|
Сынып жетекшінің аты-жөні |
|
||
|
Күні: |
|
||
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып сағатының тақырыбы |
Ұлы дала презентімін |
||
|
Тәрбие құндылығы |
|
||
|
Мақсаты |
|
||
|
Бағалау критерийлері: |
|||
Тәрбие сағатының барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу.Оқушылардың көңіл-күйлерін сұрау. «Ыстық орындық» стратегиясы арқылы «Өз-өзіңе мақтау
сөз» жаттығуы Топқа
бөлу. «Пазл»
әдісі арқылы мына берілген суреттер
арқылы сыныпты 2 топқа бөлу.
Ойтүрткі Суретке қарап оқушылар тақырыпты болжайды, анықтайды |
|
презентация Интербелсенді тақта/ компьютер Презентация Сабақта АКТ жаңа сабақты ашуда, тапсырмаларды орындау барысында, қолданылады. |
|
|
|
«Ой шақыру» Бейнеролик көрсету. Мұғалімнің кіріспе сұрағы. Балалар бейнероликтен не көрдіңдер? Онда кімдер бар? Сендер бүгінгі сабақтың тақырыбы не деп ойлайсыңдар? Ұлы дала перзенті Тәуелсіздіктің алғашқы жылдарының өзінде біздің еліміз егемендіктің ең негізгі алғышарттарын жасай алады. Ең алдымен, көпұлтты елде халықтың ауызбірлігін сақтауға қол жеткізілді. Қазақстанды мекен етіп жатқан ұлттар мен ұлыстардың барлығының мүддесін ортақтастыра алды. ортақ үйімізде татулық пен келісімнің болуы қай істің де сәтін салудың алғышарты екенін ешқашан есінен шығарған жоқ. Дәл осы кезеңде талай республикаларда азамат соғысы өршіп, мың-мыңдаған адам саясаттың сойылын соққан содырлардың сойқанынан құрбан болып жатты. Құдайға шүкір, сол бір сын сағаттарда Қазақстан тыныштығын, татулығын сақтап қалды. Елбасымыздың салиқалы саясаты біздің ортақ шаңырағымызды жанжалдан сақтап қалғанын ешқашан ұмытуға болмайды.
1-тапсырма. «Жұптасып-ойлан-бөліс» әдісі. Оқушылар мәтінді тыңдап, онда не айтылғаны жөнінде ой бөліседі.
«Серпілген сауал» Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтарды лақтырамын. Сұрақ:
Мысалы, “Анна, Виторияның жауабы туралы сен не ойлайсың?” “Виктория, Дауреннің жауабы барынша кеңейту үшін оны қалай дамытуға болады?” “Даурен, естігеннің барлығын бір жауапқа қалай біріктіруге болады?” Дискриптор 1.Автордың ойына баға бере алады. Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. Мұғалім топ жұмыстарына кері байланыс береді. Ұтымды тұстарды атап көрсетеді. Кері байланыс: Бір тамшы ой 1.Қандай ой пайда болды? 2. Не сезіндім? 3. Не ұнады?
«Ұлы дала перзенті» эссе жазу. Рефлексия. «Тілек тізбегі» Бүгін сабақтағы көңіл-күйлерін үш тілек сөзбен қорытындылайды. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлы дала мұрагерлері. Тәрбие сағаты.
Ұлы дала мұрагерлері. Тәрбие сағаты.
|
Сынып жетекшінің аты-жөні |
|
||
|
Күні: |
|
||
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып сағатының тақырыбы |
Ұлы дала презентімін |
||
|
Тәрбие құндылығы |
|
||
|
Мақсаты |
|
||
|
Бағалау критерийлері: |
|||
Тәрбие сағатының барысы
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу.Оқушылардың көңіл-күйлерін сұрау. «Ыстық орындық» стратегиясы арқылы «Өз-өзіңе мақтау
сөз» жаттығуы Топқа
бөлу. «Пазл»
әдісі арқылы мына берілген суреттер
арқылы сыныпты 2 топқа бөлу.
Ойтүрткі Суретке қарап оқушылар тақырыпты болжайды, анықтайды |
|
презентация Интербелсенді тақта/ компьютер Презентация Сабақта АКТ жаңа сабақты ашуда, тапсырмаларды орындау барысында, қолданылады. |
|
|
|
«Ой шақыру» Бейнеролик көрсету. Мұғалімнің кіріспе сұрағы. Балалар бейнероликтен не көрдіңдер? Онда кімдер бар? Сендер бүгінгі сабақтың тақырыбы не деп ойлайсыңдар? Ұлы дала перзенті Тәуелсіздіктің алғашқы жылдарының өзінде біздің еліміз егемендіктің ең негізгі алғышарттарын жасай алады. Ең алдымен, көпұлтты елде халықтың ауызбірлігін сақтауға қол жеткізілді. Қазақстанды мекен етіп жатқан ұлттар мен ұлыстардың барлығының мүддесін ортақтастыра алды. ортақ үйімізде татулық пен келісімнің болуы қай істің де сәтін салудың алғышарты екенін ешқашан есінен шығарған жоқ. Дәл осы кезеңде талай республикаларда азамат соғысы өршіп, мың-мыңдаған адам саясаттың сойылын соққан содырлардың сойқанынан құрбан болып жатты. Құдайға шүкір, сол бір сын сағаттарда Қазақстан тыныштығын, татулығын сақтап қалды. Елбасымыздың салиқалы саясаты біздің ортақ шаңырағымызды жанжалдан сақтап қалғанын ешқашан ұмытуға болмайды.
1-тапсырма. «Жұптасып-ойлан-бөліс» әдісі. Оқушылар мәтінді тыңдап, онда не айтылғаны жөнінде ой бөліседі.
«Серпілген сауал» Тақырыптың түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылардың арасында сұрақтарды лақтырамын. Сұрақ:
Мысалы, “Анна, Виторияның жауабы туралы сен не ойлайсың?” “Виктория, Дауреннің жауабы барынша кеңейту үшін оны қалай дамытуға болады?” “Даурен, естігеннің барлығын бір жауапқа қалай біріктіруге болады?” Дискриптор 1.Автордың ойына баға бере алады. Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. Мұғалім топ жұмыстарына кері байланыс береді. Ұтымды тұстарды атап көрсетеді. Кері байланыс: Бір тамшы ой 1.Қандай ой пайда болды? 2. Не сезіндім? 3. Не ұнады?
«Ұлы дала перзенті» эссе жазу. Рефлексия. «Тілек тізбегі» Бүгін сабақтағы көңіл-күйлерін үш тілек сөзбен қорытындылайды. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














