|
ҰМЖ тарауы: 3 В бөлімі. Сауда, қолөнер және әлемді игеру |
«Жаңажол НЖББМ КММ» |
||||
|
Күні: 12.02.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Джанбузова А.С |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар - 6 |
Қатыспағандар - 0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлы Жібек жолы батыс пен шығысты қалай байланыстырды? |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
6.4.1.2 – ортағасырлардағы халықаралық сауда мен саяхаттардың рөлін түсіндіру |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: Ұлы Жібек жолының тармақтарын атайды, Ұлы Жібек жолының халықаралық сауда жолы екенін айта алады. Оқушылардың басым бөлігі: Экспедициялардың бағыттарын түсіндіреді, картадан көрсете алады . Кейбір оқушылар: Ұлы географиялық ашулардың алғышарттарын әңгімелейді. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Картадан Ұлы Жібек жолының негізгі бағыттарын көрсетеді, және басты тауарды айтады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар Ұлы Жібек жолының бағыттарын анықтап, топтастыра және жіктей алады, ең алдымен өзінің пікірін құрастыру үшін жазбалар көмегімен көзбен шолу жасай отырып, кейін сыныптың алдында ауызша түрде ұсына алады. |
||||
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология. Ұлы Жібек жолы, құбылнама (компас),каравела,астролябия т.б |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер Талқылауға арналған тармақтар: Қытайдың қандай өнімдері әкеліне бастады? неліктен ........... екенін айта аласыз ба? Жазылым бойынша ұсыныстар: Атлант мұхитымен шектесетін Португалия Испания сауда жерлері Үндістанға баратын теңіз жолын іздеуге белсене кірісті, өйткені .......... |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығы» құндылығына баулу |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
«Қазақстан тарихы», география Осы пәндердегі алған білімдерімен пәнаралық байланыс жасаймын |
||||
|
Алдыңғы білім |
Ұлы Жібек Жолы, керуендер, сауда, қалалар олардың маңызы туралы білім бар |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы (10 минут)
|
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды түгендеу) «Жылы жүрек-жақсы тілек» атты шаттық шеңберіне тұрып, оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Көңіл-күйлерін смайликтер арқылы арқылы көрсету. Оқушыларды топқа бөлемін: асықтар түсімен «Жұмбақ зат» ойыны /жібек,жол/ Балалар сіздер бұл жұмбақ заттың жауабы арқылы біздің сабағымыздың тақырыбы не туралы деп болжайсыңдар? |
смайлик |
|||
|
Ұлы Жібек туралы бейне фильм (3 минут) *Кадрда не көрсетілген? *Бұл қандай жол деп ойлайсыңдар? *Көріністі өз ойларыңызбен бөлісіңіздер... |
Ұлы Жібек жолы туралы бейне фильм |
||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
1-тапсырма (Т) 1) «ВЕЕР» сұрақтары 1-топ: Ұлы Жібек жолының бағыттары 2-топ: Ұлы географиялық ашылулардың қажеттілігі ҚБ «Бас бармақ» жоғары-төмен 2-тапсырма . (Жұп) «Ойлан-жұптас, бөліс» әдісі Кезбе тілші 1-жұпқа:Телестудиядағы диктор-ақпарат беру 2-жұпқа:Тілші оқиға орнынан ақпарат ұсынады 3-жұпқа:Тілші сұхбат алатын куәгер ҚБ«Бағдаршам» 5-тапсырма Картамен жұмыс Ұлы Жібек жолының негізгі бағыттарын кескін картаға түсіріңдер
ҚБ «жүрекше беру» Қосымша қажет ететін тапсырмалар: 1.Ақпаратты қабылдау 2.Мюнстенберг әдісі |
оқулық Кескін карта |
|||
|
Сабақтың соңы ( 5 минут ) |
Кері байланыс
Сабақтан кейінгі жетістік деңгейің қай суретке сәйкес келеді, белгіле. Үйге тапсырма беру Батыс пен шығысты байланыстырған дәнекер жол тақырыбына шағын эссе жазып келу Қажетті сөздер: Ұлы Жібек жолы, Ұлы географиялық ашулар,каравелла, кұбылнама, үндістер ацтектер, маиялар, инктер |
ҚБ парағы |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ұлы Жібек жолы батыс пен шығысты қалай байланыстырды?"
