Сабақ жоспары. ҚМЖ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ұлыбритания 11 сынып Қысқа мерзімді жоспар
Ұлыбритания 11 сынып Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары. ҚМЖ
|
Сабақтың тақырыбы: §1,2 Ұлыбритания XX ғ 80 жылдарында XXI ғасырд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Баймахан Ержан |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары |
1. Ұлыбритания мемлекетінің жалпы сипатын білуі тиіс. 2. Ұлыбританияның соғыстан кейінгі даму үдерістерін түсінуі тиіс. 3. Ұлыбританияның соғыстан кейінгі жылдардағы сыртқы саясаты туралы ойлауы тиіс . |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
1. Ұлыбритания мемлекеті екінші дүниежүзілік соғыста жеңіске жеткен мемлекеттердің қатарында болғандығын түсінеді. 2. Екінші дүниежүзілік соғыс аяқталған соң, Ұлыбританияның жағдайы қиындай түскенін меңгереді. 3.Екінші дүниежүзілік соғыс аяқталған соң , Ұлыбритания өзінің дүниежүзілік сахнадағы дәстүрлі төреші орнын жоғалта бастағаны туралы түсініктерін қалыптастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Термин сөздермен жұмыс. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Еуропа мен Америка елдері . |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған әрекеттер (төмендегі жазбаларды өзіңіздің жоспарлаған әрекеттеріңізбен алмастырыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3минут
15 минут
7 минут
10минут
5минут
3минут
1 минут
1минут |
Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөліну. Мемлекеттердің суреттерінен құралған қиындылар арқылы топқа бөлінеді. Төмендегі төрт топтан бірінші үй тапсырмасы сұралады. Үй тапсырмасын өз жартыңды тап ойыны бойынша оқушылар үй тапсырмасынан сұрақтар құрастырып әр оқушы өздерінің сұрақтарын оқиды сұраққа жауап берген оқушы өз жартысын табады. Сұрақтар төмендегіше болады.1) Консервативтік партия мен оның жетекшісі У. Черчилль 1945 жылы сайлауда неліктен жеңіліске ұшырады? 2) Өкімет басына лейбористердің келу себептерін айтып беріңдер. 3) «Қайырымды мемлекет» саясаты деген не? 4) Ұлыбританиядағы кәсіподақтар рөліне баға беріңдер? 5) М. Тетчер өкіметі экономикалық саясатының негізгі бағыттарын көрсетіңдер. 1-ші топ ,2-ші топ, 3-ші топ ,4-ші топ. Ой қозғау 1) Ұлыбританияның жағдайы неліктен қиындай түсті? 2) 1945 жылы шілде айында өткен парламент сайлауында қандай партия жеңіске жетті? 3) Лейбористер үкіметі қай жылдары басшылықта болды? 4) «Болашаққа бетбұрыс» деген бағдарлама жасаған партия Лейбористер ме жоқ консерваторлар ма? 5) Э. Иден премьер –министр болып қай билік басына келді? 6)Ұлыбританияның жаңа кезеңдегі тарихындағы ең танымал саясаткердің бірі болған танымал тұлға кім еді? Балалардың жауаптары тыңдалады.Бағалау.Мұғалімнің ынталандыру сөздерімен бағаланады. Топтық жұмыс. 2-ші тапсырма. Әр топқа плакаттар таратылады 1-ші топ Соғыстан кейінгі даму үдерістері, 2-ші топ Лейбористер үкіметі, 3-ші топ Консерваторлық үкімет билікте: 4-ші топ Соғыстан кейінгі жылдардағы сыртқы саясат, деген тақырыпта постер қорғайды осы жұмыстың нәтижесінде жаңа сабақтың тақырыбы ашылады.Бағалау.Топ басшысы бағалау парағына жұлдызшамен бағалайды.
3-тапсырма «Кім жылдам?» ойыны. Сандықшадағы сұраққа жауап беред1.1945-1951 жылдар аралығында Ұлыбританияда қандай партия басшылықта болды? 2. Ұлыбританияда халықтың көптеген бөлігіне тегін дәрігерлік көмек көрсетуге шешім қабылданған жыл? 3. Г. Вильсон үкіметі қай жылдары билікке келді? 4. Консерваторлар дағдарыстан шығу жолында «Дұрыс ықпал» деген бағдарлама жасады қай жылдар аралығында? 5. Қазіргі кезде Ұлыбритания халықаралық лаңкестікке қарсы күресте қандай мемлекетті қолдады? Бағалау.Топ басшысы смайликтермен бағалайды. Мұғалімнің ынталандыру парағы бойынша жалпы ұпай сандары бойынша баға қойылады. Топбасшысының жеке оқушыны бағалаған жұлдызша санымен бағалау. Рефлексия: «Кері байланыс сэндвичі» Сэндвичтің әр қатпарына сабақтан алған әсерлерін мына сұрақтарға жауап береді: 1қатпар – не ұнады? 2 қатпар –нені жақсарту керек және оны қалай жақсарту керек? 3 қатпар – маған ұнады бірақ, келесіде ...
Үй тапсырмасы: §1-2 Ұлыбритания XX ғасырдың 80 жылдарында XXI басында. 1) Консервативтік партия мен оның жетекшісі У. Черчилль 1945 жылы сайлауда неліктен жеңіліске ұшырады? 2) « Қайырымды мемлекет» саясаты деген не? 3) «Тетчеризм» деген не? 4) Ұлыбритания сыртқы саясатының ерекшеліктерін анықтаңдар. |
Мемлекеттердің суреттерінен құралған қиындылар.
Дүниежүзінің саяси картасы.
Плакаттар, маркер, жұлдызша ,оқулық
Бағалау парағы.
Сандықша, сұрақтар жазылған қағаз.
Жұлдызша
«Кері байланыс сэндвичі» суреті.
Күнделіктеріне жазып алу және сабақтағы бағаларын күнделікке қою. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциалды оқыту – көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік ережелері АКТ Құндылықтармен байланыс |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дифференциялды оқыту өз бетінше жаттығулар кезінде мұғалім қолдауының алмасуы арқылы іске асады.
|
Тапсырманы орындап,мақсатқа жетуіне байланысты топ басшыларының, мұғалімнің ынталандыру сөздері арқылы, өзара бағалау парағы,жұлдызшалар, фишкалар арқылы бағалау. |
Қазақ тілі, дүниетану пәндерімен пәнаралық байланыс бар.Презентация,бейнефильм қолданамын. Интерактивті тақтаны 15 минуттан артық қолданбаймын. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім? 1: 2: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













