Сабақ жоспары
|
5.1А бөлім: Жай бөлшектер |
Мектеп: Қайназар ауылындағы №1 ОМ Қайназар бастауыш мектебімен |
||||||||||||||||||||
|
Күні:20.10.2017ж |
Мұғалім: Ергалиева А.С |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Аралас сандар (Бекіту сабағы) |
||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.11 аралас сан анықтамасын білу; 5.1.2.13 бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыру; |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Аралас санның анықтамасын біледі Оқушылардың басым бөлігі: Аралас санның бүтін бөлігін бөлшек бөлігінен ажырата алады Кейбір оқушылар: Аралас санды бұрыс бөлшекке, бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыра алады |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар мақсатқа жетеді, егер
|
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дұрыс, бұрыс,алымы, бөлімі, бөлшек, үлкен, кіші, үлестер, жай бөлшек. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Құндылықтарды дамыту жеке жұмыс, жұптық, топтық жұмыс арқылы жүзеге асады. Пікірталас, өз ойын қорыту, пікірін көпшілік алдында дәлелдей білу, диалог кезінде өз ойын түсіндірумен қатар басқалардың да пікірін тыңдап, құрметтеу, өзара көмек көрсету сияқты әрекеттер жүргізіледі. |
||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу өнері |
||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
Аралас сан |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 7 мин |
І. Ұйымдастыру. Амандасу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Топқа бөлу. «Мозайка әдісі» арқылы Әр түрлі түсті дөңгелектерді бөліктерге бөлінген түрінде араластырып тастаймын Оқушылар бөліктердің түстеріне қарай топтасады. Бөліктерді біріктіріп көргенде бүтін бір дөңгелек шығатын байқайды.
Біз санбыз сызық болып бөлінген Математиканы ұқпас адамға Құбыжық боп көрінген Дұрыс, бұрыс, аралас Ондық, жай боп бөлінген. Жай бөлшек
Үй тапсырмасын тексеру: №349, №350 Интерактивті тақтадан дұрыс жауаптарын өздерінің жауаптарымен салыстырып, тексеріп , бағалайды.
«Бағдаршам» әдісмен бағалайды.
|
Қызыл, жасыл,сары, түсті дөңгелектер бірдей бөліктерге бөлінген
Презентация
Оқулық
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 мин
Сергіту сәті. |
Жұптық жұмыс.
Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша оқулықтан №351 –есепті топпен орындайды. Жеке жұмыс (Бүгінгі оқу мақсатына қол жеткізгендігін анықтау үшін беріледі) Тапсырма 1.аралас санды бұрыс бөлшекке,бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырыңыз.
|
Презентация |
|||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту үшін берілетін тест түріндегі тапсырма 12 мин |
Блиц тест (оқушы жауап кілттері арқылы өз- өздерін тексереді)
А)
2)
А)
3)
А)
Д)
4) Ит
А)
5)
А)
Жауап кілттері:
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 - мин |
Рефлексия Бүгінгі сабақтағы өз жұмысыңды төмендегі жауаптардың біреуін таңдау арқылы бағалаңыз. Сабақтың күрделілігін бағала. Сізге сабақ... - жеңіл - қарапайым - қиын Материалды меңгеру дәрежеңізді бағалаңыз: - толық меңгердім - бүгінгі сабақты жартылай түсіндім - бүгінгі сабақты түсінбедім Сабақты қорытындылау. |
Презентация Үлестірмелер
|
|
||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында оқушылардың өз ойын оқушы мен мұғалім алдында еркін жеткізуіне мүмкіндік тудыру және өзгенің пікірін тыңдап, одан қорытынды жасау дағдыларын қалыптастыру. Есептер баланың қабілетіне байланысты беріледі. |
Сабақтың басында «ой қозғау» сұрақ- жауап арқылы бағаланды, яғни кері байланыс орнатылады. Жұппен жұмыста оқушылар бір- бірін тексереді. Топпен жұмыс кезінде әр топтан топ басшысы тағайындалып, әр топ өз есебін тақтада сыныптың алдында қорғайды. Тест тапсырмасын орындағанда жауаптары арқылы өз- өздерін тексереді, бағалайды. |
Сабақ барысында оқушылар сергіту жаттығуларын жасайды. Ой - қозғалысы оқушы денсаулығы үшін өте қажет деп есептеймін.
