|
Сынып жетекшінің аты-жөні |
Әуезова Қ. |
||
|
Күні: |
11.11.2024 |
||
|
Сынып: 6 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып сағатының тақырыбы |
"Ұлттық теңге - Тәуелсіздігіміздің нышаны" |
||
|
Мақсаты |
Оқушыларды тәуелсіз еліміздің ең бірінші айрықша белгісі теңгемен таныстыру,төл теңгеміздің шығу тарихы, айналымға ену кезі туралы мағлұматтар беру. |
||
|
Құндылық |
Қараша – әділдік және жауапкершілік айы |
||
|
Аптаның дәйек сөзі |
Тура биде туған жоқ! |
||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
"Жолда жүру ережелерін оқу" бағдарламасы Оқушылардың жол-көлік оқиғағасы кезінде өзін-өздері ұстаулары. |
||
Сабақтың барысы
|
Барысы |
Тәрбие сағатындағы орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жолда жүру |
Жол-көлік оқиғасына
қатысқандар мен оны көрушілердің өзін-өздері үстауы. |
"Жолда жүру ережелерін оқу" бағдарламасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Түні нұрлы, ақ таңы, Жері гүлдей бақтағы Ел ырысы- тайқазан, Қазанымыз толығып, Болсын дәйім жолы құт! «Ел тірегі - төл теңге!» Деп құрметтер оны жұрт. ІІ. Оқушыларды 3 топқа бөлу (теңге, доллор, рубль) ІІІ. Сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын ашу, мақсатымен таныстыру.
Сұрақтары: 1. Теңгені жасаушы дизайнердің есімі? 2. Ұлттық валюта күні? 3. Тиында не бейнеленген? 4. Теңгенің алғашқы нұсқасы қай елде шықты? 5. ҚР- ның тәуелсіздігіне неше жыл?
ІV. Оқушыларға бейне- баян көрсетіледі. (Теңгенің шығу тарихы бойынша) Теңгенің айналымға келу тарихымен танысайық. Олай болса, келесі «бейне-баянға» назар аударыңыздар.
V. Әр топ постер құрап, топтан бір адам ортаға шығып қорғайды. 1- топ: Теңге дегеніміз не? 2- топ: Ұлттық валютаның қызметі? 3- топ: Теңге не үшін қажет?
VII. Есептер шығару. Ақшаң көп болсын десең... Әрбір топ өзінің қоржынына дұрыс жауап үшін берілген ақшаны жинайды.Кімнің ақшасы көп болса, сол топтың жеңгені. 1-есеп: Балада 1 және 5 тиындық 23 монета бар. Ол қолындағы ақшасын санағанда 57 тиын болды. Бала қателескен жоқ па? Шешіуі: Бала қателесті, өйткені 1 тиындық – 15,5 тиындық - 8 болса, барлығы 55 тиын болады. 2 -есеп: Егер 1 кг кәмпит үшін 225 теңге төленген болса, 10 кг кәмпит қанша тұрады? Шешуі: 2250 теңге. 3-есеп: 1,2,3,... 9 цифрды жазындар. Осы цифрлардың орналасу ретін өзгертпей, олардың «+» не «-» таңбасын (барлығы үш таңба) қойыңдар, сонда Шешіуі: 100 =123-45-67+89
Блиц-сұрақтар. Әр топқа сұрақтар қойылады, олар бұл сұрақтарға ойланбастан тез жауап беруі керек.
Оқушылар сабаққа белсенді қатысқандарыңызға рахмет! |
Интерактивті тақта, слайд. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлттық теңге - Тәуелсіздігіміздің нышаны
Ұлттық теңге - Тәуелсіздігіміздің нышаны
|
Сынып жетекшінің аты-жөні |
Әуезова Қ. |
||
|
Күні: |
11.11.2024 |
||
|
Сынып: 6 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып сағатының тақырыбы |
"Ұлттық теңге - Тәуелсіздігіміздің нышаны" |
||
|
Мақсаты |
Оқушыларды тәуелсіз еліміздің ең бірінші айрықша белгісі теңгемен таныстыру,төл теңгеміздің шығу тарихы, айналымға ену кезі туралы мағлұматтар беру. |
||
|
Құндылық |
Қараша – әділдік және жауапкершілік айы |
||
|
Аптаның дәйек сөзі |
Тура биде туған жоқ! |
||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
"Жолда жүру ережелерін оқу" бағдарламасы Оқушылардың жол-көлік оқиғағасы кезінде өзін-өздері ұстаулары. |
||
Сабақтың барысы
|
Барысы |
Тәрбие сағатындағы орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жолда жүру |
Жол-көлік оқиғасына
қатысқандар мен оны көрушілердің өзін-өздері үстауы. |
"Жолда жүру ережелерін оқу" бағдарламасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Түні нұрлы, ақ таңы, Жері гүлдей бақтағы Ел ырысы- тайқазан, Қазанымыз толығып, Болсын дәйім жолы құт! «Ел тірегі - төл теңге!» Деп құрметтер оны жұрт. ІІ. Оқушыларды 3 топқа бөлу (теңге, доллор, рубль) ІІІ. Сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын ашу, мақсатымен таныстыру.
Сұрақтары: 1. Теңгені жасаушы дизайнердің есімі? 2. Ұлттық валюта күні? 3. Тиында не бейнеленген? 4. Теңгенің алғашқы нұсқасы қай елде шықты? 5. ҚР- ның тәуелсіздігіне неше жыл?
ІV. Оқушыларға бейне- баян көрсетіледі. (Теңгенің шығу тарихы бойынша) Теңгенің айналымға келу тарихымен танысайық. Олай болса, келесі «бейне-баянға» назар аударыңыздар.
V. Әр топ постер құрап, топтан бір адам ортаға шығып қорғайды. 1- топ: Теңге дегеніміз не? 2- топ: Ұлттық валютаның қызметі? 3- топ: Теңге не үшін қажет?
VII. Есептер шығару. Ақшаң көп болсын десең... Әрбір топ өзінің қоржынына дұрыс жауап үшін берілген ақшаны жинайды.Кімнің ақшасы көп болса, сол топтың жеңгені. 1-есеп: Балада 1 және 5 тиындық 23 монета бар. Ол қолындағы ақшасын санағанда 57 тиын болды. Бала қателескен жоқ па? Шешіуі: Бала қателесті, өйткені 1 тиындық – 15,5 тиындық - 8 болса, барлығы 55 тиын болады. 2 -есеп: Егер 1 кг кәмпит үшін 225 теңге төленген болса, 10 кг кәмпит қанша тұрады? Шешуі: 2250 теңге. 3-есеп: 1,2,3,... 9 цифрды жазындар. Осы цифрлардың орналасу ретін өзгертпей, олардың «+» не «-» таңбасын (барлығы үш таңба) қойыңдар, сонда Шешіуі: 100 =123-45-67+89
Блиц-сұрақтар. Әр топқа сұрақтар қойылады, олар бұл сұрақтарға ойланбастан тез жауап беруі керек.
Оқушылар сабаққа белсенді қатысқандарыңызға рахмет! |
Интерактивті тақта, слайд. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













