Материалдар

Сайт бөлімдері
×
Сертификат тегін алу үшін
Материал тегін жариялау
ҚР БАҚ(СМИ) тіркеу №9512
Сайт бойынша барлық сұрақтарды 8 (771) 234-55-99 (Ватсап) осы номерге жазуға болады

Үйдегі қауіпсіздік ережелері Қмж дүниетану

Автор:Коккузова Зере Абитайкызы
Бағыты: Бастауыш сынып
Бөлімі: Ашық сабақ
Сыныбы: 1 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-06-12

50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

Материал туралы қысқаша түсінік

Бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған қмж.Дүниетану пәнінен



Сабақ: 33Мектеп: «Үміт» мектеп-интернаты
Күні:5.04.2019Мұғалімнің аты: Зере Абитайкызы Коккузова
Сынып: 1Пәні: дүниетану

Ортақ тақырып:

Мен және қоғам

Бөлім: Дені саудың-жаны сау

Сабақтың тақырыбы:Үйдегі қауіпсіздік ережелері

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары 1.1.4.3 үйдегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру ;1.1.4.6 шұғыл көмек қызметтерін білу және олармен хабарласу жағдайларын анықтау

Сабақ мақсатыБарлық оқушылар: үйдегі қауіпті заттар мен жағдайларды анықтайды. Жедел көмек көрсету қызметінің түрлерін атайды;Көпшілігі : үйдегі қауіпсіздік ережелерін тұжырымдайды.Кейбір оқушы: үйдегі қауіпсіздікті сақтауға қатысты шартты белгілерді сипаттайды;
Бағалау критерийлеріҚауіпті заттар мен жағдайларды атайды.Қауіпсіздік ережелерін тұхырымдайды.Жедел көмек көрсету қызметтерін және олармен хабарласу жағдайларын анықтайды.
Тілдік мақсатҚауіп-қатер, жазатайым жағдай


Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: қауіпсіздік,құтқару қызметі


Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:ауызша, жазбаша


Талқылауға арналған сұрақтар: -Үйде қай жер немесе қандай тұрмыстық заттар қауіпті деп ойлайсыңдар?-Өрт болған кезде қандай нөмерді теру керек?-Газ плитасы не үшін қажет және ол несімен қауіпті?







Не себепті......деп ойлайсыз?-Үйде қай жер және қандай тұрмыстық заттар қауіпті деп ойлайсың?


Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс – көмек керек, жасыл түс – тамаша




Құндылықтарды дарыту « Мәңгілік ел» үй жағдайындағы заттарды орынды қолдана білу, олардың қасиетін анықтау.
Пәнаралық байланыстарЖаратылыстану, сауат ашу
АКТ





Бейнежазба, слайдтар.
Бастапқы оқу:Денсаулық , тазалық туралы ұғым қалыптасқан.

Жоспар
Жоспарланған уақыт есебіЖоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)ресурстар

Басы





Психологиялық ахуал. Сәлемдесіп, бір-біріне тілек сөздер айтады.(ТБ) Оқушыларға жыл мезгілінің суреттерін таратып, мезгілдегі ай аттарын атау арқылы топқа бөлу, отырғызу



Ортасы

















  • « Абайла қауіпті » ойыны.
  • Қалыптастырушы бағалау: « Бас бармақ» әдісі топтар бірін –бірі бағалайды. Ширату жаттығу: «Бес саусақ »

  • (Т) «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі
  • «Қауіпсіздік» ережесін құру№1ереже. Электр құралдарын пайдалану ережелерін құрастыру.№2 ереже. Үйге жайлы жағдай не үшін қажет?№3 ереже. Тұрмыстық химиялық заттармен уланып қалмас үшін,қандай ереже сақтау қажет?Суреттер Дескриптор: -Сурет бойынша әңгімелейді.-Үй жағдайындағы қауіпсіздік ережесін құрады.Қалыптастырушы бағалау: «Жұлдызша » әдісі

    Дәптермен жұмыс. «Сәйкестендір» әдісі60-жұмыс парағындағы сөйлемнің басы мен аяғын сәйкестендіру. Арасын сызықпен қосу. Қалыптастырушы бағалау: « Күлегештер» әдісі



    3. Жұптық жұмыс « Көршіңмен кеңес» әдісі Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам » әдісі

























    Бейне жазба



























































































    Соңы





    Сабақ соңында оқушылар сабақтың соңында күтілетін нәтижеге рефлексия жүргізеді:Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім













    Қосымша мәліметтер


    Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Қабілетті оқушыға тапсырманықалай түрлендіресіз?Қауіпсіздік туралы тапсырмаларды оқушыларға деңгейлеп беремін.Саралаудың «Жіктеу тәсілін» пайдаландым.Қабілетті төмен оқушыларға «Диалог пен қолдау көрсету »тәсілін қолдандым



















    Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

    Оқушыларды «Бағдаршам » , « Бес бармақ» , «Күлегештер » «Қол шапалақ »әдісі бойынша бағалаймын
    Денсаулық және қауіпсіздік



    Ширату жаттығулар


    РефлексияСабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
    Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)1.

    2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.

    2.Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім














    50-ден астам пәндер бойынша материалдарды тегін жүктеп, сабақ барысында қолдануға болады

    Сертификатты жеке кабинеттегі жетістіктерім бөлімінен жүктеп алуға болады

    Материалды сайттан тегін жүктеу

    Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!

    Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.