Күні: 15.02.2018жСынып: 2Пәні:Қазақ тілі87-сабақ | Қатысқандар саны: 16Қатыспағандар саны:Мұғалім: Байшапанова С.А |
Сабақтың тақырыбы | Ұлтымыздың салт-дәстүрін білгенің жөн. Зат есім |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.4.2.3* сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату
|
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: зат есімдерге сұрақтар қоя біледіКөбі: Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады Кейбірі: кім?кімдер?не ?нелер?сұрақтарын қандай зат есімдерге қойылатынын анықтай алады. |
Жетістік критерийлері | Кім?Не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді табады. - сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажыратады -Өлең мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап бере алады.
|
Құндылықтарды дарыту | Халқымыздың салт-дәстүрлерін құрметтеуге тәрбиелеу |
Пәнаралық байланыс | Әдебиеттік оқу,жаратылыстану |
Тілдік құзыреттілік | Зат есім, сын есім, етістік, сан есім |
Алдыңғы білім |
|
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | ресурс |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру5 минут | Психологиялық дайындық
Сөз таптары туралы не білеміз?Сөз таптарын атайды,сұрақтар қояды.(ламинатталған парақшаға оқушылар бір сөзден жазады)(Ұ)Зат есім. Сын есім.Етістік.Сан есімМысалы: оқушы,білімді ,оқыды,бес |
Ламинатталған парақша |
Сабақтың ортасы30 минут
| 1-тапсырма.Сөзжұмбақты шеш!Сөзжұмбақты дұрыс шешсек сабағымыздың тақырыбы шығады Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау (Ұ;ҚБ)2-тапсырма «Адасқан суреттер!»Суреттерді дұрыс орналастыр. Кім?кімдер? не?нелер?Күйші торғайСатушы қайыңОқушылар сиырТігінші мектепБиші тауларАнасәби
Неге осылай суреттерді топтастырдыңдар? Қандай ереже шығаруға болады?ЕРЕЖЕ:Адамға қатысты сөздерге кім?не?,заттар мен жануарларға не?нелер?деген сұрақтар қойылады. (Ж;ҚБ)3-тапсырма:10жаттығу .Өлеңді түсініп оқы -Өлең мазмұны бойынша сұрақтар қой және жауап бер -Кім?не?сұрағына жауап беретін сөздерді тап. (Ө;ҚБ)4тапсырма.11жаттығу .Өлеңді қатесіз көшіріп жаз. «Ойлан,тап.» Саған кім болады?
Жұмыс дәптері 34бет шығармашылық тапсырма (тақтамен жұмыс)(ҚБ)
(Т;ҚБ)5-тапсырма1топ.Тест2топ.Сәйкестендіру 3топ.Зат есімдерді қоршап көрсет «Дұрыс-бұрыс»ойыны (АКТ) Не?нелер?деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді ажырату | Мәтін
Суреттер,сөзжұмбақ
суреттер
Сергіту сәті
|
Сабақтың соңы5 минут | Рефлексия -Бүгін сабақта не білдік?Сабақта қандай тапсырмалар оңай болды?Қандай тапсырмалар қиындық тұғызды? |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
|
Оңнан солға қарай оқыса да, солдан оңға қарай оқыса да өзгермейтін сөздерді тауып жазады | -Кім? Не? сұрақтарына жауап беретін сөздерді табу білігін бағалау-Зат есімдерді ажырату білігін бағалау-Мәселеден хабардар екенін көрсете отырып, өзгелердің пікірін тыңдап,өз ойымен бөлісу білігін бағалау-Ой ұшқырлығын, болжау жасай алуын бағалау |
|
Бақылау- Сабақтың мақсатына жеттім бе?-Оқушылар не үйренді?-Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?-Оқушылар арасында диференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?-Жоспарланған уақытты ұстандым ба?-Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?
|
|
|