Қысқа мерзімді жоспар
|
3-бөлім. Адам жанының құпиясы |
Мектеп: Сауран жалпы білім беретін мектеп |
||||||
|
Күні: 14.02.2025ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Жүсіпбекова А |
||||||
|
Сынып: 9 а-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғ. Мүсіреповтің «Ұлпан» романынындағы Ұлпан бейнесі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
«Ұлпан» романының идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау, |
||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Психологиялық ахуал орнату. «Асық» әдісі арқылы топқа бөлу 1 топ – Ұлпан 2 топ – Есеней 3 топ – Мүсіреп 4 топ – Торсан Топқа бөлінгеннен соң топтарға бағалау парақшалары таратылады. «Құпия қорапша» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
ЖИ арқылы Wordwall платформасы арқылы үй тапсырмасын пысықтау. Мағынаны тану Ұлпан романы туралы бейнебаян көрсету. ЖИ арқылы D-ID платформасы арқылы кейіпкерді сөйлету. Ғ.Мүсірепов |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. Асықтар арқылы 4 торқа бөлінеді. Құпия қорапша арқылы үйге берілген тапсырмаларға жауап береді. Бейнебаян арқылы жаңа сабақ мақсаты мен тақырыптың мәнін ашады. |
ҚБ Жарайсың Тамаша Керемет |
9-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы https: // wordwall.net/ resource |
|||
|
Сабақтың ортасы
|
1- тапсырма Оқушылар төрт топ бойынша тапсырмалар орындап жұмыс жасайды. 1 топ – Ұлпан Суреттерді сөйлету «Комикс» - әдісі
2 топ – Есеней
3 топ – Мүсіреп
«Тарсия» - әдісі арқылы
4 топ – Торсан
2- тапсырма «Кейіпкерді тап» - әдісі арқылы шығарма үзінділерінен қысқаша мәлімет беріледі. Мәлімет арқылы кейіпкер бейнесін тану.
3-тапсырма Бекіту тапсырмасы «Сандар сыр жасырады» - әдісі |
1 топ –Ұлпан Суреттерді сөйлету әдісі бойынша Комикс арқылы жұмыс жасайды. Ақпаратты салыстыра отырып, өзіндік қорытынды жасай алады. Автордың идеясын көрсетудегі кейіпкердің рөліне баға берді. Оқушылар Ғ. Мүсіреповтің «Ұлпан» романын тарсия әдісі арқылы салыстыра талдап, шығарманың Ұлпан бейнесінекөркемдік құндылығына баға береді. «Пікір алмасу стратегиясы» әдісі арқылы тақырыпты қорытындылайды. Оқушылар шығарма үзінділерінен кейіпкер бейнесін анықтап, сәйкестендіру жасайды. Оқушылар Wordwall платформасындағы жұбын тап ойыны арқылы кейіпкерлерді сәйкестендіріп, дұрыс жауаптарын табады. Оқушылар платформа арқылы 20 сұраққа дұрыс жауаптарын береді. |
ҚБ Жарайсың Тамаша Керемет
ҚБ Жарайсың Тамаша Керемет ҚБ Жарайсың Тамаша Керемет |
Ғ. Мүсірепов «Ұлпан» романы https: // wordwall.net/ resource Ғ.Мүсірепов “Ұлпан” https://wordwall.net/resource/52598751/%D2%93%D0%BC%D2%AF%D1%81%D1%96%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B2-%D2%B1%D0%BB%D0%BF%D0%B0%D0%BD |
|||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
Бүгінгі сабақта алған ақпараттың алдағы өміріңізде пайдасы бар ма? Сабақта қай тапсырманы орындау қиындық туғызды? Сізге қиындықты жеңу үшін не істеу керек деп ойлайсыз? Оқушылармен кері байланыс жасалған соң, сабақ барысында қиындық туғызған тапсырмаларды қалай жеңіл орындауға болатын жолдары талқыланады.
Үйге тапсырма Ғ.Мүсіреповтың ана тақырыбындағы әңгімелеріне ұқсас әңгіме жазып келу. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлпан романындағы кейіпкерлер бейнесі.
Ұлпан романындағы кейіпкерлер бейнесі.
