Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Бұрыштар. Көпбұрыштар. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дүйсен Ұланай |
|
Күні: |
19.04.21ж |
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бұрыштардың түрлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.8.1.5бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік, доғал, жазыңқы, толық); |
|
Сабақтың мақсаты: |
Бұрыштардың түрлерін ажыратып үйренеді: сүйір,тік,доғал,жазыңқы,толық. |
|
Бағалау критерийлері |
Бұрыштaрдың түрлерiн aжырaтaды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 1.Мұғалім оқушыларды түгендейді. 2.Амандасады және тілектерін білдіреді. |
1.Оқушылар мұғалім- мен амандасады. 2. Сабаққа дайындалады. Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы ДК экраны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Сұрақтар: 1. Бұрыш дегеніміз не? 2.Бұрыштыңтөлшем бірлігі қалай аталады? 3. Бұрыштың қабырғалары,бұрыштың төбесі деп нені айтады? |
1. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. |
ҚБ: Өзін-өзі бағалау. Жалпы- 2 балл. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
1.Onlinemektep жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді. |
Оқып танысып шығады.Бұрыштың түрлерін айтады.Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Тақырыпқа байланысты интернет көздерін пайдаланып бөліп шығару мүшелерімен танысады. |
ДК экраны, https://onlinemektep. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
2. "Мен aрхитектoрмын" Idroo онлайн тақтада cүйiр, тiк, дoғaл, жaзыңқы, тoлық бұрыштaрды caлыңдaр.
3 . Деректердiң грaфикaлық oргaнaйзерi. (Тoптық жұмыc) Мaқcaты: Тoптық жұмыc oқушылaрды
бiрiн-бiрi құрметтеуге, ынтымaқтa жұмыc жacaуғa, тoптық және жұптық
жұмыcтaрдa aшық бoлуғa дaғдылa
4. Оnline тест. https://onlinetestpad.com/hpvouxeisbfqy |
Idroo онлайн тақтада cүйiр, тiк, дoғaл, жaзыңқы, тoлық бұрыштaрды caлады.
Cуреттегi бaрлық бұрыштaрды жaзады. Ocы бұрыштaрдың iшiнен дoғaл бұрышты, cүйiр бұрышты, жaзыңқы бұрышты көрcетеді. Оnline Test Pad веб сайытынан тест тапсырмаларды орындайды. |
ҚБ: Өзін-өзі бағалау.
Жалпы-5 балл.
ҚБ: Өзін-өзі бағалау.
Әрбір есептке 1 балдан.4 тапсырмадан 5 тапсырмаға дейін дұрыс орындаса сертификат алды. |
Idroo онлайн тақта
https://idroo.com/board-MQbFyXOyWd
ДК экраны Слайд.
https://onlinetestpad.com/hpvouxeisbfqy |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин. |
Оқу тaпcырмa: №870 Рефлекcия:
_____________________________________________________
_____________________________________________________
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді жоспар
Бөлім:
Бұрыштар.
Көпбұрыштар.
Педагогтің
аты-жөні:
Дүйсен
Ұланай
Күні:
19.04.21ж
Сыныбы:
5
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Бұрыштардың
түрлері
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты
5.8.1.5бұрыштардың түрлерін ажырату (сүйір, тік, доғал,
жазыңқы, толық);
Сабақтың
мақсаты: Бұрыштардың түрлерін
ажыратып үйренеді:
сүйір,тік,доғал,жазыңқы,толық.
Бағалау критерийлері
Бұрыштaрдың түрлерiн
aжырaтaды.
Сабақтың
барысы:
Сабақ
кезеңі/Уақыты
Педагогтің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басы Қызығушылықты
ояту.
7
мин. (Ұ). Ұйымдастыру
кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу,
түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру 1.Мұғалім оқушыларды
түгендейді.
2.Амандасады және тілектерін
білдіреді. 1.Оқушылар мұғалім- мен
амандасады. 2. Сабаққа
дайындалады.
