Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Сынып: 2 |
Мектеп: К.Мендалиев ОЖББМ |
||||
|
|
Мұғалімніңаты-жөні: Конысбаева.Г |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ұйықта, бөпем, жата ғой.
|
|
|
|||
|
Оқу мақсаты |
2.2.4.1 – Тұрмыс салт жырларының жанрлық ерекшеліктерін анықтау 2.2.3.1 – Мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды табу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы орындай алады: Тұрмыс-салт жырларының халық ауыз әдебиеті үлгілеріне жататынын біледі. Көбісі орындай алады: бесік жырын әнмен айтады Кейбіреуі орындай алады: Бесік жырындағы көркем сөздерді айтады |
||||
|
Бағалау критерилері |
-Тұрмыс-салт жырларының халық ауыз әдебиеті үлгілеріне жататынын біледі. - Бесік жырын әнмен айтады - Бесік жырындағы көркем сөздерді айтады |
||||
|
Сөздікқор
|
Бесік жыры |
||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Қазақстан мәдениетінің озық дәстүріндегі тәрбие, әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін академиялық білім беру және топта тиімді жұмыс жасай алу |
||||
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Топта орындалатын қауіпсіздік ережелерін сақтау |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, қазақ тілі |
||||
|
АКТ қолданудағдысы (сабақтақолданылатынболсакөрсетіңіз) |
Интерактивті тақта, электрондық оқулық |
||||
|
Әдіс -тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Ерте, ерте, ертеде |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
«Сендерге тілеймін» -Мен саған тілейтінім... ҚБ қолпаштау |
|
|||
|
Сабақ ортасы
|
Үй тапсырмасын сұрау «Сұрақтар шеңбері» әдісі. Оқушылар дөңленіп тұрады. Оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады.
Қб. қолпаштау Тақырыпты болжау үшін Жұмбақ щешу Иесі оның – сәби Әрі төсек, Әрі үй (бесік) «Бала, бала, бала!» деп Түнде шошып оянған Түн ұйқысын төрт бөліп Түнде бесік таянған (ана) Тыңдалым «Бесік жыры» тыңдайды Тыңдаған ертегі бойынша талқылау жұмысын жүргізу. Оқылым Тізбектеп, мәнерлеп оқу Сергіту сәті «Үнсіз хор» әдісі Бесік жырын хормен айту ҚБ қолпаштау Жазылым Суретке қарап сұрақтарға жауап жазады.
|
Ақ қағазға жазылған сөздер
Интербелсенді тақта
Электронды оқулық
флипчарт
дәптер
|
|||
|
Сабақ соңы |
Саралау. Мақсаты:жаңа танысқан сабақты пысықтау. «Ия-жоқ». Оқушыларға сұрақтарға ия жоқ деп жауап беруі керек. А: Бесікке аналар жатады (жоқ) А: Бесік жырын аналар, әжелер айтады (ия) В: Бесік жыры өлеңі Ыбырай алтынсариндікі (жоқ) В:Мағжан Жұмабаев ұстаз (ия) С: Түн ұйқысын төрт бөлетін бала (жоқ) С:Бесікке сәбилер жатады (ия) Мұғалім мадақтауы. |
Сұрақтар жазылған қағаздар |
|||
|
Рефлексия |
«Кезбе тілші» әдісі Оқушыларға тілші рөлін атқарып сұрақтар қою..
|
парақшалар |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұйықта, бөпем, жата ғой.
Ұйықта, бөпем, жата ғой.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Сынып: 2 |
Мектеп: К.Мендалиев ОЖББМ |
||||
|
|
Мұғалімніңаты-жөні: Конысбаева.Г |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ұйықта, бөпем, жата ғой.
|
|
|
|||
|
Оқу мақсаты |
2.2.4.1 – Тұрмыс салт жырларының жанрлық ерекшеліктерін анықтау 2.2.3.1 – Мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды табу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы орындай алады: Тұрмыс-салт жырларының халық ауыз әдебиеті үлгілеріне жататынын біледі. Көбісі орындай алады: бесік жырын әнмен айтады Кейбіреуі орындай алады: Бесік жырындағы көркем сөздерді айтады |
||||
|
Бағалау критерилері |
-Тұрмыс-салт жырларының халық ауыз әдебиеті үлгілеріне жататынын біледі. - Бесік жырын әнмен айтады - Бесік жырындағы көркем сөздерді айтады |
||||
|
Сөздікқор
|
Бесік жыры |
||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Қазақстан мәдениетінің озық дәстүріндегі тәрбие, әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін академиялық білім беру және топта тиімді жұмыс жасай алу |
||||
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігінің сақталуы |
Топта орындалатын қауіпсіздік ережелерін сақтау |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, қазақ тілі |
||||
|
АКТ қолданудағдысы (сабақтақолданылатынболсакөрсетіңіз) |
Интерактивті тақта, электрондық оқулық |
||||
|
Әдіс -тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Ерте, ерте, ертеде |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
«Сендерге тілеймін» -Мен саған тілейтінім... ҚБ қолпаштау |
|
|||
|
Сабақ ортасы
|
Үй тапсырмасын сұрау «Сұрақтар шеңбері» әдісі. Оқушылар дөңленіп тұрады. Оқушыларға өткен тақырып бойынша сұрақтар қойылады.
Қб. қолпаштау Тақырыпты болжау үшін Жұмбақ щешу Иесі оның – сәби Әрі төсек, Әрі үй (бесік) «Бала, бала, бала!» деп Түнде шошып оянған Түн ұйқысын төрт бөліп Түнде бесік таянған (ана) Тыңдалым «Бесік жыры» тыңдайды Тыңдаған ертегі бойынша талқылау жұмысын жүргізу. Оқылым Тізбектеп, мәнерлеп оқу Сергіту сәті «Үнсіз хор» әдісі Бесік жырын хормен айту ҚБ қолпаштау Жазылым Суретке қарап сұрақтарға жауап жазады.
|
Ақ қағазға жазылған сөздер
Интербелсенді тақта
Электронды оқулық
флипчарт
дәптер
|
|||
|
Сабақ соңы |
Саралау. Мақсаты:жаңа танысқан сабақты пысықтау. «Ия-жоқ». Оқушыларға сұрақтарға ия жоқ деп жауап беруі керек. А: Бесікке аналар жатады (жоқ) А: Бесік жырын аналар, әжелер айтады (ия) В: Бесік жыры өлеңі Ыбырай алтынсариндікі (жоқ) В:Мағжан Жұмабаев ұстаз (ия) С: Түн ұйқысын төрт бөлетін бала (жоқ) С:Бесікке сәбилер жатады (ия) Мұғалім мадақтауы. |
Сұрақтар жазылған қағаздар |
|||
|
Рефлексия |
«Кезбе тілші» әдісі Оқушыларға тілші рөлін атқарып сұрақтар қою..
|
парақшалар |
|||
шағым қалдыра аласыз













