Кысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Ұлпан» романы
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Адам жанының құпиясы |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Мухаметжанова М.М |
|
|
Күні |
21.02.2025ж |
|
|
Сынып: 9А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ұлпан» романы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.1.Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұлпан романының идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтайды |
|
|
Сабақтың кезеңі\ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа даярлығын тексеру. 2. Ынтымақтастық атмосферасы қалыптастыру. 3. Үй тапсырмасын сұрау Сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру |
1.Амандасады, кезекші мәлімет береді. 2. «Бас бармақ» әдісі арқылы көңіл күйін, сабаққа дайындығын көрсетеді 3. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау сөзімен ынталандыру Жарайсың! Керемет! Өте жақсы! Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1 |
Оқулық Алматы «Атамұра, 2019ж» Ақтанова А.С, Жүндібаева А.Қ |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут
|
Шығарманың идеясы-қазақ әйелдерінің бойындағы парасаттылық пен көрегендікті, мейірімділік пен шыдамдылықты, жарына, еліне деген сүйіспеншілікті,бірлік пен ынтымақты берік ұстанған асыл аналарды дәріптеу Шығарма кейіпкерлеріне тоқталайық. 1.Шығарманың басты кейіпкерлері кімдер? 2.Шығармада ірілі, ұсақты жалпы неше кейіпкер бар еді? 3. Шығармада ұлпан мен Есенейден басқа қандай кейіпкерлер бар? Әр кейіпкердің шығарма идеясын ашуда өзіндік рөлі бар. Енді осы кейіпкерлермен тапсырма орындау арқылы жақынырақ танысайық! 1-тапсырма. Берілген үзінділердегі кейіпкерлерді анықтаңыз 2-тапсырма. Есенейдің қоғамдағы орнын көрсететін, мінезін ашатын үзінділерді тауып, жазыңыз 3-тапсырма. Ұлпанның бейнесін ашу. Ұлпанның мәжілісте әйел адамға қатысты қандай шешімге қол жеткізгенін табыңыз.Ұлпанды қай қырынан таныдыңыз? Топтық тапсырма. Шығармада Есенейдің жанында жүретін екі Мүсірептің мінездемесін жазыңыз Ұлпанның образына ұқсайтын, тарихта белгілі қазақ әйелдерінің есімін еске түсіріңдерші «Wordwall”тесті |
Оқушылар шығарманың идеясын айтады Есеней мен Ұлпан Тоқсанға жуық Ұлпанның әкесі Артықбай батыр, анасы Несібелі, Есенедің жолдастары түрікпен Мүсіреп пен аңшы Мүсіреп Үзінділердегі кейіпкерлерді анықтайды
Шығармадан Есеней бейнесін ашатын үзінділерді тауып, жазады.
Төле бидің келіні Данагүл т.б
10 сұрақтан тұратын«Wordwall”тестін орындайды |
Дескриптор 1 балл Үзінділер бойынша кейіпкерлерді анықтайды-1
Дескриптор 1 балл Есенейдің қоғамдағы орнын көрсететін, мінезін ашатын үзінділерді тауып, жазады-1
Дескриптор 2 балл Ұлпан бейнесін ашады-1 Үзіндіден мысал келтіреді-1
Дескриптор 2балл 1-топ Аңшы Мүсірептің мінезін ашады-1б 1-2- топ Шығармадан мысал келтіреді -1б 2-топ Түрікпен Мүсірептің мінезін ашады-1б
Дескриптор 3 балл 7-10 сұраққа дұрыс жауап береді-3 балл 6-3 сұраққа дұрыс жауап береді-2 балл 3-2 сұраққа дұрыс жауап береді-1балл |
Презентация
Кестелер
wordwall.net/ru/resource/ 52667291 |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
Үй тапсырмасы
Бағалау. |
Рефлексия «3-2-1» әдісі арқылы кері байланыс алу.