Қысқа мерзімді жоспар
|
3-бөлім. Адам жанының құпиясы |
Мектеп: Сауран жалпы білім беретін мектеп |
||||||
|
Күні: 14.02.2025ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Жүсіпбекова А |
||||||
|
Сынып: 9 а-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ғ. Мүсіреповтің «Ұлпан» романынындағы Ұлпан бейнесі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
«Ұлпан» романының идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау, |
||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Психологиялық ахуал орнату. «Асық» әдісі арқылы топқа бөлу 1 топ – Ұлпан 2 топ – Есеней 3 топ – Мүсіреп 4 топ – Торсан Топқа бөлінгеннен соң топтарға бағалау парақшалары таратылады. «Құпия қорапша» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
ЖИ арқылы Wordwall платформасы арқылы үй тапсырмасын пысықтау. Мағынаны тану Ұлпан романы туралы бейнебаян көрсету. ЖИ арқылы D-ID платформасы арқылы кейіпкерді сөйлету. Ғ.Мүсірепов |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. Асықтар арқылы 4 торқа бөлінеді. Құпия қорапша арқылы үйге берілген тапсырмаларға жауап береді. Бейнебаян арқылы жаңа сабақ мақсаты мен тақырыптың мәнін ашады. |
ҚБ Жарайсың Тамаша Керемет |
9-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы https: // wordwall.net/ resource |
|||
|
Сабақтың ортасы
|
1- тапсырма Оқушылар төрт топ бойынша тапсырмалар орындап жұмыс жасайды. 1 топ – Ұлпан Суреттерді сөйлету «Комикс» - әдісі
2 топ – Есеней
3 топ – Мүсіреп
«Тарсия» - әдісі арқылы
4 топ – Торсан
2- тапсырма «Кейіпкерді тап» - әдісі арқылы шығарма үзінділерінен қысқаша мәлімет беріледі. Мәлімет арқылы кейіпкер бейнесін тану.
3-тапсырма Бекіту тапсырмасы «Сандар сыр жасырады» - әдісі |
1 топ –Ұлпан Суреттерді сөйлету әдісі бойынша Комикс арқылы жұмыс жасайды. Ақпаратты салыстыра отырып, өзіндік қорытынды жасай алады. Автордың идеясын көрсетудегі кейіпкердің рөліне баға берді. Оқушылар Ғ. Мүсіреповтің «Ұлпан» романын тарсия әдісі арқылы салыстыра талдап, шығарманың Ұлпан бейнесінекөркемдік құндылығына баға береді. «Пікір алмасу стратегиясы» әдісі арқылы тақырыпты қорытындылайды. Оқушылар шығарма үзінділерінен кейіпкер бейнесін анықтап, сәйкестендіру жасайды. Оқушылар Wordwall платформасындағы жұбын тап ойыны арқылы кейіпкерлерді сәйкестендіріп, дұрыс жауаптарын табады. Оқушылар платформа арқылы 20 сұраққа дұрыс жауаптарын береді. |
ҚБ Жарайсың Тамаша Керемет
ҚБ Жарайсың Тамаша Керемет ҚБ Жарайсың Тамаша Керемет |
Ғ. Мүсірепов «Ұлпан» романы https: // wordwall.net/ resource Ғ.Мүсірепов “Ұлпан” https://wordwall.net/resource/52598751/%D2%93%D0%BC%D2%AF%D1%81%D1%96%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%B2-%D2%B1%D0%BB%D0%BF%D0%B0%D0%BD |
|||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс
Бүгінгі сабақта алған ақпараттың алдағы өміріңізде пайдасы бар ма? Сабақта қай тапсырманы орындау қиындық туғызды? Сізге қиындықты жеңу үшін не істеу керек деп ойлайсыз? Оқушылармен кері байланыс жасалған соң, сабақ барысында қиындық туғызған тапсырмаларды қалай жеңіл орындауға болатын жолдары талқыланады.
Үйге тапсырма Ғ.Мүсіреповтың ана тақырыбындағы әңгімелеріне ұқсас әңгіме жазып келу. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз






