|
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
үлгілі сабақ "Аралас сан" математика 5-сынып
үлгілі сабақ "Аралас сан" математика 5-сынып
Сабақ жоспары
|
5.1А бөлім: Жай бөлшектер |
Мектеп: Қайназар ауылындағы №1 ОМ Қайназар бастауыш мектебімен |
||||||||||||||||||||
|
Күні:20.10.2017ж |
Мұғалім: Ергалиева А.С |
||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Аралас сандар (Бекіту сабағы) |
||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.11 аралас сан анықтамасын білу; 5.1.2.13 бұрыс бөлшекті аралас санға және аралас санды бұрыс бөлшекке айналдыру; |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: Аралас санның анықтамасын біледі Оқушылардың басым бөлігі: Аралас санның бүтін бөлігін бөлшек бөлігінен ажырата алады Кейбір оқушылар: Аралас санды бұрыс бөлшекке, бұрыс бөлшекті аралас санға айналдыра алады |
||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушылар мақсатқа жетеді, егер
|
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Дұрыс, бұрыс,алымы, бөлімі, бөлшек, үлкен, кіші, үлестер, жай бөлшек. |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Құндылықтарды дамыту жеке жұмыс, жұптық, топтық жұмыс арқылы жүзеге асады. Пікірталас, өз ойын қорыту, пікірін көпшілік алдында дәлелдей білу, диалог кезінде өз ойын түсіндірумен қатар басқалардың да пікірін тыңдап, құрметтеу, өзара көмек көрсету сияқты әрекеттер жүргізіледі. |
||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу өнері |
||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
Аралас сан |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин 7 мин |
І. Ұйымдастыру. Амандасу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Топқа бөлу. «Мозайка әдісі» арқылы Әр түрлі түсті дөңгелектерді бөліктерге бөлінген түрінде араластырып тастаймын Оқушылар бөліктердің түстеріне қарай топтасады. Бөліктерді біріктіріп көргенде бүтін бір дөңгелек шығатын байқайды.
Біз санбыз сызық болып бөлінген Математиканы ұқпас адамға Құбыжық боп көрінген Дұрыс, бұрыс, аралас Ондық, жай боп бөлінген. Жай бөлшек
Үй тапсырмасын тексеру: №349, №350 Интерактивті тақтадан дұрыс жауаптарын өздерінің жауаптарымен салыстырып, тексеріп , бағалайды.
«Бағдаршам» әдісмен бағалайды.
|
Қызыл, жасыл,сары, түсті дөңгелектер бірдей бөліктерге бөлінген
Презентация
Оқулық
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 мин
Сергіту сәті. |
Жұптық жұмыс.
Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша оқулықтан №351 –есепті топпен орындайды. Жеке жұмыс (Бүгінгі оқу мақсатына қол жеткізгендігін анықтау үшін беріледі) Тапсырма 1.аралас санды бұрыс бөлшекке,бұрыс бөлшекті аралас санға айналдырыңыз.
|
Презентация |
|||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту үшін берілетін тест түріндегі тапсырма 12 мин |
Блиц тест (оқушы жауап кілттері арқылы өз- өздерін тексереді)
А)
2)
А)
3)
А)
Д)
4) Ит
А)
5)
А)
Жауап кілттері:
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 - мин |
Рефлексия Бүгінгі сабақтағы өз жұмысыңды төмендегі жауаптардың біреуін таңдау арқылы бағалаңыз. Сабақтың күрделілігін бағала. Сізге сабақ... - жеңіл - қарапайым - қиын Материалды меңгеру дәрежеңізді бағалаңыз: - толық меңгердім - бүгінгі сабақты жартылай түсіндім - бүгінгі сабақты түсінбедім Сабақты қорытындылау. |
Презентация Үлестірмелер
|
|
||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында оқушылардың өз ойын оқушы мен мұғалім алдында еркін жеткізуіне мүмкіндік тудыру және өзгенің пікірін тыңдап, одан қорытынды жасау дағдыларын қалыптастыру. Есептер баланың қабілетіне байланысты беріледі. |
Сабақтың басында «ой қозғау» сұрақ- жауап арқылы бағаланды, яғни кері байланыс орнатылады. Жұппен жұмыста оқушылар бір- бірін тексереді. Топпен жұмыс кезінде әр топтан топ басшысы тағайындалып, әр топ өз есебін тақтада сыныптың алдында қорғайды. Тест тапсырмасын орындағанда жауаптары арқылы өз- өздерін тексереді, бағалайды. |
Сабақ барысында оқушылар сергіту жаттығуларын жасайды. Ой - қозғалысы оқушы денсаулығы үшін өте қажет деп есептеймін.
|
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