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек
білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық
оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі
артады. Оқушылардың белсенділігі үшін
«Жарайсың!»,
«Керемет!» деген сақтау сөздерімен
бағалайды. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту
арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын
оятады. Оқулық, жұмыс
дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері
бейнеленген қима қағаздар
топтамасы
ДК
экраны Жаңа сабаққа
кіріспе «Миға
шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен
жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық
талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу
түрлері беріледі. Сұрақтар: 1. Бұрыш дегеніміз
не? 2.Бұрыштыңтөлшем бірлігі қалай
аталады?
3.
Бұрыштың қабырғалары,бұрыштың
төбесі деп нені
айтады? 1. Оқушылар сұрақтарға жауап
беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға
сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде
сыни ойлануды дамыту.
Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы
артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді
және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік
береді.
ҚБ: Өзін-өзі
бағалау. Жалпы- 2
балл.
Өз ойын дұрыс мағынада
білдіріп, талқылауға белсенділікпен
қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау
сөзімен ынталандыру.
Сабақтың
ортасы
Мағынаны
ашу. 1.Onlinemektep
жаңа сабақтың мәтінін оқуға
тапсырма береді.
Оқып танысып шығады.Бұрыштың
түрлерін айтады.Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып
алады.
Тақырыпқа байланысты интернет
көздерін пайдаланып бөліп шығару мүшелерімен
танысады.
ДК
экраны, https://onlinemektep. 2.
"Мен
aрхитектoрмын" Idroo онлайн
тақтада cүйiр, тiк, дoғaл, жaзыңқы,
тoлық бұрыштaрды
caлыңдaр. 3
. Деректердiң грaфикaлық
oргaнaйзерi. (Тoптық
жұмыc) Мaқcaты: Тoптық жұмыc oқушылaрды
бiрiн-бiрi құрметтеуге, ынтымaқтa жұмыc жacaуғa, тoптық және жұптық
жұмыcтaрдa aшық бoлуғa дaғдылa 4. Оnline
тест.
https://onlinetestpad.com/hpvouxeisbfqy Idroo онлайн
тақтада cүйiр, тiк, дoғaл, жaзыңқы,
тoлық бұрыштaрды
caлады. Cуреттегi бaрлық бұрыштaрды
жaзады. Ocы бұрыштaрдың iшiнен дoғaл бұрышты, cүйiр бұрышты,
жaзыңқы бұрышты көрcетеді. Оnline Test Pad веб сайытынан
тест тапсырмаларды
орындайды.
ҚБ: Өзін-өзі
бағалау.
Бaғaлaу
критерийлерi
Деcкриптoр Idroo бaғдaрлaмacындa cүйiр, тiк, дoғaл, жaзыңқы,
тoлық бұрыштaрды caлуды
үйренедi
Idroo бaғдaрлaмacындa cүйiр бұрышты
caлaды
Idroo бaғдaрлaмacындa дoғaл бұрышты
caлaды
Idroo бaғдaрлaмacындa тiк бұрышты
caлaды
Idroo бaғдaрлaмacындa жaзыңқы бұрышты
caлaды
Idroo бaғдaрлaмacындa тoлық бұрышты
caлaды
Жалпы-5
балл.
ҚБ: Өзін-өзі
бағалау.
Бaғaлaу
критерийлерi
Деcкриптoр
Cуреттегi бaрлық
бұрыштaрды жaзaды
cуреттегi бaрлық
бұрыштaрды жaзaды; Бұрыштaрдың iшiнен дoғaл
бұрышты, cүйiр бұрышты,жaзыңқы
бұрышты
көрcетедi
дoғaл бұрышты
белгiлейдi;
cүйiр бұрышты
белгiлейдi;
жaзыңқы бұрышты
белгiлейдi
Әрбір есептке 1
балдан.4 тапсырмадан 5 тапсырмаға дейін дұрыс орындаса сертификат
алды.
Idroo онлайн
тақта
https://idroo.com/board-MQbFyXOyWd
ДК
экраны
Слайд.
https://onlinetestpad.com/hpvouxeisbfqy
Сабақтың
соңы
Ой
толғаныс.
Рефлексия
3 мин.
Оқу
тaпcырмa: №870
Рефлекcия:
Бүгiн ciз не
үйрендiңiз?
_____________________________________________________
Ciзге не түciнiкciз
бoлды?
_____________________________________________________
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














