|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім Мәдени мұра |
Мектеп:№39 Мұғалімнің аты-жөні: Меирманова Н.С |
||
|
Күні:26.11.18 Сынып:4А |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күй аспаптары |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
О.4.3.1.1 мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу О. 4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру. А.4.2.2.1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру 4.5.1.2 көптік/тәуелдік/септік/жіктік |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:оқыған мәтіннің мазмұнын түсінеді. Көпшілігі:мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сұрақтар құрастырады Кейбірі:оқыған мәтінді мазмұндайды, өзі білетін ақпаратымен бөліседі. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Оқыған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. Тірек сөздерді қолданып, мәтінді мазмұндайды. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
аспаптар |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
өнерді бағалау |
||
|
Пәнаралық байланыс |
музыка |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
слайд |
||
|
Бастапқы білім |
Ұлттық аспаптар |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықтарын ояту «Шаттық шеңбер» Оқушылыр бір-біріне жақсы көңіл күй тілейді.От шашу Мұғалім аспаптар оркестрінің орындаған бір күйін 3-4минуттыңдатқаннансоң,«Ой шақыру» стратегиясы бойынша оқушыларға сұрақтар қою арқылы жаңа тақырыпты ашады. Оқушыларға келесі сұрақ қойылады: Бұл күйді немен орындайды? Оқушылардың ықтимал жауаптары: Аспаптар мен орындайды.
Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет!»
|
Кепе қағаз, слайд |
|
|
Сабақтың ортасы |
Суреттермен Жұмыс Сөйлемдердіқұрастыруүшін мұғалім сұрақтар Қоюарқылы оқушыларды жетелеп отырады. Дескриптор:
Тірек сөздерді қолданды Осы сияқтысұрақтарға оқушылардың берген жауаптары сөйлем немесе шағын әңгімеге айналады.Әр суретке жеке тоқтап талқылайды.Әртоп өз нәтижелерін көрсетеді, басқа топтар «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
|
|
«Оқы» айдарында ұсынылған күнделік бетіндегі мәтінді «Бірлесіп оқу» әдісімен оқиды. Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты табады. Бүгін Әсет шілдеханаға барды. Шілдеханаға атақты ақындар, палуандар, күйшілер мен әншілер шақырылған. Жақын ауылдардан әнші, сазгерлер келген. Олар түрлі ұлттық аспаптарда ойнады. Қобыз, сыбызғы, домбыра, жетіген сияқты аспаптардың әсем сазына таңғалдым. Мен де өнер көрсеттім. Ақшабай маған күміс теңге берді. Оқы және жауап бер. Мәтін бойынша сұрақ құрастырады. Үлгі: Әсет бүгін қайда барды? Дескриптор:
Оқылымнан кейінгі тапсырма
«Жаз» айдарымен берілген тапсырмада мәтіннен аспатарды теріп жазып көптік жалғауларын жалғау және тәуелдеу.
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «ет тартқыш, қоқыс жәшігі чемодан Үй жұмысы: аспатарды суретін салу сол туралы мағлүмат жазу |
|
|
|
Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру Мұғалімдер оқушылардың тақырыпты қаншалықты мегергендерін міндетті түрде тексеруі керек. Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс табуы тиіс. Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтар сөздерін қолдануы), оқушылардың өздерін және бір -бірін бағалаулары болуы керек. Кері байланыс жүргізудің маңызы зор. |
||
|
Бағалау критерийлері
|
Пәнаралық байланыстар музыка |
|
|
Рефлексия |
||
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? |
|
|
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
|
|
Оқыту ортасы қандай болды? |
|
|
|
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? |
|
|
|
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
1- топ диаграмма құру Абай Қ кім? Дескриптор:
. |
|
2-топ Әль-Фарабидың Абайдың ортақ қасиеттерін салыстыру Дескриптор: • мәтіндердің айырмашылығын дұрыс анықтады; • мәтіндердің ұқсастығын дұрыс көрсететті; |
Дескриптор:
|
|
Абайдың әжесінің аты кім? |
|
Абай қай жерде туды? |
|
Аба қандай бала болды? |
-
Шаттық шеңбер 2мин
-
От шашу
-
Шағын топтарға бөлу.сөздерді қайталау1
-
Суреттер бойынша сұрақтар2
-
Пазыл құрастыру Сабақтың мақсатынОҚУШЫЛАР анықтау2
-
Сабақтың ТАҚЫРЫБЫМЕН мақсатымен таныстыру1
-
ҚОСЫМША АҚПАРАТ БЕРУ2
-
Аудио тыңдау2
-
Жаңа сөздерді анықтау сөздермен жұмыс 3ДӘПТЕРГЕ ЖАЗУ
-
Бірлесіп оқу 1-2 сұрақ дайындау5
-
Ұшақ ұшыру 2
-
Венн диаг жұмыс бағалау 7
-
Сергіту 2
-
Құрастырайық сөздермен дискриптор оқиды 4
-
5- сөйлем 3
-
ЯРОСЛАВ1
-
Чемодан1
-
Уй тап
-
КӨРМЕ
|
1.Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
|
Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
|
Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық аспаптар
Ұлттық аспаптар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім Мәдени мұра |
Мектеп:№39 Мұғалімнің аты-жөні: Меирманова Н.С |
||
|
Күні:26.11.18 Сынып:4А |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күй аспаптары |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
О.4.3.1.1 мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып/шолып/белгі қойып оқу О. 4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру. А.4.2.2.1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру 4.5.1.2 көптік/тәуелдік/септік/жіктік |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:оқыған мәтіннің мазмұнын түсінеді. Көпшілігі:мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сұрақтар құрастырады Кейбірі:оқыған мәтінді мазмұндайды, өзі білетін ақпаратымен бөліседі. |
||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіннің мазмұнын түсінеді. Оқыған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. Тірек сөздерді қолданып, мәтінді мазмұндайды. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
аспаптар |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
өнерді бағалау |
||
|
Пәнаралық байланыс |
музыка |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
слайд |
||
|
Бастапқы білім |
Ұлттық аспаптар |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықтарын ояту «Шаттық шеңбер» Оқушылыр бір-біріне жақсы көңіл күй тілейді.От шашу Мұғалім аспаптар оркестрінің орындаған бір күйін 3-4минуттыңдатқаннансоң,«Ой шақыру» стратегиясы бойынша оқушыларға сұрақтар қою арқылы жаңа тақырыпты ашады. Оқушыларға келесі сұрақ қойылады: Бұл күйді немен орындайды? Оқушылардың ықтимал жауаптары: Аспаптар мен орындайды.
Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет!»
|
Кепе қағаз, слайд |
|
|
Сабақтың ортасы |
Суреттермен Жұмыс Сөйлемдердіқұрастыруүшін мұғалім сұрақтар Қоюарқылы оқушыларды жетелеп отырады. Дескриптор:
Тірек сөздерді қолданды Осы сияқтысұрақтарға оқушылардың берген жауаптары сөйлем немесе шағын әңгімеге айналады.Әр суретке жеке тоқтап талқылайды.Әртоп өз нәтижелерін көрсетеді, басқа топтар «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды. |
|
|
|
|
«Оқы» айдарында ұсынылған күнделік бетіндегі мәтінді «Бірлесіп оқу» әдісімен оқиды. Мәтіннен негізгі және қосымша ақпаратты табады. Бүгін Әсет шілдеханаға барды. Шілдеханаға атақты ақындар, палуандар, күйшілер мен әншілер шақырылған. Жақын ауылдардан әнші, сазгерлер келген. Олар түрлі ұлттық аспаптарда ойнады. Қобыз, сыбызғы, домбыра, жетіген сияқты аспаптардың әсем сазына таңғалдым. Мен де өнер көрсеттім. Ақшабай маған күміс теңге берді. Оқы және жауап бер. Мәтін бойынша сұрақ құрастырады. Үлгі: Әсет бүгін қайда барды? Дескриптор:
Оқылымнан кейінгі тапсырма
«Жаз» айдарымен берілген тапсырмада мәтіннен аспатарды теріп жазып көптік жалғауларын жалғау және тәуелдеу.
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «ет тартқыш, қоқыс жәшігі чемодан Үй жұмысы: аспатарды суретін салу сол туралы мағлүмат жазу |
|
|
|
Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру Мұғалімдер оқушылардың тақырыпты қаншалықты мегергендерін міндетті түрде тексеруі керек. Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс табуы тиіс. Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтар сөздерін қолдануы), оқушылардың өздерін және бір -бірін бағалаулары болуы керек. Кері байланыс жүргізудің маңызы зор. |
||
|
Бағалау критерийлері
|
Пәнаралық байланыстар музыка |
|
|
Рефлексия |
||
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? |
|
|
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
|
|
Оқыту ортасы қандай болды? |
|
|
|
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? |
|
|
|
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
1- топ диаграмма құру Абай Қ кім? Дескриптор:
. |
|
2-топ Әль-Фарабидың Абайдың ортақ қасиеттерін салыстыру Дескриптор: • мәтіндердің айырмашылығын дұрыс анықтады; • мәтіндердің ұқсастығын дұрыс көрсететті; |
Дескриптор:
|
|
Абайдың әжесінің аты кім? |
|
Абай қай жерде туды? |
|
Аба қандай бала болды? |
-
Шаттық шеңбер 2мин
-
От шашу
-
Шағын топтарға бөлу.сөздерді қайталау1
-
Суреттер бойынша сұрақтар2
-
Пазыл құрастыру Сабақтың мақсатынОҚУШЫЛАР анықтау2
-
Сабақтың ТАҚЫРЫБЫМЕН мақсатымен таныстыру1
-
ҚОСЫМША АҚПАРАТ БЕРУ2
-
Аудио тыңдау2
-
Жаңа сөздерді анықтау сөздермен жұмыс 3ДӘПТЕРГЕ ЖАЗУ
-
Бірлесіп оқу 1-2 сұрақ дайындау5
-
Ұшақ ұшыру 2
-
Венн диаг жұмыс бағалау 7
-
Сергіту 2
-
Құрастырайық сөздермен дискриптор оқиды 4
-
5- сөйлем 3
-
ЯРОСЛАВ1
-
Чемодан1
-
Уй тап
-
КӨРМЕ
|
1.Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
|
Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
|
Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
Сөйлемді толықтырып жаз. Абайдың әжесінің аты ______________ . Ол__________________ оқыды. Абай Құнанбайұлы ұлы ___________ . Өскемен қаласында ________ , _________ бар. Керекті сөздер: Зере,кітап,ақын, ескерткіш,көше |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