"Ұлы Жібек жолы батыс пен шығысты қалай байланыстырды?"
|
ҰМЖ тарауы: 3 В бөлімі. Сауда, қолөнер және әлемді игеру |
«Жаңажол НЖББМ КММ» |
||||
|
Күні: 12.02.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Джанбузова А.С |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар - 6 |
Қатыспағандар - 0 |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлы Жібек жолы батыс пен шығысты қалай байланыстырды? |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
6.4.1.2 – ортағасырлардағы халықаралық сауда мен саяхаттардың рөлін түсіндіру |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: Ұлы Жібек жолының тармақтарын атайды, Ұлы Жібек жолының халықаралық сауда жолы екенін айта алады. Оқушылардың басым бөлігі: Экспедициялардың бағыттарын түсіндіреді, картадан көрсете алады . Кейбір оқушылар: Ұлы географиялық ашулардың алғышарттарын әңгімелейді. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Картадан Ұлы Жібек жолының негізгі бағыттарын көрсетеді, және басты тауарды айтады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар Ұлы Жібек жолының бағыттарын анықтап, топтастыра және жіктей алады, ең алдымен өзінің пікірін құрастыру үшін жазбалар көмегімен көзбен шолу жасай отырып, кейін сыныптың алдында ауызша түрде ұсына алады. |
||||
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология. Ұлы Жібек жолы, құбылнама (компас),каравела,астролябия т.б |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер Талқылауға арналған тармақтар: Қытайдың қандай өнімдері әкеліне бастады? неліктен ........... екенін айта аласыз ба? Жазылым бойынша ұсыныстар: Атлант мұхитымен шектесетін Португалия Испания сауда жерлері Үндістанға баратын теңіз жолын іздеуге белсене кірісті, өйткені .......... |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Тарихтың мәдениет пен тілдің біртұтастығы» құндылығына баулу |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
«Қазақстан тарихы», география Осы пәндердегі алған білімдерімен пәнаралық байланыс жасаймын |
||||
|
Алдыңғы білім |
Ұлы Жібек Жолы, керуендер, сауда, қалалар олардың маңызы туралы білім бар |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы (10 минут)
|
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды түгендеу) «Жылы жүрек-жақсы тілек» атты шаттық шеңберіне тұрып, оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Көңіл-күйлерін смайликтер арқылы арқылы көрсету. Оқушыларды топқа бөлемін: асықтар түсімен «Жұмбақ зат» ойыны /жібек,жол/ Балалар сіздер бұл жұмбақ заттың жауабы арқылы біздің сабағымыздың тақырыбы не туралы деп болжайсыңдар? |
смайлик |
|||
|
Ұлы Жібек туралы бейне фильм (3 минут) *Кадрда не көрсетілген? *Бұл қандай жол деп ойлайсыңдар? *Көріністі өз ойларыңызбен бөлісіңіздер... |
Ұлы Жібек жолы туралы бейне фильм |
||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
1-тапсырма (Т) 1) «ВЕЕР» сұрақтары 1-топ: Ұлы Жібек жолының бағыттары 2-топ: Ұлы географиялық ашылулардың қажеттілігі ҚБ «Бас бармақ» жоғары-төмен 2-тапсырма . (Жұп) «Ойлан-жұптас, бөліс» әдісі Кезбе тілші 1-жұпқа:Телестудиядағы диктор-ақпарат беру 2-жұпқа:Тілші оқиға орнынан ақпарат ұсынады 3-жұпқа:Тілші сұхбат алатын куәгер ҚБ«Бағдаршам» 5-тапсырма Картамен жұмыс Ұлы Жібек жолының негізгі бағыттарын кескін картаға түсіріңдер
ҚБ «жүрекше беру» Қосымша қажет ететін тапсырмалар: 1.Ақпаратты қабылдау 2.Мюнстенберг әдісі |
оқулық Кескін карта |
|||
|
Сабақтың соңы ( 5 минут ) |
Кері байланыс
Сабақтан кейінгі жетістік деңгейің қай суретке сәйкес келеді, белгіле. Үйге тапсырма беру Батыс пен шығысты байланыстырған дәнекер жол тақырыбына шағын эссе жазып келу Қажетті сөздер: Ұлы Жібек жолы, Ұлы географиялық ашулар,каравелла, кұбылнама, үндістер ацтектер, маиялар, инктер |
ҚБ парағы |
|||
шағым қалдыра аласыз















