа білімді түсінеді |
|||
|
Үйрену |
Сұрақтарға толық жауап беруге үйрену. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үй құстары мен үй жануарлары
Үй құстары мен үй жануарлары
|
МАД «Б» |
Мұғалім: Муканбетова Айгерим |
Уақыты: |
||
|
Тақырыбы |
Үй жануарлары мен жабайы жануарлар |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Үй жануарлары және жабайы аңдардың ерекшеліктері туралы түсінік беру;Үй жануарларына қамқорлық жасау;Табиғатқа ондағы тіршілікке қамқор болуға тәрбиелеу;Танымдық,есте сақтау қабілеттерін, сөздік қорларын арттыру |
|||
|
|
|
|||
|
Көрнекіліктер |
Үй жануарлары мен жабайы жануарлар |
|||
|
Іс-әрекет кезендері |
Мұғалімнің әрекеті |
Балалардың іс — әрекеті |
||
|
Психологиялық ахуалды қалыптастыру |
Арайлап таң атты Алтын сәуле таратты Қайырлы күн достарым Қайырлы күн ұстазым! Топқа бөлу 1-топ аю тобы 2-топ қоян тобы 3-топ мысық тобы |
Балалар алдағы өтетін сабаққа дайындық жасайды. |
||
|
Ұйымдастыру іздестіру Жаңа сабақ
|
- Балалар қазір жылдың қай мезгілі? -Қыс мезгілінің айлары?
-Балалар мен бүгін мектепке
келе жатып бір сандық тауып алдым.
Ол
жай сандық емес, сиқырлы сандық екен. Бұл сандықтың
ішіне үй
жануарлары
мен
жабайы жануарларды сиқырлап салып қойыпты. Оларды құтқару үшін біз
сендермен жұмбақтар шешуіміз керек. Егер жұмбақтардың жауабын дұрыс
тапсаңдар, жануарларды
сандықтан босатады.
Ал, балалар, үй жануарларының
бізге көп пайдасы бар екен.. Ал балалар бүгінгі біздің тақырыбымыз қалай деп ойлайсыңдар?
- Ал, мына аңдар да қысқа
өзінше дайындалады екен. Күзде қысқы азықтарын әзірлеп, өздеріне
жылы мекен дайындайды. Мысалы, аю қыста апанына жатып, қысқы ұйқыға
кетеді. Ол қыс бойы ұйықтап жатады. Қасқыр үңгіріне, түлкі ініне,
тиін ағаш дінінің қуысынан өзіне ұя жасап, ұясын жаңғаққа
толтырады. Олар өздеріне азық іздеп, орманды, даланы кезіп жүреді.
Қоян жауынан қорғану үшін тонын өзгертіп отырады.
Қазір мен сендерге «Ала бұзау»
әңгімесін оқып беремін.Мұқият тыңдаймыз.
Ақтөске жылан айбат шекті. Қалай?С-с-с-с «Мекенін тап» дидактикалық ойынын ойнайық ол үшін үй жануарлары мен жабайы жануарларды өз мекеніне орналастырыңдар «Кубизм» стратегиясы. Кубикті лақтырып түскен аң туралы тақпақ айту |
Балалар барлық қимылдарды тәрбиешіге қарап, қайталайды. Берілген тапсырмаларды орындайды. Үй жануарлары мен жабайы жануарлар |
||
|
Сергіту сәті |
Сұр қоян |
Оқушылар ойын ойнайды |
||
|
Рефлексивті — түзетушілік |
Топтық жұмыс 1 топ: Пазл құрастыру сиыр 2 топ: суретті бояу ( үй жануарларын тауып) 3 топ : постер қорғау (жабайы жануарларды жапсыру ) Тәрбиеші: Балалар біз не туралы әңгімеледік? Қандай аңдардың өмірімен таныстық? Қысқы орман сіздерге ұнады ма? Ненің суреттерін құрастырдық? Тәрбиеші белсенді қатысқан балаларды мадақтап, қорытындылайды. |
Тапсырмаларды әр бала өз алдына ерекше орындады. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
||||
|
Білу |
Тапсырма мазмұнын толық есте сақтады. |
|||
|
Өзіне үйренгені |
Жаңа білімді түсінеді |
|||
|
Үйрену |
Сұрақтарға толық жауап беруге үйрену. |
|||
шағым қалдыра аласыз