Үй тапсырмасын беру
Оқушылардың бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айтқызу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
-Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат -Сабақта қиындық тударған 2 аспект -Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс- әрекет
Күнделіктеріне жазады. |
Бағалау парағы |
Қима қағаз
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ұлпан" романы. Қысқа мерзімді жоспар. 9- сынып
"Ұлпан" романы. Қысқа мерзімді жоспар. 9- сынып
Кысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Ұлпан» романы
|
Бөлім: |
ІІІ бөлім. Адам жанының құпиясы |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: |
Мухаметжанова М.М |
|
|
Күні |
21.02.2025ж |
|
|
Сынып: 9А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Ұлпан» романы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.1.Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Ұлпан романының идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтайды |
|
|
Сабақтың кезеңі\ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа даярлығын тексеру. 2. Ынтымақтастық атмосферасы қалыптастыру. 3. Үй тапсырмасын сұрау Сабақ тақырыбы мен мақсатын таныстыру |
1.Амандасады, кезекші мәлімет береді. 2. «Бас бармақ» әдісі арқылы көңіл күйін, сабаққа дайындығын көрсетеді 3. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау сөзімен ынталандыру Жарайсың! Керемет! Өте жақсы! Дескриптор Сұрақтарға жауап береді-1 |
Оқулық Алматы «Атамұра, 2019ж» Ақтанова А.С, Жүндібаева А.Қ |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут
|
Шығарманың идеясы-қазақ әйелдерінің бойындағы парасаттылық пен көрегендікті, мейірімділік пен шыдамдылықты, жарына, еліне деген сүйіспеншілікті,бірлік пен ынтымақты берік ұстанған асыл аналарды дәріптеу Шығарма кейіпкерлеріне тоқталайық. 1.Шығарманың басты кейіпкерлері кімдер? 2.Шығармада ірілі, ұсақты жалпы неше кейіпкер бар еді? 3. Шығармада ұлпан мен Есенейден басқа қандай кейіпкерлер бар? Әр кейіпкердің шығарма идеясын ашуда өзіндік рөлі бар. Енді осы кейіпкерлермен тапсырма орындау арқылы жақынырақ танысайық! 1-тапсырма. Берілген үзінділердегі кейіпкерлерді анықтаңыз 2-тапсырма. Есенейдің қоғамдағы орнын көрсететін, мінезін ашатын үзінділерді тауып, жазыңыз 3-тапсырма. Ұлпанның бейнесін ашу. Ұлпанның мәжілісте әйел адамға қатысты қандай шешімге қол жеткізгенін табыңыз.Ұлпанды қай қырынан таныдыңыз? Топтық тапсырма. Шығармада Есенейдің жанында жүретін екі Мүсірептің мінездемесін жазыңыз Ұлпанның образына ұқсайтын, тарихта белгілі қазақ әйелдерінің есімін еске түсіріңдерші «Wordwall”тесті |
Оқушылар шығарманың идеясын айтады Есеней мен Ұлпан Тоқсанға жуық Ұлпанның әкесі Артықбай батыр, анасы Несібелі, Есенедің жолдастары түрікпен Мүсіреп пен аңшы Мүсіреп Үзінділердегі кейіпкерлерді анықтайды
Шығармадан Есеней бейнесін ашатын үзінділерді тауып, жазады.
Төле бидің келіні Данагүл т.б
10 сұрақтан тұратын«Wordwall”тестін орындайды |
Дескриптор 1 балл Үзінділер бойынша кейіпкерлерді анықтайды-1
Дескриптор 1 балл Есенейдің қоғамдағы орнын көрсететін, мінезін ашатын үзінділерді тауып, жазады-1
Дескриптор 2 балл Ұлпан бейнесін ашады-1 Үзіндіден мысал келтіреді-1
Дескриптор 2балл 1-топ Аңшы Мүсірептің мінезін ашады-1б 1-2- топ Шығармадан мысал келтіреді -1б 2-топ Түрікпен Мүсірептің мінезін ашады-1б
Дескриптор 3 балл 7-10 сұраққа дұрыс жауап береді-3 балл 6-3 сұраққа дұрыс жауап береді-2 балл 3-2 сұраққа дұрыс жауап береді-1балл |
Презентация
Кестелер
wordwall.net/ru/resource/ 52667291 |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
Үй тапсырмасы
Бағалау. |
Рефлексия «3-2-1» әдісі арқылы кері байланыс алу.
Үй тапсырмасын беру
Оқушылардың бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айтқызу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
-Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат -Сабақта қиындық тударған 2 аспект -Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс- әрекет
Күнделіктеріне жазады. |
Бағалау парағы |
Қима қағаз
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













