Ақсуат МББК КММ
Ұлттық мереке 25 қазан – «Республика күні»
«Тарихы сырлы, ертеңі нұрлы ғажап ел!»
Сынып жетекшісі: Х.Н.Ильясова
2024-2025 оқу жылы
|
Сынып: 9 А |
Күні:24.10.24ж. |
Мұғалімнің аты жөні: Ильясова Х.Н. |
||||
|
Тақырыбы |
Ұлттық мереке 25 қазан – «Республика күні» «Тарихы сырлы, ертеңі нұрлы ғажап ел!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 8-САБАҚ «Күмәнді жағдайларда азғыруды қалай жеңуге және дұрыс таңдау жасауға болады» |
|||||
|
Сынып сағатының мақсаты |
Оқушыларға «Республика күні» мерекесінің мән-мағынасын түсіндіру; елін, жерін, салт-дәстүрін сүюге тәрбиелеу. Жас жеткіншек бойына Отанға деген сүйіспеншілік , Қазақстан елінде тұратын барлық халықты, ұлт өкілдерін құрметтеу, толеранттылыққа тәрбиелеу, бала бойында патриоттық сезімін қалыптастыру. |
|||||
|
Қауіпсіз сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды қауіпті ұсыныстардан бас тартуға және өз шегараларын қорғауға үйрету |
|||||
|
Негізгі міндеттері: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Басы 5 мин 20 мин 5 мин 5 мин 5 мин Соңы 5 мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу түгендеу. Кіріспе сөз: Отан дейміз от жаққан жерімізді, Отан дейміз өсірген елімізді. Отан дейміз туған жер, атамекен – Биік тау, орман, тоғай, көлімізді. Отан дейміз кең – байтақ астананы, Жасыл жайлау, жаңа жол, жас қаланы. Отанның шеті де жоқ, шегі де жоқ, Ол бірақ өз үйіңнен басталады. Мұғалімның сөзі: Кең байтақ, көз
жетпейтін жерім менің. 1 Тапсырма «Қазақстан» сөзіне кластер құру. Сұрақ-жауап 2. Тапсырма «Отан» деген сөзге синквейн. 3. Тапсырма Қазақстан, Отан, жер, ұлт, ел, халық деген сөздермен тақпақ құрастыру. № 8-САБАҚ «Күмәнді жағдайларда азғыруды қалай жеңуге және дұрыс таңдау жасауға болады» Сабақтың барысы Кіріспе (2 минут) Сұрақ қою: «Жасөспірімдерді қандай жағдайлар еліктіруі мүмкін?». Негізгі бөлім Талқылауға арналған сұрақтар: • Сіз нені бастан өткердіңіз? • Ең үлкен қиындықтарға не себеп болды? • Сіз неден қорқасыз? • Сіздің қазір істегеніңізді нақты өмірде қолдануға бола ма, болса қалай? • Сіз мұны қалай жасайсыз? • Ықтимал салдары қандай? • Егер олар теріс болса, сіз оларды қалай жеңесіз? «Бас тарту» ойыны Қатысушыларға тапсырма: «айналаңыздағы біреумен қарым-қатынас жағдайын еске түсіріңіз, оны әдетте қабылдамау қиын. Бұл жағдайды топтың басқа мүшесімен ойнаңыз, алдымен ол шындықта болады. Сіз не бастан өткердіңіз? Сіз нені өзгерткіңіз келеді? Енді сол жағдайды серіктесіңізден бас тарту немесе онымен келіспейтіндігіңізді білдіру арқылы басқаша жолмен ойнаңыз». Талқылауға арналған сұрақтар: • Бас тартқан кезде сізге ең қиын нәрсе не болды? • Сіз бас тартқан кезде не сезіндіңіз? Таңдауға әсер ететін факторлар: - Күмәнді жағдайларда шешім қабылдауға әсер етуі мүмкін факторларды талқылау: құрдастардың қысымы, қабылдауға деген ұмтылыс, жазадан қорқу, моральдық құндылықтар және т. б. 3. Қорытынды Рефлексия «МММ» әдісі |
Оқушылар сәлемдеседі. Қазақстан Республикасының Гимні орындалады. Оқушыларға сөз беріледі. Кластер құрастырады. Сұрақтарға жауап береді Синквейн құру. Тақпақ құрастыру. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар өз ойларын білдіреді Топтық немесе жұптық жұмыс: оқушылар әр мысалды талдайды және әр таңдаудың ықтимал салдарын талқылайды. Сабақты ұнаған сәттерімен бөліседі. |
|
Аудиожазба.
Кластер
синквейн Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/BCAA6q-DBnc?si=HAiV_l2MG2aIVUEP https://drive.google.com/file/d/1zr0xk3YY5XJuddXYQM36oZSyfRFItux5/view https://drive.google.com/file/d/1PIp-x-SgLIM7NkIeNkE_omo9i3Ud8WbP/view |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық мереке 25 қазан – «Республика күні» «Тарихы сырлы, ертеңі нұрлы ғажап ел!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 8-САБАҚ «Күмәнді жағдайларда азғыруды қалай жеңуге және дұрыс таңдау жасауға болады»
Ақсуат МББК КММ
Ұлттық мереке 25 қазан – «Республика күні»
«Тарихы сырлы, ертеңі нұрлы ғажап ел!»
