Қыска мерзімді жоспар Сабақ№27
|
Сабақ : Гимнастикалық элементтер және оның түрлері |
Мектеп: Казталов ауданы, Тереңкөл орта жалпы білім беретін мектебі |
|||
|
Күні: 09.11.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні : Габдулов Дархан Абаевич |
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: 8 |
Қатыспағандар:0 |
||
|
Сабақ тақырыбы : |
Акробатикалық жаттығуларды біріктіру: тепе-теңдік және секіру |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу Мақсаттары |
8.3.2.2 Денені қыздыру және қалпына келтіру жаттығуларының кешенін құру және көрсету, сондай-ақ оның маңыздылығын түсіну |
|||
|
Сабақ мақсаттары
|
1.Барлық оқушылар келесіге қаблетті: Акробатикалық қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жетілдіру мен жинақталуын біледі және олардың кейібір жаттығулардағы реттілігін орындай алады. |
|||
|
2. Оқушылар көпшілігі келесіге қаблетті: Оқушылардың көпшілігі акробатикалық элементтер кешенінің орындалу реттілігін сақтай алады және түсінеді. |
||||
|
3. Кейбір оқушылар келесіге қаблетті: Акробатикалық жаттығудың, комбинацияларын күрделі түрін ойластырып, орындай және көрсете алады. |
||||
|
Жетістік критерийлер |
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Пəнге қатысты сөздікқор мен терминдер:
|
|||
|
Пән аралық байланыс: |
Биология, өзін-өзі тану, физика. |
|||
|
Алдыңғы оқу:
|
8.3.4.4 Денсаулыққа кері әсерін тигізуі мүмкін қауіп-қатерді төмендету, сондай- ақ техника қауіпсіздігінің күрделі мәселелерін түсіне білу |
|||
|
Дескрипторлар |
Білім алушы: -қолын тіреп отырып, арқалап жатады. -гимнастикалық төсенішке жатып, аяғын кеудесіне жинақтайды. -гимнастикалық төсенішке жатып, жауырынға тұрады. -гимнастика жаттығуларын реттілікпен орындайды. -оқушылар топтарда жұмыс жасап жаттығулар кешенін әзірлей және түсіндіріп бере алады;
|
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Сапқа тұрғызу, Сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу, Спорттық киіміне көңіл бөлу. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерилермен таныстыру. - Саптық жаттығулар - Жүру жаттығулары - Жүгіру жаттығулары - Жалпы дамыту жаттығулары: - Бір орнында орындалатын жаттығулар |
Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік, ысқырық , секундомер |
|
|
Ортасы |
- алға аударылып түсу, - артқа аударылып түсу, - жауырынға тұру, - көпір жасау, - бұрыш жасап отыру, - жартылай шпагат, - аяқты тепе-теңдік ұстау,
- 180 градусқа бұрылып секіру
|
Төсеніштер, ысқырық , секундомер |
|
|
Соңы |
Демді тоқтатып,сапқа тұрғызу. Оқушылар мен сабақтын рефлексиясын өткіземін. Оқушылар бір-бірін бағдаршам арқылы әдісімен бағалайды. |
|
|
|
Дифференциалды оқыту – Қабілеті жоғары оқушыларға жауырынға тұрғанда тепе- теңдікті ұзағырақ ұстауды орындату,комбинациаларды өз еркінімен орындату. Қабілетті орташа оқушыларға Акробатикалық жаттығулардын техникасын біледі. Жауырынға тұрып тепе-теңдік ұстай алады. Қабілетті төмен оқушыларға -гимнастика жаттығуларын реттілікпен орындайды. Жауырынға тұру техникасын біледі.
|
Бағалау: Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенің бағалау үшін қолданылатын белгілі бағдаршам әдісі арқылы бағалай алады.
