|
Бөлім |
4-бөлім. Қазақтың ұлттық және зияткерлік ойындары |
|
|
Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты |
Темиров Ғабит |
|
|
Күні |
24.12.2025ж |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік
ережесі. Спорттық және қозғалмалы ойындар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.18Жарыс іс-әрекеттері және төрелік ету ережелерін білу Спорттық ойын ережелерін және әдіс-тәсілдерін меңгеру |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін білу |
|
|
Сабақ кезеңі уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
- Оқушыларды сабаққа дайындау Қауіпсіздік Ережелері:
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. |
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру. |
Қол шапалақ |
|
|
Негізгі бөлім 35 мин |
Қазақстандағы шахмат тарихы және кейбір дүниежүзілік танымал ойыншылар осы оқу әрекетіне кіріспе ретінде талқылануы мүмкін. Оқушылардан бірлескен жұмысты бастамас бұрын, жұптарда шахмат ойынындағы өз білімдерімен және тәжірибесімен бөлісуді сұраңыз. Шахмат ойынының соңында сыныпта көбірек тиімді болған стратегиялар мен тактикаларды талқылаңыз. Жұптар өз әлеуметтік дағдыларын бағалап, бірлесе қалай жұмыс істегендігіне шолу жасаңыз.
|
Ұлттық ойынның шеңберінде бірқатар стратегияларды және тактикаларды оқу (ЖЖ, К) Оқушылар шахмат ойынын ойнау үшін жұптарда жұмыс істейді. Олар іздеу жүйесін немесе сәйкесінше кітаптарды, жеке тәжірибесін пайдаланады. Барлық сынып өз ойындарында білген бір стратегиямен бөліседі. Жұпта оқушылар басқа жұппен шахмат ойынында жарысады және олар зерттеген кейбір стратегияларды пайдалануға тырысады. Ойын соңында жеңімпаздар олардың стратегиялары жеңіске қалай алып келгендігін түсіндіреді. |
Смайликтер арқылы |
|
|
Қорытынды кезеңі 5 мин |
«Тоғызқұмалақ» ойынын ойнаңыз. Бір-бірлеріңізге төрелік етіңіз. Дескриптор - ойын ережесін сақтайды; - «Тоғызқұмалақ» ойынын шартымен ойнайды; - бір-біріне төрелік жасайды.
|
Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
Қол шапалақ |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық ойын аясындағы бірқатар стратегия мен тактиканы оқу
Ұлттық ойын аясындағы бірқатар стратегия мен тактиканы оқу
|
Бөлім |
4-бөлім. Қазақтың ұлттық және зияткерлік ойындары |
|
|
Педагогтің тегі,аты,әкесінің аты |
Темиров Ғабит |
|
|
Күні |
24.12.2025ж |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік
ережесі. Спорттық және қозғалмалы ойындар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.2.18Жарыс іс-әрекеттері және төрелік ету ережелерін білу Спорттық ойын ережелерін және әдіс-тәсілдерін меңгеру |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін білу |
|
|
Сабақ кезеңі уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
- Оқушыларды сабаққа дайындау Қауіпсіздік Ережелері:
Оқушылардың қатарда түзу тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу жаттығуларын ережеге сай орындалуын қадағалау. |
Дайындық бөлімі: Оқушыларды қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін анықтау. Техника қауіпсіздігін ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау. Тыныс жолдарын қалпына келтіру. |
Қол шапалақ |
|
|
Негізгі бөлім 35 мин |
Қазақстандағы шахмат тарихы және кейбір дүниежүзілік танымал ойыншылар осы оқу әрекетіне кіріспе ретінде талқылануы мүмкін. Оқушылардан бірлескен жұмысты бастамас бұрын, жұптарда шахмат ойынындағы өз білімдерімен және тәжірибесімен бөлісуді сұраңыз. Шахмат ойынының соңында сыныпта көбірек тиімді болған стратегиялар мен тактикаларды талқылаңыз. Жұптар өз әлеуметтік дағдыларын бағалап, бірлесе қалай жұмыс істегендігіне шолу жасаңыз.
|
Ұлттық ойынның шеңберінде бірқатар стратегияларды және тактикаларды оқу (ЖЖ, К) Оқушылар шахмат ойынын ойнау үшін жұптарда жұмыс істейді. Олар іздеу жүйесін немесе сәйкесінше кітаптарды, жеке тәжірибесін пайдаланады. Барлық сынып өз ойындарында білген бір стратегиямен бөліседі. Жұпта оқушылар басқа жұппен шахмат ойынында жарысады және олар зерттеген кейбір стратегияларды пайдалануға тырысады. Ойын соңында жеңімпаздар олардың стратегиялары жеңіске қалай алып келгендігін түсіндіреді. |
Смайликтер арқылы |
|
|
Қорытынды кезеңі 5 мин |
«Тоғызқұмалақ» ойынын ойнаңыз. Бір-бірлеріңізге төрелік етіңіз. Дескриптор - ойын ережесін сақтайды; - «Тоғызқұмалақ» ойынын шартымен ойнайды; - бір-біріне төрелік жасайды.
|
Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы мұғалім сұрағына жауап береді. |
Қол шапалақ |
|
шағым қалдыра аласыз