Сынып жетекшісі: Х.Н.Ильясова
2024-2025 оқу жылы
|
Сынып: 9 А |
Күні:24.10.24ж. |
Мұғалімнің аты жөні: Ильясова Х.Н. |
||||
|
Тақырыбы |
Ұлттық мереке 25 қазан – «Республика күні» «Тарихы сырлы, ертеңі нұрлы ғажап ел!» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 8-САБАҚ «Күмәнді жағдайларда азғыруды қалай жеңуге және дұрыс таңдау жасауға болады» |
|||||
|
Сынып сағатының мақсаты |
Оқушыларға «Республика күні» мерекесінің мән-мағынасын түсіндіру; елін, жерін, салт-дәстүрін сүюге тәрбиелеу. Жас жеткіншек бойына Отанға деген сүйіспеншілік , Қазақстан елінде тұратын барлық халықты, ұлт өкілдерін құрметтеу, толеранттылыққа тәрбиелеу, бала бойында патриоттық сезімін қалыптастыру. |
|||||
|
Қауіпсіз сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды қауіпті ұсыныстардан бас тартуға және өз шегараларын қорғауға үйрету |
|||||
|
Негізгі міндеттері: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Басы 5 мин 20 мин 5 мин 5 мин 5 мин Соңы 5 мин |
І.Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу түгендеу. Кіріспе сөз: Отан дейміз от жаққан жерімізді, Отан дейміз өсірген елімізді. Отан дейміз туған жер, атамекен – Биік тау, орман, тоғай, көлімізді. Отан дейміз кең – байтақ астананы, Жасыл жайлау, жаңа жол, жас қаланы. Отанның шеті де жоқ, шегі де жоқ, Ол бірақ өз үйіңнен басталады. Мұғалімның сөзі: Кең байтақ, көз
жетпейтін жерім менің. 1 Тапсырма «Қазақстан» сөзіне кластер құру. Сұрақ-жауап 2. Тапсырма «Отан» деген сөзге синквейн. 3. Тапсырма Қазақстан, Отан, жер, ұлт, ел, халық деген сөздермен тақпақ құрастыру. № 8-САБАҚ «Күмәнді жағдайларда азғыруды қалай жеңуге және дұрыс таңдау жасауға болады» Сабақтың барысы Кіріспе (2 минут) Сұрақ қою: «Жасөспірімдерді қандай жағдайлар еліктіруі мүмкін?». Негізгі бөлім Талқылауға арналған сұрақтар: • Сіз нені бастан өткердіңіз? • Ең үлкен қиындықтарға не себеп болды? • Сіз неден қорқасыз? • Сіздің қазір істегеніңізді нақты өмірде қолдануға бола ма, болса қалай? • Сіз мұны қалай жасайсыз? • Ықтимал салдары қандай? • Егер олар теріс болса, сіз оларды қалай жеңесіз? «Бас тарту» ойыны Қатысушыларға тапсырма: «айналаңыздағы біреумен қарым-қатынас жағдайын еске түсіріңіз, оны әдетте қабылдамау қиын. Бұл жағдайды топтың басқа мүшесімен ойнаңыз, алдымен ол шындықта болады. Сіз не бастан өткердіңіз? Сіз нені өзгерткіңіз келеді? Енді сол жағдайды серіктесіңізден бас тарту немесе онымен келіспейтіндігіңізді білдіру арқылы басқаша жолмен ойнаңыз». Талқылауға арналған сұрақтар: • Бас тартқан кезде сізге ең қиын нәрсе не болды? • Сіз бас тартқан кезде не сезіндіңіз? Таңдауға әсер ететін факторлар: - Күмәнді жағдайларда шешім қабылдауға әсер етуі мүмкін факторларды талқылау: құрдастардың қысымы, қабылдауға деген ұмтылыс, жазадан қорқу, моральдық құндылықтар және т. б. 3. Қорытынды Рефлексия «МММ» әдісі |
Оқушылар сәлемдеседі. Қазақстан Республикасының Гимні орындалады. Оқушыларға сөз беріледі. Кластер құрастырады. Сұрақтарға жауап береді Синквейн құру. Тақпақ құрастыру. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар өз ойларын білдіреді Топтық немесе жұптық жұмыс: оқушылар әр мысалды талдайды және әр таңдаудың ықтимал салдарын талқылайды. Сабақты ұнаған сәттерімен бөліседі. |
|
Аудиожазба.
Кластер
синквейн Пайдалы сілтеме: https://youtu.be/BCAA6q-DBnc?si=HAiV_l2MG2aIVUEP https://drive.google.com/file/d/1zr0xk3YY5XJuddXYQM36oZSyfRFItux5/view https://drive.google.com/file/d/1PIp-x-SgLIM7NkIeNkE_omo9i3Ud8WbP/view |
||
шағым қалдыра аласыз













