2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс жоспары

Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс жоспары
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс жоспары
Мақсаты: Үлгерімі тӛмен оқушылармен жыл бойы жұмыс жүргізе отырып,
жеке тұрлғалық мүмкіндіктерін ашуға кӛмектесу, пәнге деген
қызығушылығын арттыру, мемлекеттік стандартты меңгерту.
Міндеттері:
1.Үлгерімі нашар оқушылармен жеке-бағыттық жұмысын ұйымдастыру үшін
жағдайлар жасау.
2.Оқушылардың жеке жетістіктерін анықтау жүйесін жасау.
3.Мұғалімдер білімі мен кәсіби сапасын арттыру.
4.Оқушының жеке даму диагностикасы.
5.Мониторинг арқылы үлгерімі нашар оқушылардың дамуы мен оқуын
қадағалау.

Үлгерімі төмен оқушылардың үш тобы бар:
1 – топ: Ақыл – ой қызметі тӛмен. (танымдық процестердің
тӛмендегі ойлау, қабылдау, зейін, есте сақтау)
2 – топ: Ақыл – ой қызметі жоғары, бірақ оқуды игеру деңгейі
тӛмен
3 – топ: Ақыл – ой қызметі тӛмен,оқуды игеру деңгейі орта
ауытқылардың
жүйке жүйесінің бұзылуынын себептерін анықтау ата -аналармен,
мұғалімдермен, дәрігерлермен жұмыс бірлесіп жүргізу. Әр бір
оқушымен жеке жұмыс жүргізу мақсатында олардың қабілеттерін
ерте анықтау үшін психологиялық зерттеулер жүргізу
оқушылардың психологиялық ауытқушылықтарын анықтау.

Үлгермейтін оқушыларға арналған ереже
1.Үлгермейтінге бірден жағдаятты сұрақ қойып, тез жауабын талап етуге
болмайды.
2. Оқушының ойлану мен дайындалуына жеткілікті уақыт беру
3.Міндетті түрде жауап жазбаша болғаны жақсы
4.Аз уақыт ішінде үлкен материалды меңгеріп алулары мүмкін емес,
сондықтан қиын материалды шама шарқынша бӛлімдерге бӛліп беру керек.
5.Жаңа ӛтілген тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап берулерін талап
етпеу керек, одан да келесі сабаққа қалдыру керек.
6.Оқу қызметінің жетістігін қамтамасыз ету үшін мұғалім жұмыс жүйесін
ойластыру керек.
7. Мұндай оқушылардың ӛзіне деген, біліміне, күшіне деген сенімділігін
қалыптастыру.

Үлгерімі нашар оқушылардың мықты жақтары да болады:
- үйде олар оқшауланбай жұмыс жүргізе береді;
- олардың белсенділігі кеш пайда болады, әрі кӛпке дейін сақталады;
- олар бірізділік жұмысқа бейімделуі байқалады;
- Олар ӛздері жеке ӛз жұмысын ұсынуға мүмкіндігі бар, тапсырмаларды
орындау қабілеттері бар.

«Бекітемін»
мектеп директоры
____________________________
«_____» _______ 2016 жыл

Үлгерімі төмен оқушылармен жүргізілетін жұмыс жоспар


Іс -шара

Мерзім

1

Сынып оқушыларының психо – физиологиялық даму қыркүйек
деңгейін диагностикалау

2

Оқушының үлгере алмау себептерін
атаанамен кездесу арқылы, мектеп мамандарымен
әңгімелесу: психологпен,
дәрігермен, логопедпен және оқушының ӛзімен бірге
анықтау.

3

Үлгерімі тӛмен оқушының білімдегі ақаулықты жою қыркүйек
бойынша жеке жұмыс жоспары
бір тоқсанға құрылады.

4

Сабақ барысында ӛзіндік жұмыстарды жасауда жеке Жыл бойы
қатынас ұйымдастыру. Оқушының қабілеті жететін
жұмыстар құрастыру, оны бірізді күрделендіру арқылы
қабілеттілігін арттыру.

5

Оқушының білімінің тақырыптық есебін жүргізу.

Жыл бойы

6

Әр пән бойынша жеке жұмысын ұйымдастыру.

Жыл бойы

қыркүйек

Жеке даму картасы
1

Оқушы аты-жӛні

2

Сынып

3

Қай пән бойынша үлгерімі
тӛмен?

4

Оқушының тәртібі

5

Үлгермеу себебі

6

Оқушымен жұмыста қандай
құралдар пайдаланылады?

7

Оқушының үлгере алмауын
жоюда кімдермен бірлесе
жұмыс жасалады?

8

Қанша уақыт жұмыс
атқарылуда

9

Ӛзгерістер байқалды ма?

10 Жұмыс нәтижесі қандай?

Үлгерімі төмен оқушылардың тізімі


Оқушының аты жөні

Сыныбы

Келу уақыты

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Пән мұғалімі:______________________________________________________

Үлгерімі төмен оқушылардың білім деңгейінің өсу дәрежесін
бағалау параметрлері
Пәні:_____________________________________
Пән мұғалімі:_____________________________
Оқушының аты-жөні:_____________________
I-тоқсан
№ Тақырыбы
1

Оқу материалын
меңгеруі,
теориялық білімі

2

Мәнерлеп оқуы

3

4

Дұрыс жазуы,
дәптермен
жасалған
жұмыстары
Түсінік айтуы

5

Сөздік қоры

6

Оқулықпен жұмыс
істеу икемділігі,
мәтінді өз бетімен
меңгеруі

7

Терминдік қоры
жеткіліксіз, пікірін
толық дәлелдемеді

8

Мұғалім
тарапынан
берілген
шығармашылық
жұмыстарды
орындау

9

Сыныптағы
белсенділігі

10 Білімінің көтерілу
деңгейі

2

3

4

II-тоқсан
5

2

3

4

III-тоқсан

IV-тоқсан

5 2 3 4 5 2

3 4 5 Қорытынды
Жариялаған:
Ерболат Гүлдәуреш
23 Қазан 2023
166
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі