Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы ұжымдастыру
|
Бөлім: Қазақстан тоталитарлық жүйенің нығаюы кезеңінде |
Мектеп: «В.И.Пацаев атындағы орта мектеп» КММ |
|||
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
||||
|
Күні: 21.01.2021 жыл |
Педагогтың аты-жөні: Куламанова Г.Ж. |
|||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.4.1.2 – күштеп ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардап тарын талдау; 8.1.1.1 – демографиялық өзгерістердің себептері мен салдарын анықтау; 8.3.1.7 – ХХ ғасырдың 20–30 жылдарындағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын талдау |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптары мен демографиялық өзгерістерді талдайды |
|||
|
Бастапқы білім |
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустриализация |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Суретпен жұмыс.
Сабақтың тақырыбы, мақсаттары, жетістік критерийлері хабарланады. |
Сұрақтар арқылы сурет бойынша диалог құрып, тақырыпқы шығу. |
Смайлик |
Ашаршылық туралы суреттер |
|
Сабақтың ортасы Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
Ұлы нәубет сөзінің синонимдері қасірет, қайғы, ұлттық трагедия т.б. сөздеріне түсініктеме беру Терминдермен жұмыс сәйкестендіру: Ұжымдастыру, Демография Депортация, Босқындар Қосшы, Кулак Зерттеу және талдау Зерттеу жұмысын ұйымдастыру үшін сыныпты топқа бөліп, әр топқа естеліктер, мақалалар, статистикалық мәліметтері бар «құжаттар пакеті» беріледі. 1 топ: Ұжымдастыру қалай жүргізілді?Саясатының мәні, кезеңдері, жүргізілу барысын сипаттайды. 2 топ: Неліктен ұжымдастыру саясаты «Ұлы нәубетке» айналды? 3 топ: Ұжымдастыру саясатының нәтижесі ? |
Ұлы нәубет сөзінің синонимдері қасірет, қайғы, ұлттық трагедия т.б. сөздерін жазып алу Терминдерді сәйкестендіреді 1 топ: Ұжымдастыру қалай жүргізілді?Саясатының мәні, кезеңдері, жүргізілу барысын сипаттайды. 2 топ: Ұжымдастыру саясатының кемшіліктерін талдайды. Оқушылар әртүрлі деректерді салыстыру, талдау нәтижесі бойынша ұжымдастыру кезеңінің сипаты, ұжымдастыру саясатының келеңсіз жақтары туралы идеялар тізбегін жасау керек. 3 топ: Ұжымдастыру саясатының нәтижесі Ұжымдастыру саясатының зардаптарын (ауыл шаруашылығына тигізген зардаптары мен демографиялық өзгерістер) талдай отырып, шаруалардың саясатқа қарсы көтерілістерін талдайды. |
өзін-өзі бағалайды Топтар өзара бағалау |
Мәтін Кесте Құжаттар пакеті |
|
Сабақтың соңы
|
Неліктен ұжымдастыру саясаты «ұлы нәубетке» әкеліп соқтырды? сұрағына шағын ойларын білдіру |
Неліктен ұжымдастыру саясаты «ұлы нәубетке» әкеліп соқтырды? сұрағына шағын ойын білдіреді |
|
|
|
Рефлексия |
-Күрделі -Пайдалы болды -Түсінікті болды |
|
|
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Оқу жетістіктері жоғары оқушылар қорытынды шығарады. Тілдік қабілеті жоғары оқушылар скофолдер болады |
Топтар берілген критерийлері бойынша өзара бағалайды |
Интерактивті тақтамен мөлшерлі жұмыс жасалынады |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|
|||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұжымдастыру
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы ұжымдастыру
|
Бөлім: Қазақстан тоталитарлық жүйенің нығаюы кезеңінде |
Мектеп: «В.И.Пацаев атындағы орта мектеп» КММ |
|||
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
||||
|
Күні: 21.01.2021 жыл |
Педагогтың аты-жөні: Куламанова Г.Ж. |
|||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.4.1.2 – күштеп ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардап тарын талдау; 8.1.1.1 – демографиялық өзгерістердің себептері мен салдарын анықтау; 8.3.1.7 – ХХ ғасырдың 20–30 жылдарындағы әміршіл-әкімшіл жүйе саясатының зардаптарын талдау |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптары мен демографиялық өзгерістерді талдайды |
|||
|
Бастапқы білім |
Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустриализация |
|||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Суретпен жұмыс.
Сабақтың тақырыбы, мақсаттары, жетістік критерийлері хабарланады. |
Сұрақтар арқылы сурет бойынша диалог құрып, тақырыпқы шығу. |
Смайлик |
Ашаршылық туралы суреттер |
|
Сабақтың ортасы Жеке жұмыс Топтық жұмыс |
Ұлы нәубет сөзінің синонимдері қасірет, қайғы, ұлттық трагедия т.б. сөздеріне түсініктеме беру Терминдермен жұмыс сәйкестендіру: Ұжымдастыру, Демография Депортация, Босқындар Қосшы, Кулак Зерттеу және талдау Зерттеу жұмысын ұйымдастыру үшін сыныпты топқа бөліп, әр топқа естеліктер, мақалалар, статистикалық мәліметтері бар «құжаттар пакеті» беріледі. 1 топ: Ұжымдастыру қалай жүргізілді?Саясатының мәні, кезеңдері, жүргізілу барысын сипаттайды. 2 топ: Неліктен ұжымдастыру саясаты «Ұлы нәубетке» айналды? 3 топ: Ұжымдастыру саясатының нәтижесі ? |
Ұлы нәубет сөзінің синонимдері қасірет, қайғы, ұлттық трагедия т.б. сөздерін жазып алу Терминдерді сәйкестендіреді 1 топ: Ұжымдастыру қалай жүргізілді?Саясатының мәні, кезеңдері, жүргізілу барысын сипаттайды. 2 топ: Ұжымдастыру саясатының кемшіліктерін талдайды. Оқушылар әртүрлі деректерді салыстыру, талдау нәтижесі бойынша ұжымдастыру кезеңінің сипаты, ұжымдастыру саясатының келеңсіз жақтары туралы идеялар тізбегін жасау керек. 3 топ: Ұжымдастыру саясатының нәтижесі Ұжымдастыру саясатының зардаптарын (ауыл шаруашылығына тигізген зардаптары мен демографиялық өзгерістер) талдай отырып, шаруалардың саясатқа қарсы көтерілістерін талдайды. |
өзін-өзі бағалайды Топтар өзара бағалау |
Мәтін Кесте Құжаттар пакеті |
|
Сабақтың соңы
|
Неліктен ұжымдастыру саясаты «ұлы нәубетке» әкеліп соқтырды? сұрағына шағын ойларын білдіру |
Неліктен ұжымдастыру саясаты «ұлы нәубетке» әкеліп соқтырды? сұрағына шағын ойын білдіреді |
|
|
|
Рефлексия |
-Күрделі -Пайдалы болды -Түсінікті болды |
|
|
|
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Оқу жетістіктері жоғары оқушылар қорытынды шығарады. Тілдік қабілеті жоғары оқушылар скофолдер болады |
Топтар берілген критерийлері бойынша өзара бағалайды |
Интерактивті тақтамен мөлшерлі жұмыс жасалынады |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|
|||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||
шағым қалдыра аласыз