Қызыл- түсінбедім Сары-енді түсініп келем Жасыл- барлыгына түсіндім Оқушылардың жұмыстануын бақылау, тыңдау, кеңес беру. Оқушылардың жаттығуды орындау техникасын орындауын қадағалау. |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы: Денсаулық сақтау әдістері,сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері,сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережелерінің тармақтары. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия: Оқу міндеттері мен сабақ мақсаттары оқушыларға қол жетімді болдыма? |
Оқушыларға қойылатын сұрақтар: - нені білдім, нені үйрендім ? - нені толық орындай алмаймын? -қандай жұмысты жалғастыру қажет ? |
|
|
|
Қорытынды: Сабақтың жақсы екі аспектісін көрсетіңіз (оқытуға, үйренуге қатысты.) 1 2 Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену.) 1 2 Сыныппен жеке тұлғалар туралы не білдім және келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Үйірме жоспары
Үйірме жоспары
Қыска мерзімді жоспар Сабақ№27
|
Сабақ : Гимнастикалық элементтер және оның түрлері |
Мектеп: Казталов ауданы, Тереңкөл орта жалпы білім беретін мектебі |
|||
|
Күні: 09.11.2018 |
Мұғалімнің аты-жөні : Габдулов Дархан Абаевич |
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: 8 |
Қатыспағандар:0 |
||
|
Сабақ тақырыбы : |
Акробатикалық жаттығуларды біріктіру: тепе-теңдік және секіру |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу Мақсаттары |
8.3.2.2 Денені қыздыру және қалпына келтіру жаттығуларының кешенін құру және көрсету, сондай-ақ оның маңыздылығын түсіну |
|||
|
Сабақ мақсаттары
|
1.Барлық оқушылар келесіге қаблетті: Акробатикалық қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жетілдіру мен жинақталуын біледі және олардың кейібір жаттығулардағы реттілігін орындай алады. |
|||
|
2. Оқушылар көпшілігі келесіге қаблетті: Оқушылардың көпшілігі акробатикалық элементтер кешенінің орындалу реттілігін сақтай алады және түсінеді. |
||||
|
3. Кейбір оқушылар келесіге қаблетті: Акробатикалық жаттығудың, комбинацияларын күрделі түрін ойластырып, орындай және көрсете алады. |
||||
|
Жетістік критерийлер |
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Пəнге қатысты сөздікқор мен терминдер:
|
|||
|
Пән аралық байланыс: |
Биология, өзін-өзі тану, физика. |
|||
|
Алдыңғы оқу:
|
8.3.4.4 Денсаулыққа кері әсерін тигізуі мүмкін қауіп-қатерді төмендету, сондай- ақ техника қауіпсіздігінің күрделі мәселелерін түсіне білу |
|||
|
Дескрипторлар |
Білім алушы: -қолын тіреп отырып, арқалап жатады. -гимнастикалық төсенішке жатып, аяғын кеудесіне жинақтайды. -гимнастикалық төсенішке жатып, жауырынға тұрады. -гимнастика жаттығуларын реттілікпен орындайды. -оқушылар топтарда жұмыс жасап жаттығулар кешенін әзірлей және түсіндіріп бере алады;
|
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Сапқа тұрғызу, Сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу, Спорттық киіміне көңіл бөлу. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерилермен таныстыру. - Саптық жаттығулар - Жүру жаттығулары - Жүгіру жаттығулары - Жалпы дамыту жаттығулары: - Бір орнында орындалатын жаттығулар |
Әр жаттығу үшін кең, таза кеңістік, ысқырық , секундомер |
|
|
Ортасы |
- алға аударылып түсу, - артқа аударылып түсу, - жауырынға тұру, - көпір жасау, - бұрыш жасап отыру, - жартылай шпагат, - аяқты тепе-теңдік ұстау,
- 180 градусқа бұрылып секіру
|
Төсеніштер, ысқырық , секундомер |
|
|
Соңы |
Демді тоқтатып,сапқа тұрғызу. Оқушылар мен сабақтын рефлексиясын өткіземін. Оқушылар бір-бірін бағдаршам арқылы әдісімен бағалайды. |
|
|
|
Дифференциалды оқыту – Қабілеті жоғары оқушыларға жауырынға тұрғанда тепе- теңдікті ұзағырақ ұстауды орындату,комбинациаларды өз еркінімен орындату. Қабілетті орташа оқушыларға Акробатикалық жаттығулардын техникасын біледі. Жауырынға тұрып тепе-теңдік ұстай алады. Қабілетті төмен оқушыларға -гимнастика жаттығуларын реттілікпен орындайды. Жауырынға тұру техникасын біледі.
|
Бағалау: Бағалау-оқушылардың сабақ барысында үйренгенің бағалау үшін қолданылатын белгілі бағдаршам әдісі арқылы бағалай алады.
Қызыл- түсінбедім Сары-енді түсініп келем Жасыл- барлыгына түсіндім Оқушылардың жұмыстануын бақылау, тыңдау, кеңес беру. Оқушылардың жаттығуды орындау техникасын орындауын қадағалау. |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерінің сақталуы: Денсаулық сақтау әдістері,сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері,сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережелерінің тармақтары. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия: Оқу міндеттері мен сабақ мақсаттары оқушыларға қол жетімді болдыма? |
Оқушыларға қойылатын сұрақтар: - нені білдім, нені үйрендім ? - нені толық орындай алмаймын? -қандай жұмысты жалғастыру қажет ? |
|
|
|
Қорытынды: Сабақтың жақсы екі аспектісін көрсетіңіз (оқытуға, үйренуге қатысты.) 1 2 Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену.) 1 2 Сыныппен жеке тұлғалар туралы не білдім және келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді. |
|||
шағым қалдыра аласыз
















